Ma prosto nema mesta za toliko mnogo brendova u EU. EU umire dok ostatak sveta raste po potrosnji.
Ako EU proizvodjaci misle da opstanu potrebni su bolni rezovi i ukrupnjavanje firmi. Vecina tih eu brendova je izgubila davno publiku i identitet.
Vremena se menjaju.. Uz to vecina proizvodjaca je izgradila sve na jeftinoj i cak robovskoj snazi bez konkurencije..
1 Like
SlobeX
February 20, 2026, 2:33pm
5215
Pa ono ima i toga jednostvno u 4grupacije imaš po nekoliko skoro istih prozvoda samo sa drugom značkom i cijenom
1 Like
Napravili su kakofoniju. Svi su izgubili identitet.. Evo primer moje omiljene marke kola BMW.
Napravili su gomilu sranja bez identiteta. Imaju brojeve od 1-9 i onda sve opet isto samo X 1-9
Beskorisno i zamorno.. A znas sta je jedino u prosloj god imalo rast i plus??
Samo M grupacija i Mini. Sve ostalo sviranje k… . .
Da.. Audi objavi da ce da se malo konsoliduju i smanje ponudu sranja.. Kazu sada imaju preko 100 opcija za volan
Pa kome to treba realno. Nije ni cudo sto propadaju.
1 Like
SlobeX
February 23, 2026, 9:51am
5217
@n00dle evo u komšiluku za tebe auto
1 Like
MladenVR
February 23, 2026, 10:22am
5219
Neka ostane u najlonu. Takav je najbolji
1 Like
Slobo i dalje ne pratis preporuku o promeni stepena prenosa. Ccc.
SlobeX
March 12, 2026, 8:15am
5225
2k rpm je optimalno to je za eco vožnju preporuka
Savrseni obrtaji za propast svakog dizel motora.
U tom rasponu radi onaj smrdljivi EGR.
Sve preko 2200 ne!
2 Likes
Biće posle, DPF Filter full
2 Likes
Sve, dpf, egr.. Landasonda sve…
1 Like
Da, samo je to preporuka za ove buljase iz kalifornije gde laziras podatke da nema zagadjenja. Zatoga i prave da sam menja do 2200. Da bi mogli da se lazu u krug kako iza izbacuje ljubicice..
Neka je 2400 obrtaja i sve top. Samone biti u opsegu 1800-2200
1 Like
Zato je jako vazno za dizele da se voze na otvorenom i malo u obrtaje.
Zeznuto je ko ima automatik. Trebaga staviti u S i rokaj. Da se ocisti.
1 Like
A sta cemo sa automaticima 8 brzina?
Kad mi salta na 1800 obrtaja, da ga jebem tad ga salta, osim kad stisnem jace gas onda na 2000-2200.
I cuvena zamena ulja u menjacu, koju niko nece da radi…
1 Like
Pa napisao sam iznad. Ubacis u S i vozis tako neko vreme. US modu menja brzine na visokim obrtajima.
Uz to imas sigurno semi mod gde sam mozes da vratis u nizu na volanu ili na samom menjacu.
1 Like