Ko šta vozi i šta bi voleo da vozi?

Auu druze, uslikaj nam auto

Pola vw-a vozi

Mislio sam da se uploadovala slika, neku multimediu je dodao prethodni vlasnik, sve je to radilo dobro ali sad je pocelo da steka.
IMG_20230704_170605_308

To je jeftini Kinez,vjerovatno nema popravke tj ne isplati se.Mislim da to ide oko 50e novo na oglasi

Jeste kinez, ma ovamo u CG to prodaju za 100, ne pitaj.
Sa alija mozda uspem za 70e da ga porucim, a onda je pitanje koliko se isplati porucivat, a ne treba mi nista jace sem za muziku, a da uzmem samo radio onda je to kao da radim downgrade.
Imam i jedno pitanje, Polo mi slabije ide, kad dam gas nekad fino primi nekad ne, kao da se gusi, sta mislite? Idem kod majstora, nego su svi u poslu pa ce ga pogledat za koji dan, pa da vidim ako neko ima neko misljenje?

100 cuda moze. Napisi koji motor sta kako…

Drugaru se to desilo, usis samo skliznuo

1.4 tdi. izmedju ostalog treba da mu promenim plocice i diskove, medjutim racunao sam nije trka pa sam htio za mesec dva, e sad ovo se desilo odjednom da je poceo da gubi, dam gas on nekad primi nekad ne, desilo mi se da sam imao ravan put i htio da dam gas, nekoliko sekundi nije htio da se pomakne preko 60, menjam druga, treca, dajem gas, nema sanse, a nekad ide lakse.
Jeste 1,4 ali bio je bas startan i brz s obzirom na snagu, e sad nzm.

Pouzdanost 1.4tdi motora je veoma niska,valjda nije ono najgore(hoće klip da se istopi) u svakom slučaju je ok za prvih 200kkm posle kako ti se posreći

Zvuci kao elektronika. Protokomer mozda… ali samo lupetam mora da se vidi. Moras kod majstora ovako ne vredi.

1 Like

Mislis da elektronika moze da bude sto je izgubio snagu?
Inace desava se da mi gepek nekada otvara nekad ne, akumulator mu je crko pre mesec, i sad je pocelo da se desava da kad otvorim vrata se ne upali svetlo unutar kola. Ali racunam da mi je to elektronika i da cu onda kad zavrsim ovo drugo da idem tamo da to nema veze s vezom.
Isao sam kod par elektricara i svi mi kazu isto, kad nece da otvori gepek onda ga donesi da se sve sredi, jer je lakse da se locira gdje je problem u gepeku. Ali sad otvara i onda ne idem dok mi ne zasteka opet.

Danas je najveci problem dihagnostika kvara.
Mozes da dresiras majmuna da drzi kljuc i gedoru i menja delove. Ali bukvalno to moze moj klinac.
Fora je da znas sta je crklo.
A to zbog elektronike na danasnjim kolima nije lako.
Konkretno na tom autu ja ne znam sta moze biti. Ali po tvom opisu im vise stvari.
Od protokomera, lambda sonde do toga da je crkao turbo.
Hoce kada ne valja nesto od toga ide u “safe” mod i nece da ide.
Ali ne znam taj model.

1 Like

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2023&mm=07&nav_id=2363396

Idem sutra kod majstorca, cisto me zanima da prodiskutujuemo.
Kada mu dam kontakt, stoje mu ove lampice, cim upalim auto prodju, samo kad kontakt dam do paljenja, pa sam racunao da je to normalno, medjutim jeli normalno?

Jedino mu za plocice stoji stalno, to cu promeniti.

to je najnormalnije

Da se konsultujem sa vama znalcima, treba da promjenim dosta stvari, izmedju ostalog nisam siguran za neke stvari pa cu vas pitati da mi pojasnite.
Lamela, majstor kaze najbolje ti da zamjenis cijeli set da ne razmisljas ko zna koliko je jos nesto osteceno. Sta mislite?
Prednje diskove i plocice, rekli su u neke prodavnice dok sam se raspitivao za cijene da vidim za polovne isto je to. Sta mislite? I ima milion vrsta, jeftinije, skuplje itd. Ja sam mislio uzeti jeftinije, racunam za Pola isto je necu osetiti razliku?

Kupi nove diskove i polocice. To se ne kupuje polovno. Nije realno! Ne moras da kupis najskuplje. Sve je bolje nego staro i lose.
Lamela se i menja ceo set.

1 Like

Ma koje polovne, nikako.

Sad imas i veliki izbor sarenolike cene.

1 Like

I ja sam tako mislio, sve novo i kraj.
Uzecu neki prosjek za mog pola ce lec dobro.
Treba da promenim ovo:
Set kvacila zbog lamele
prednje plocice
prednje diskove
zadnje amortizere
donja jabucica

Sve savete koje imate kazite, i nije mi jasno, popeo je auto, malo cuskao prednje tockove i kaze vidis kako imas prostora ovo su ti jabucice, moze li tako brzo da se vidi?

Moze.

2 Likes