Ko šta vozi i šta bi voleo da vozi?

Mikroprekidac u gepeku. On crkava.

http://www.b92.net/automobili/razno.php?yyyy=2023&mm=06&nav_id=2358724
Možda škode da uzmu

Znaci kod elektricara, nema sta kod bravara da idem?
Neki bravari su rekli da ih ostavim kod njih, a bio sam kod elektricara, radi se o tome sto sad otvara, i elektricar taj kaze onda kad nece da tad ponesem.

Za vas koji se razumete u ovo sranje ad blue, jel bitno koji adblue(proizvodjac ili sta god) sipam u moj auto?
Ili recimo mora za odredjenog proizvodjaca odredjena tecnost?

Nije bitno. Samo nemoj sipati tamo gde kamioni sipaju nego iz kanistera zbog pritiska. Da ne sjebes pumpu. Ona se lako kvari na pezoima

1 Like

Sve jedno, ako se sipa iz gepeka (kod mene je tako) ako prospes brisi odmah, ostaju fleke po tepihu i sl.
Na pumpama obicno imaju dodatak za pištolj ali ja ipak ne bih da rizikujem ne znam koji pritisak je prilikom sipanja.

Mislim da je kod njega kao kod mene, odmah pored rezervoara.
Da, brisi odmah. Ja sam sa drugarom sipao, jedan drzao levak a drugi sipao…obojica sko bili beli

1 Like

Nema sta, treba da se zameni mikroprekidac u gepeku. Malo radi malo ne. Nema sta trece.

1 Like

Kod mene je pored rezervoara, hvala na odgovorima, uzecu na pumpi onda kantu i nasuto, necu sa pistolja na pumpama.

Na koliko obicno riknjava ta pumpa, znam da je to jedini prolem na tim novim hdi. Sad mi je na 96k km.
Jebote danas sam shvatio da 508 sedan nema zadnji brisac :joy:

Ok, tako je napravljeno da sklizne kisa odma, ali cu bukvalno da naprskam onaj water residtan sprej za patike na zadnje staklo :grin:

Imaš još fore, riknjava na većim km. Bila je ranije varijanta ako rikne do 150kkm a održavan je u ovlascenom oni pokrivaju trošak rezervoara, tako nešto.
Kod mene je 200+kkm i adblue šljaka i dalje, pu, pu :grin:

1 Like

Uzmeš onaj kanister od 10l u njemu imaš i lijevak odgovarajući tako da samo naspeš i obavezno obriši ako se prospe jer ureja ostavlja bijeli trag


Ovako obično bude lijevak skriven

1 Like

Meni riknula na 165. Otisao i softverski iskljucio :smiley:

1 Like

Opusti se i uživaj, zabole te kada će i da li će se nešto pokvariti :smiley:

2 Likes

Ma dabome, i ne razmisljam, nego danas videh da za 2k km moram da naspem.

A i znam da je to jedini problem koji hdi imaju, ta adblue pumpa pa reko usput da pitam :smiley:

Za sad uzivam, mali volan je mnogo dobar, jako udoban auto, ogroman gepek i menjac mu je fenomenalan.
Night vision kamera i adaptivni tempomat su mi najbolje nesto sto ima ovaj auto.
Sve u svemu, ispunio sam sebi san, sad mi je dalje svejedno ali bukvalno :smiley:
Po meni 10/10 auto(subjektivno), realno 8.5 :smiley:

4 Likes

Svi dizeli imaju osim eHDI i u slučaju da ti na satu bude 0. KM onda ne možeš upaliti auto… Isti slučaj i ako ti crkne pumpa. Inače sipaš 10l ili ako imaju automat za ad blue onda samo do vrha i tako svaki put…

“Mnogo je kume, mnogo je” :slightly_smiling_face:

1 Like

ma sipacu ovih dana i miran sam.

bolje benzin da sam ko covek uzeo :grin:

@umnjak sta zna dete sta je mnogo :smiley:

e i da, ovo mu je pun pogodak, ko kamion gepek, bar za mene posle 206 :joy:

4 Likes

I skok tehnološki u odnosu na 206 minimalno 20godina

2 Likes

Nek sluzi upola ko 206 i bicu srecan :smiley:

206 je ćale medju malim automobilima. Gde sam ga sve terao, koliko sam ga terao i sta je sve trpeo i eno ga jos mrda bez greske :smile:

Ovaj krug mi steka na multimediju, nece da se lepo spusta i povecava zvuk.
Da li mogu to popraviti ili nova novi?