Inside the next Xbox: Project Scorpio tech revealed

Jeste komplikovani lebvasnejebo, kupujte i igrajte šta hoćete i pustite druge da kupuju i igraju šta hoće.

It’s simple as that.

6 Likes

Sine, najbolje da kazemo “eto kupujemo sta zelimo i necemo da komentarisemo nista. Neka svako kupi sta zeli i idemo kuci”. “Bolje slusaj svoju babu i u skole idi samo… i sve ce biti sjajno”

Piši ti, a i ostali, šta god hoćete ali Scorpio još nije ni izašao, ne zna se ni cijena, ne zna se ni koje igre će biti objavljene za njega, a forum se već kategorički podijelio na ultimate hatere i idolopoklonike.

Ako vam to nije više nego dovoljno glupo, just carry on my wayward son…

2 Likes

Ti kao da si prvi put dosao na forum :smiley: Kada su najavljeni One i 4, bilo je jos zesce :smiley:

1 Like

Znam ali čovjek bi mislio da vam je do sad dosadilo da se prepirete oko jedne iste stvari bez ikakvih rezulutata.

1 Like

Postajemo prilicno neurotican community, sa 5 istih ljudi koji se svadjaju oko istih stvari u krug.

Ceo gaming community je bio podeljen, da je cak i South Park napravio epizodu o tome. Figurirali su tu neki fantomski razlozi kao sto je kvalitet Live-a, dzojped, pa cak i Kinect u bandlu neki su percipirali kao diferencijator - a novi Gears i Halo jos nisu ni bili na vidiku. Xbox 360 je imao taj neki je ne sais quoi tehnicki superiornih ekskluziva koje ne mozes igrati ni na jednoj drugoj platformi. Mnogo toga se pogodilo, Sony je odlagao PS3 launch, koji je bio pritom propracen visokom cenom i periodom navikavanja developera na novu Cell arhitekturu, zbog cega su do kraja multiplatforme losije radile, PC je grcao u neoptimizovanim portovima, FIFA je digla ruke od PC-ja i orijentisala se na konzole, a bio je brzo razbijen da i mi u Srbiji malo uzivamo u vrhunskom 720p gamingu. Postao je sinonim za jeftin a kvalitetan gaming, dobro zezanje na Live-u, a Gears je postavio nove standarde za coverbased shootere. I nekako je bilo za ocekivati da se deo dobre karme prenese i na novu generaciju. Zar je jedan Matrick zaista sve moze da pokvari u svom tupavom neshvatanju onoga sto igraci zele? Ljudi su i dalje verovali - mnogi i dalje veruju - u Xbox brend. Danas je situacija vec pomalo komplikovana za Microsoft i tesko je vratiti izgubljeno poverenje, a ne nazire se ni na osnovu cega bi to moglo da se desi, jer ce se sva snaga trositi na 4K. Zbog svega toga nisam preterano ni entuzijastican u pogledu snage novog hardvera. Nema smisla da zamisljamo divne nove endzine buducnosti, vec samo o tome koji TV bi mogli da kupimo da bi mogli da iskoristimo prednosti novih konzola. Nista se sustinski ne menja, i zbog toga mislim da ce MS tesko da povrati egal poziciju.

1 Like

Ova prepiska postaje cancer gaming community-a…igraj na cemu hoces i nemoj se hvaliti kako je to sto ti imas najbolje. Pricamo o ekskluzivama i kako PS ima najbolje ekskluzive i niko im nije ni do kolena, a niko ne spominje koje to PC ima igre, i da su te igre jace od bilo koje konzolne ekskluzive. World of Warcraft, Starcraft, Dota, LoL itd se najvise igraju u svetu, a vi pricate o tome kako PS ima najbolje igre…i mean CMON…poenta posta jeste da IGRAJ ono sto VOLIS i na cemu ti najvise prija. Nemoj iznositi “cinjenice” kako je tvoja konzola bolja ili slicno, kad ce se uvek naci neko sa boljim sistemom za igranje od tebe. I da imas dobar komp, uvek neko ima bolji. Od najvece budale, UVEK postoji veca.

1 Like

Ako ispune to sto obecavaju, ko hoce da igra4k60fps neka kupi skorpiju i nek uziva, kome se ne svidja neka ostane na one/ps4/pro ne znam cemu tolika frka oko toga. Ljudima se ne moze udovoljiti.
Neke igre i dalje ne rade na 1080p na one, sad dobijate 4k ne znam sta bi jos ljudi?
Ja se nadam da ce pokazati novi ip na skorpiji, potrebna je svezina xbox-u.

Ja stvarno nisam mislio da se mesam u svu ovu diskusiju jer me apsolutno ne dotice ko ce gde da igra i sta ce ko da radi. Ali ovo kad procitam, povraca mi se iskreno. I dodatno to sto Halo stvarno obozavam, fanatik sam…

‘‘Halo 5? auh… big fail’’ - ako si ovo ozbiljan napisao onda ne znam sta da ti kazem, ali necu te ozbiljno uzimati za dalje kad budem bilo sta citao ovde.

Sad malo cuvenih brojki i od mene(ali ne oko piksela, ta prica mi nije zanimljiva),

Sad malo cuvenih brojki i od mene(ali ne oko piksela, ta prica mi nije zanimljiva),
Halo 5 je do pre par meseci prodat u oko 6 miliona primeraka, jeste manja brojka nego inace za halo naslove(oko 10 miliona) ali Halo 5 je zaradio Microsoftu najvise novca od bilo kog Halo do sada. U prve 2 nedelje doneo im je 400 miliona $. Navedi mi samo jednu ekskluzivu za bilo koju konzolu koja je toliko novca donela u prve dve nedelje. Necu ni da zamisljam koliko bi tek donela da je Xbox prodat u primeraka koliko PS4…

Dalje, kampanja jeste bila fail, odvratno je napisana od strane Brian Reed-a, koji nije radio na Halo Wars 2, gde su pricu vratili na sjajan put i 6ica vec sad obecava. Detaljnije sto sam ja pisao o Halo 5 kampanji evo ovde Halo 5: Guardians - #496 by predator
Meni nije problem da za igru kazem kad nesto ne valja, ali da kazes za Halo 5 da je fail, to je tragikomicno.

Sledeca stavka, multiplayer po mnogima najbolji u serijalu, ispravili su sve ono sto je Halo 4 trebao da bude, nerfovali su sprint, vratili skill, uz Warzone i milion playlisti raznoraznih, ovo je definitivno uz Halo 3 najbolji Halo MP. Tu nema sta da se kaze.

Jel fail zato sto je pre 2 nedelje HWC bio 3. na Twitchu najgledaniji, godinu ipo dana nakon izlaska igre, sa 100.000 gledalaca u jednom trenutku, a ukupno 13 miliona ljudi je gledalo HWC pre 2 nedelje. Jel fail zato sto je nagradni fond bio milion dolara, sto je za konzolnu igru nenormalno velika cifra, a prosli put 2.5m $.

A mozda je i fail zato sto posle godinu ipo dana i dalje je oko 10. mesta medju najigranijim igrama na live-u.
Zato sto je Forge do sada najbolji, neverovatno sta sve ljudi prave u forge, ne mozes ni da pretpostavis, a imas na yt kanal forge hub pa gledaj ako te mozda zanima, ili bilo koga kojima je halo 5 meh jer je tako popularno reci danas ovde…
Fail je zato sto je muzika u igri ponovo na nivou starih bungie halo igara?

Sta bi bilo da igra nije fail pitam se, imao bi 510 dana umesto 51 u igri…

U ovih par dana mnogo je nebuloza napisano,ali ova bato je stvarno najveca sto sam procitao, posebno sto se tice igre koja je meni br.1 igra… Oko ovih rezolucija i piksela i dalje me ne zanima sto se nagadjate i merite ciji je veci, mene zabole. Interesuju me igre, njih igram i to pratim. I jedino o njima i pricam.

Nisam imao nameru da se mesam, bilo mi je lepo i sa strane sa kokicama, al jbg… Sve najbolje, javite ciji je najveci na kraju.

14 Likes

Mislim da svi znamo da će uvek najveći imati PCMR, xexe. :smiley:

Nema svrhe stvarno se prepirati oko rezolucije i fps-a, jer ako vam je do toga stalo, onda lepo kupite PC i pokrenete igru u 4K i 144fps-a.

Cela suština je da se i PS i Xbox trude da privuku nečim igrače, Xbox to radi hardverom trenutno, a PS softverom, što se mene tiče to je i više nego korektno, tako da svako kome je bitna rezolucija i fps će uzeti Xbox, sa druge strane kome su bitnije igre, a ne smeta mu da igra sa manjom rezolucijom ili fps-om će uzeti PS i to je to.

A čak i to ne mora da se ispostavi kao tačno, možda neke igre budu bolje radile na PS nego na Xboxu, tek ostaje da se vidi kako će developeri odraditi optimizaciju, jer je onda ključ svega.

U pravu si prijatelju forzu mogu pokrenuti na 900p i 4k a na sony ps4 pro i njegova 4.2tf neću nikad :wink:
Hardver se kupuje zbog igara i tako mi je glupo kad neko navede sony ima igre a kao ms nema i onda tako u krug.Džaba mi 100 tih igretina sa ps4 kad me to ne zanima

Zbog ljudi poput tebe sam odigrao Halo. Samo ih kosi brate brojkama hahaha

1 Like

Naravno da Halo 5 nije fail globalno gledano, poenta je da lagano opada kvalitet (pisem o single player-u) i da sigurno nije izazvao wow efekat kao prvi, drugi i (mozda najbolji) treci deo…

Kao i Gearsi. Secamo se dobro efekta koji su prvi gearsi izazvali kod nas. Tako nesto nam je potrebno opet a ne beskrajni nastavci koji postaju sve losiji vremenom…

Iskreno zabole me za kampanju to traje par dana i zaboraviš,a multiplayer je dokaz kvaliteta i to je trenutno mjerodavno.

2 Likes

Majstore, ja Halo ne mogu da smislim ali si ubio postom, nema šta, svaka čast!

2 Likes

I to je sva mudrolija ali nekima je to veoma teško da shvate. Evo recimo i da dam jedan primjer.
Ima nekoliko ljudi znam koji skupljaju i odvajaju da kupe ps4 a igraju samo soccer ili možda još koju multiplatform igru.
Kažem ovom jednom eno ti xbox one akcija gotovo 100e jeftiniji, sve ti je isto a čovjek me gleda nije mu jasno ko kako je moguće :joy:

Iskreno, ne verujem da ce uopste biti neke vece razlike izmedju multiplatform igara uporedjujuci Scorpio i PS4 pro, za first party i razliku izmedju XO i Scorpia je vec druga prica i tu ocekujem lepu razliku.

A posto neko pomenu da se tema pretvorila u merenje ciji je veci, mislim da ima i tu necega. Celu ovu generaciju mi sa xboxom se suocavamo sa kritikom oko velicine (snage konzole) i pun nam je “mali” tih uporednih testova sa losijim rezulatotom i 900p rezolucijom, bez obzira bilo to nekom bitno ili ne. Valjda je jasno vecini da nama koji smo izabrali slabiju konzolu to ide u drugi plan. Halo + kontroler meni dovoljno za laku odluku.

Ali ipak, sad kad izadje Scorpio imacemo najveci i onda nam nece niko prigovarati oko muskosti :wink:

A ozbiljno, dobar ce biti osecaj igrati na jakoj konzoli koja je vizija nove bolje xbox ekipe na celu sa Phil-om. Licno se radujem npr. ponovnom igranju Halo 5, novih Gearsa i Forze 6, a jos ako padne novi tv…uf.


I da, odlican post za Halo @xX8Lampard8Xx :+1: U 5-ci je samo losa prica, a sve ostalo je prekid. Halo se mora voleti i nije to igra koja ima univerzalni appeal, tako da oprosti im, ne znaju sta pricaju :slight_smile:

2 Likes

Ovo će najviše zavisiti od developera da ubace 4k teksture u Scorpio verziju. Ako developer uporedo pravi i PC verziju igre, onda je to sasvim izgledno, samo sve assets za PC Ultra settings prebace na Scorpio i to je to. MS radi na alatima da developerima olakša i pojednostavi taj posao. Ostaje da vidimo na nekim primerima kako će to u praksi stvarno izlgedati.

1 Like

Mislis imace ga svako ko ga kupi,pa moze valjda covek koji ima ps4 da kupi i skorpiona…Mene licno zabole koja je konzola jaca,kupujem ono sto je najbolje za moj ukus i dzep…

  • ona integracija DX12 u cip, koja ce da smanji opterecenje GPU-a drasticno…

The NPD Group, commonly known to gaming fans for its work tracking monthly game sales, has predicted that the upcoming Project Scorpio could help the Xbox One take back the top sales spot from PlayStation 4.

Following the recent reveal of Scorpio’s system specs, NPD’s Mat Piscatella told GamesIndustry.biz (via VG 24/7) that the Scorpio is going after a “niche audience,” but it has the potential to expand to wider consumer appeal.

“I remain bullish on the Scorpio in the U.S. market, particularly in the launch year. I think Scorpio has the potential to push ahead of the PS4 in the US in 2017,” Piscatella said.

“Adoption among the core gaming audience could be significant. And, while this is a niche audience to target, it’s the niche which is necessary to put the Scorpio on the path for longer term mass market adoption.”

Piscatella established that the Scorpio’s success will be largely reliant on its software support, as with most hardware launches. “No matter how amazing the tech specs are, if attractive content doesn’t show up, the mass market won’t adopt.”

Offering a counterargument, DFC Intelligence head David Cole told GI.biz that Microsoft is limiting itself to the “bleeding edge of game consumers” and is more concerned about the system than the games being played on it.

“In DFC’s latest report on upcoming games we noted that more and more developers are opting not to release Xbox One versions of their games this season.” Cole said. “Project Scorpio does not give [developers] reason to change that because it is really targeted towards core Xbox fans that are already converted. For Scorpio to succeed Microsoft somehow needs to convince non-Xbox owners to convert.”

Numerous first and third-party games are rumored to be getting the Scorpio’s 4K treatment, and the system will reportedly improve on the current Xbox One’s backward compatibility support. Unfortunately, fans will have to wait until E3 2017 for the Scorpio’s full reveal to learn about any specific software support, as well as the price and final name. As for its launch, gamers should be getting hands on the new console sometime in fall 2017.

1 Like