Glasine, rumori, rekla-kazala priče iz gejming sveta

Pa obzirom da ih je MS kupio i da se planira do 2023. da se zavrsi ceo taj proces, ne vidim zasto ne bi bila istina :smiley:

1 Like

Oh no, Diablo u gamepassu :smiley:

2 Likes

Konacno da Crash Team Racing dobije next gen tretman. Upalio ga pre neki dan posle stotinu sati Mario Cart 8 Deluxe, i ono je bilo neigrivo…zabolele me oci od 30 fps

2 Likes

Da. Verovatno do marta 2023. ovo sve bude na Game Passu. Možda čak bude i u 2022. ako sa regulatorima sve prođe valjano.

1 Like

Ma i 2023. da dodje je super, plus sa dolaskom drugi ekskluziva, 2023. moze biti super godina za gejming generalno.

1 Like

Nisam siguran. Diablo 4 kada je bio najavljen nije bio spomenut unutar GP-a. Barem sam ja tako nesto video. Dok je Sekiro takodje upitan jer je navodno IP u vlasnistvu From Software-a dok je Acti samo uleteo kao publisher jer Bandai iz iks ipsilon razloga preskocio Sekiro iako im oni objavljuju maltene sve igre.

Sve što bude ABK pravio biće u Game Passu Day One, što važi i za Diablo. Za Sekiro je nešto drugačije jer je Activision izdavač, mada izdavač može da odluči gde hoće da objavi igru, tako da je vrlo verovatno da ubace Sekiro.

Ja se samo vodim onim sto je do sada zvanicno pokazano. D4 tada nije bio spominjan kao day one gp naslov.

Ako je njihov IP. Ako nije, ponovo se pita From Soft.

Pa i ne može da se to objavi dok akvizicija nije završena. Kao i sa Bethesdom, kada je sve obavljeno sa pravne strane onda su pustili gomilu igara u GP nekoliko dana nakon toga. Tako će biti i ovde.

Može ali i ne mora. Za ove stvari se pita izdavač ne developer. Imaš primer da je Sony San Diego radio MLB The Show i igra je dve godine za redom u GP Day One. Sigurno Sony to ne želi, ali oni nisu izdavač nego MLB sa kojima je sklopljen taj deal. Sekiro je već starija igra, ne vidim šta bi mu falilo da uleti u GP posle toliko godina.

Uglavnom je tako mada sportske igre nisu baš dobar primer jer koriste imena takmičenja pa udela imaju i organizacije čije ime igra nosi, plus na to se plaćaju licence koje su još jedan nivo naplate . Ali se u suštini pita vlasnik IP, tačno je da je to često izdavač ali kod Sekira nije takav slučaj. Tako da Sekiro u GP može da udje samo ako MS to želi i plati dodatan novac, ne i kroz AB akviziciju. Msm da smo već jednom vodili polemiku na ovu temu, udario me neki deja vu momenat. :rofl:

1 Like
2 Likes

1 Like

Nista mi nije jasno sta u praksi znaci ovo partnerstvo i kako ce MS tu da pomogne. Bila bi dobra fora da bude u gamepassu, ali Netflix sa reklama je ipak prejadan da bi me zainteresovao, cak i da ga daju “besplatno”. To jedino ovi sto ne gledaju serije, pa otkazuju pretplate jer “nema nista na Netflixu” (veliki problem prvog sveta).

Izgubili su me kod reči reklama, dalje niti slušam, niti pratim, ne postoje.

1 Like

Pa ms će da im nađe reklame da puštaju a ne npr google

Glasina ko :house::

1 Like

Nakon Scalebounda i šta se desilo sa time nisam toliko siguran da Platinum jedva čeka da opet radi sa MS. Mada, ko zna. Ipak para vrti gde burgija neće.