Gears of War 2 - Online Fronts

Pa to bi bilo fantasticno, onda bi svi igrali na novim mapama! Zamislite samo nirvanu, 19 novih mapa po kojima mi haramo!

Jel se zna kad to cudo izlazi…? (mogao bih da proveravam sad, ali moram hitno da napravim 3D splash jogurta… :D)

Ja mislim da ce oni to nekako zastititi…Nisu ni oni od nakjuce,znaju i oni za pirateriju:D:D:D ja se nadam da ce pogresiti i da ce staviti na drugi disk,ali nesto ne verujem,a mislim da i ako stave,imace neka zavrzlama da ne mogu svi da igraju vec samo oni sa originalima…:wink:

Ja ti predlazem(Robotnjik) da ti lepo sacekas ovo,da vidis sta i kako ce da bude,da ne bacis poene…:smiley:



Evo jos 2 slike iz GOW-a…Malo vezbam ovaj upload i ovaj thumbnail…:smiley:

Da osvezim malo temu –

Dakle, upravo igrao nekoliko partija, execution (uvek glasam za warzone, iz cistog inata, ali dzaba), odlicni hostovi:

U prvoj partiji, timovi na papiru deluju izjednaceno. Medjutim, oni nama pociste pod, ja licno sam jedva uspeo jedan bedni down (koji su mi oma’ ukrali :rolleyes:).

U sledecoj, vidim imaju jednog 80 i jednog 72, pomislim gotovo je, sad ce da krene silovanje. Kad ono, zaredjam 9 killova, ostali isto odlicno igraju. Mucimo jedni druge, stalno izjednacenje. Na kraju ih jedva dobijemo u majstorici.

Cudno je to, nikad ne znas sta kakva te partija ceka i gearsima… :cool:

Mislim da je najbitnije da Host bude ok. U protivnom može doći do “lagane” frustracije i nerviranja, a to nikako nije dobro!

Da znas. Ne bi verovao koliko na njihovom forumu ljudi svakodnevno otvaraju threadove sa jednom te istom temom - glupi host advantage, odnosno lag. Epic se tu bas zeznuo.

Mada, meni obicno na 5-6 partija dodje jedna losa, sto je prosek s kojim mogu da zivim. Ranije je bilo mnogo gore. Zanimljivo takodje, juce sam zaredjao nekoliko osrednjih hostova, a eto danas svi odlicni…

EDIT: heh, “…moze doci do LAG-ane frustracije…” ne znam jesi ovo namerno uradio ili se slucajno poklopilo, ali dobra fora… :smiley:

Nije bilo namere, al’ sad kad si ti to tako sročio, dođe mi žao!:rolleyes:
Mislim da si naveo dobar prosek, dosta puta smo igrali zajedno, a opet, dosta puta sam igrao i bez vas, elem, čak i u slučaju lošeg hosta ne LAGuje svim “igračima”, većini verovatno da, ali not necessary svima! Bilo je partija, vama svima radi ok, a meni pak (slučajno?), ne radi dobro! Ali što ti veliš, na svakih 5-6 jedna loša i nije strašno! Epic verovatno zna za ovaj problem i iskreno se nadam da su nečiji mozgovi trenutno zauzeti oko rešenja ovog, ipak moramo reći, popriličnog propusta!

Epic svakako zna (ogluveli su verovatno od silnog vristanja sa foruma), ali mislim da je vec receno kako su ucinili sve sto su mogli, dalje ne moze (osim da pomeraju ping gore-dole, pa kao duze cekas ali ce veza biti stabilnija). Nadam se samo da ne ubace neki strogi region filter (i to se cesto pominje), mi bednici odavde nikad ne bi nasli partiju… :rolleyes:

Mislim da ce tek Gears 3 imati prilike da ih iskupi kako treba. Mada, znas, ako mene pitas problem je malo prenaduvan. Radije bih da mi telekom malo ubrza upload, pre ce to pozitivno uticati na moje performanse…

Pomalo off-topic, ali…najavljeno je (stidljivo i ne na velika vrata), dupliranje uploada kod većih provajdera i to po nekom nepisanom pravilu oko nove godine! Ovo sam načuo od jednog prijatelja koji radi u jednoj od tri mobilne telefonije (a nije Mario:D)!

Hm, ali u evropi i americi imaju daleko bolji upload nego mi, pa opet kukaju, zar ne?

Problem je, cini mi se, sto na zalost sve zavisi od toga kakav je upload hosta. Nisam siguran da li tu uopste ima neke razlike ako igras sa 1/128 ili 10mb sinhronom vezom.

Da, bio sam u partiju kad si to naglas pomenuo, ali kao i tada, moja primedba ostaje ista – aaaa daleko je nova godina!! :smiley:
Salu na stranu, ako se desi, bilo bi divno. 192kbita na 2mbita je sramota.

ps nadam se samo da je ok da kacis ovako javno takve monopolisticke spojlere… :cool:

Hm, ali u evropi i americi imaju daleko bolji upload nego mi, pa opet kukaju, zar ne?

Heh, da, kukaju kad im se zadesi neko poput nas kao host!
Obicno krive meksikance, ali ne znaju u kom grmu zapravo lezi zec… :smiley:

Situacija je toliko tuzna da, kad sam host, ponekad malo sacekam zajedno sa ostalima (iako mogu par sekundi pre njih da pocnem da se krecem), tek toliko da ne bi bilo suvise ocigledno ko je kriv sto im paljba putuje postom. :smiley:

Ups!!!:D:D Ma mislim da nije problem, ipak je to nezvanično i neprovereno!:rolleyes::rolleyes:

Ipak broj kill-ova na kraju partije te uvek oda!:D:D

Hm, nisam čuo za ovo dupliranje uploada, a ako se pokaže tačnim, pevaću :slight_smile:

međutim, koliko sam razumeo a i sam svakodnevno vidim, najveći problem je upload prema američkim serverima. A koliko sam skontao često igramo protiv njih, ređe sa Euro ekipama.

Dakle, ja imam upload od 768Kbs, negde oko 75Kb/s, međutim, kad god uploadujem nešto na neki američki server (npr za ovaj sajt/forum), maximalna brzina uploada je 45Kb/s i ne ide preko toga. Znači, da naši provajderi ili telekom imaju to ograničenje sa vezom prema USA. Što se tiče lokala / euro servera to ide sve podmazano.

znao sam da je do njih:rolleyes::rolleyes:

AHA, zaveraaa :smiley:

Idem tako veceras kroz neku vec mapu, execution, jedan saborac koji metar ispred mene. Iskoci pred nas protivnik, ja ga srusim sacmarom, a moj saborac ga dokrajci. Ajde okej. Iskoci jos jedan cog, ja ga srusim, a ovaj moron opet odmah uzme kill. Eh, sto nema friendly fire u gearsu…

Ni hvala da kaze. :rolleyes:

E zato je prednost kad nas je nekoliko “naših” u istom timu!!! Uvek možeš opomenuti ili se pak izviniti!

Meni se desava da uzmem jeftin kill slucajno u guzvi, ili ako nema nikog u blizini… Ali ne bih nikada namerno uzeo da vidim kako je neko downovao protivnika i moze lako da ga ubije. Mada kad sam berserk rezem sve ispred sebe ne zanima me. :smiley:

Ovo zvuci mnogo zanimljivo:

http://gearsforums.epicgames.com/showthread.php?t=700037

Drugim recima,** kako magicno ukloniti lag u gearsima!!** :D:eek::smiley:

Dobre de, nije magija, nego u teoriji optimizuje upload pakete. E sad, ako se neko iole razume u materiju, bilo bi lepo da nam kaze jel ima ovo nekog smisla. Kaze da radi samo za dsl (valjda to podrazumeva i adsl), ne i za kablovsku. Pogledao sam po settingsima svog telekom huawei rutera, ne vidim nigde tu MTU stavku…

Koju pristupnu šifru za ruter koristiš? telekom, telekom?