Filmovi vol. 3

Da da soundtrack definitivno nije los, ono pretezno Hip Hop i Nu-Metal sto realno tesko moze da ispadne lose.

Inace meni omiljneni soundtrack , Public Enemy - He Got Game (inace ceo soundtrack je radio Public Enemy specijalno za taj film :wink:)

E da i definitivno Ice Cube - Friday :wink:

1 Like

E da kad smo vec kod soundtracka MORAM da pomenem soundtrack za film “Judgement Night” , iskreno filma se nesto ni ne secam bas ali soundtrack je bas kultni i ceo soundtrack je kao crossover Hip Hop-a i Metal-a i ceo bas ono izuva, vrlo moguce najjaci soundtrack ikad, definitivno neponovljiv. :wink:

Ono cela lista bas izuva. :wink:

Another body murdered pa pet mesta praznih pa ostali.

1 Like

Odgledah juče I Care a Lot na netflixu. Odličan film, držao mi pažnju sve vreme. Malo pred kraj se žanrovski zatetura, al prve dve trećine su fascinantne. Rosamund Pike je oskara zaslužila koliko dobro glumi uglađenog monstruma.

Al jedna stvar koja mi se strašno sviđa (a shvatio sam da skoro nikad ne viđamo) je uloga sposobne žene koja (pod jedan) ne mora da se ponaša ko muško da bi bila opasna i (pod dva) prolazi bechdel test ko od šale, tj njeno ponašanje veze nema s njenim odnosima s drugim muškarcima, ko što je slučaj za 95% ženskih uloga.

Ovako izgleda prava ravnopravnost među polovima. A ne ‘ajde ghostbustersi al su svi žene iz nekog razloga!’

Razni smarači karijere izgradili pišući eseje o faličnim ženskim ulogama u modernom holivudu, ali pošto ovo nije ‘veliki’ film (ili, ugh, marvel) niko od njih neće primetiti da im je pod nosom primer fascinantnog ženskog lika za kakvim kobajagi vape.

Elem, dobar film, preporučujem.

2 Likes

Odlicna stvar Boo Yaa Tribe i Faith No More, kida nema sta ali iskreno meni nije omiljena pesma na tom soundtracku ali jedna od svakako jeste, recimo za nijansu mi se ipak malo vise svidjaju Fallin’ , Real Thing, Me, Myself and My Microphone a mozda i Missing Link.
Mada kad pogledas ko je sve na tom soundtracku, Run DMC, Cypress Hill, De La Soul, House of Pain, Ice-T, Onyx-i, Boo Yaa Tribe plus razni kultni Rock bendovi, ono brate prebrutalno , ono Run DMC , Cypress Hill, De La Soul, House of Pain, Boo Yaa Tribe su mi ono 5 od 7,8 omiljenih rep grupa fazon.

Inace evo jedna isto odlicna stvar od Boo Yaa Tribe-a u tom fazonu. :wink:

Isto jedna legendarna grupa nema sta. :wink:

E da ljudi preksinoc na HBO-u sam pogledao onaj film Zena kralj iliti The Woman King sa Violom Dejvis.
Prica se odvija tokom prve polovine 19. veka u Dahomejskom carstvu ( danasnji Benin u zapadnoj Africi) i u centru paznje su Agodzie , elitna jedinica kralja Dahomeja sacinjena iskljucivo od zena, zene ratnice koje su bile elitne ratnice i koje su bile nesto kao jedinica za specijalne operacje, zivele su spartanskim nacinom zivota, bile su device, nisu se udavale, radjale decu ili imale ljubavni zivot, vec su samo trenirale i borba i sluzba kralju i otadzbini je bio prakticno njihov jedini smisao, bile su kao dahomejske amazonke.

Inace Dahomejsko carstvo je postojalo negde od kraja 16-og pa do samog pocetka 20-ig veka i zaista tokom najveceg dela tog perioda Agodzie su zaista postojale i sejale strah na bojnim poljima.

Generalno film kao film mi se svideo, ok mozda nije bas savrsen i mozda nije bas 100% istorijski tacan (ipak nije sad to dokumentarac) ali je onako vrlo emotivan, intenzivan i zanimljiv i zaista veliki plus za setting jer zaista slabo smo imali prilike da vidimo filmove,serije,igre u neka stara africka kraljevstva podsaharske Afrike, to je onako bas veliki potencijal i jos dosta nepoznata i neistrazena oblast i tematika.
Svakako je vrlo zanimljivo videti taj setting, tu atmosferu, videti neke istorijske likove iz tih kultura, malo videti njihovu kulturu, obicaje, neke rituale, itd.

Jedina mozda mala zamerka da kazem je sto su glumci uglavnom iz SAD, Velike Britanije i Navi koja igra glanvu ulogu pored Viole Dejvis je iz Juzne Afrike, nema autenticnih glumaca bas iz tog regiona, takodje na momente kao da glumci deluju previse “moderno” i neki vise deluju kao da su iskocili iz neke moderne Netflix serije ili MTV spotova nego kao bas autenticni Afrikanci iz tog doba, mada to inace malo zna da bode oci u istorijskim filmovima, kao radnja se odvija tokom srednjeg veka tipa u Londonu, Parizu ili nebitno gde vec, ono haraju kuga, glad, prljavstina, svuda okolo samo blato l, balega i sta sve ne a vidis glumci maltene svi kao mladoliki, svezi, nabildovani, sa plocicama na stomaku, depilirani, sa zubima kao biseri, sa frizuricama, sa u milimetar precizno fazoniranim bradicama, maltene kao da samo vezbaju u teretani, cirkaju suplemente, dijetiraju i neguju se…a znamo kako se tad zivelo i kakvi su bili uslovi za zivot, tako da po meni mozda ne bi bilo lose da i na to obrate paznju cisto radi autenticnisti iako mozda ta autenticna slika ne izgleda tako seksi, glamurozno i holivudski (i danasnjim ljudima bas nije privlacno da gledaju ljude bez zuba, prljave, koji deluju oronulo i ostarelo pre vremena, ljude koji su kost i koza i koji gladuju, itd ali opet to su autenticne slike tih nekih vremena).

Nisi ti izgleda gledao reportaze sa SNS skupova :grin:

Haha sad salu na stranu iako tamo zaista ima svega i svacega (ono od neandertalaca pa do divnih bivsih funkcionerki mup-a :d) ali ja mislim da hipoteticki kada bismo mi zaista sreli nase pretke koji su ziveli pre nekoliko vekova ili pre recimo 500 ili 1000 godina da bismo mi verovatno bili sokirani i uzasnuti kada bi ih videli kako su izgledali i u kakvim su uslovima ziveli (onako bez zuba jer tad nije bilo zubara, kaladonta i bilo je normalno da ljudi vremenom ostaju bez zuba, zapustene, verovatno su se onako i osecali jer nisu imali kupatilo, sapun, fizicki su mnogo vise radili pa su se vise i znojili, ogrubelog i oronulog lica, grubih saka i kandzi umesto noktiju jer tad nije bilo grickalice, nepismene, tipa nisu znali ni sta je pomorandza ili banana (jer tad jos to nije ni stiglo u nase krajeve), ziveli u nekim brvnarama, spavali na zemlji bez elementarnih uslova barem iz neke nase perspektive, itd ono verovatno bi nam vise licili na nekakve neandertalce nego na moderne ljude sad naravno bez ikakve namere da uvredim ili omalovazim nase pretke nit tvrdim da su sad oni bili gori od nas vec jednostavno bili skroz drugaciji jer su ziveli u jednom potpuno drugacijem svetu, dosta surovijem i primitivnijem okruzenju i u skroz nekim drugacijim uslovima, ono nehumanim iz nase perspektive) ali sa druge strane verovatno bi i oni bili sokirani kada bi nas videli i verovatno bi i mi njima izgledali cudno i moguce malo bizarno i verovatno se ni mi njima ne bi bas svideli previse.

Pa da, tako je, s druge strane oni bi se sokirali kako mi danas izgledamo, mlohavi, bez snage i kondicije, cast izuzecima. Neandertalska zena je bila u stanju da prebije Svarcenegera in his prime, okaci ga na rame i nosi 20km. :muscle:

Takodje, ako izuzmemo life expectancy od 37 godina usled nedostatka osnovne zdravstvene zastite, moderan covek je uprkos - ili da kazemo pre zahvaljujuci - modernim farmako proizvodima i nacinu zivota, okruzen sintetikom, olovom, i plastikom, danas u daleko gorem zdravstvenom stanju.

Doduse, na to mozemo da gledamo kao na slow decline ali i trenutni presek u vremenskoprostornom multiverzumu. Mi cemo ova fizicka ogranicenja uskoro da prevazidjemo uz pomoc sajbernetike, Cyberpunk 2077 style. :sunglasses: Tako da nam ni jedna vrsta (da se ogradim, na zemlji), ili preci, nece biti ni prineti zahvaljujuci tehnologiji, u transhumanom svetu.

Generalno, ako gledamo vremensku krivu, sada smo nadomak nano-revolucije i AI augmentacije, ovako jadni i oboleli zbog farmakomafije :sob:

Okruzenje je podjednako surovo, bice jos surovije - globalno zagrevanje, radijacija u vakumu, ali nasa sposobnost da vladamo i koristimo tehnologiju dramaticno ce porasti narednih 100 godina.

Covek je danas mnogo visi i krupniji, izuzimajuci naravno nedostatak muskulature. Ljudska rasa na Marsu ce biti sa izduzenim ekstremitetima, verovatno izmedju 2-2.5m prosecne visine zbog efekta slabije gravitacije. Zemaljski homo sapiensi ce im izgledati kao primitivni patuljci.

Avatar 2 bože me sakloni šta je ono, srećom na pola sam prekinuo, možda nekad završim.

6 Likes

Taman si ugasio kad krece film :joy: onih prvih sat i po ppt prezentacije o water naavi svetu treba preskociti

1 Like

Ok

4 Likes

Pa sad transhumanizam je zlo, to ne da nije nikakav napredak već je sakaćenje i totalno uništenje i dehumanizacija ljudi, zapravo ne da nam transhumanizam ne bi omogućio da prevazidjemo neka ograničenja već bi nas mnogo više sputao i ograničio, uostalom jedina gora i neprirodnija stvar za drugog čoveka od robovanja drugom čoveku je robovanje mašini
Mislim meni je totalno idiotski i nezamislivo da idem okolo sa nekakvim čipovima u sebi, metalnim dodacima, neki kablovi i žice da vire iz mene i šta ja znam i tako da idem okolo ko nakaza, a i zašto bi me kad me hvala Bogu majka rodila zdravog, pravog, inteligentnog, snažnog, lepog i šta ja znam, mislim u redu je protetika ono čovek izgubi ruku ili nogu da nabudži veštačku kako bi mogao normalno da živi i obavlja neke funkcije i radnje kao pre ili se rodi sa nekim nedostatkom pa uz pomoć nauke i tehnologije da mu se anulira i to i omogući normalan i zdrav život, ali da neko sad kao zdrav i prav sebe dehumanizije i pravi od sebe nakazu je van pameti, uostalom i taj Cyperpunk je distopija pre svega i upozorenje a ne nikako primer koji trebamo slediti.
Uostalom i ti transhumanisti su uglavnom gomila idiota, nesrecnih i depresivnih ljudi a cesto i sa psiho-fizickim nedostacima koji ne veruju ni u sta, nemaju nikakvu duhovnu podlogu u zivotu ( pa su zato i nestecne) i onda “Boga” traze u nekakvoj masini, AI a zagrobni zivot zamenjuju nekakvim cloud-om ne kapirajuci da je covekova svest, esencija i zivotna energija u dusi (metafizickoj komponenti) a da je mozak samo hard disk i procesor koji sluzi da skladisti i procesuira informacije.

Inace ja uopste nisam siguran da su nasi preci fizicki bili superiorniji od nas jer su eto ziveli u surovijim uslovima, mislim dugorocno od zivota u takvim uslovima ljudi su bili istroseni, izraubovani, slabiji jer primera radi i danas seljaci koji ceo dan rade na njivi ili gradjevinci na skeli ne deluju onako svezi, jaki, da pucaju vec od tog rada deluju izraubovano, istroseno i ostarelo pre vremena.
Mislim fizicki napor i celicenje su dobri i delotvorni samo u izvesnoj i doziranoj meri a preko toga vec to izaziva kontra efekat.
Mislim primera radi da li bi recimo ja umesto ne znam 3 sata bio bolji basketas da pikam 12 sati dnevno, pa tesko, verovatno bi tako samo kalirao, sjebo kolena, clanke i ko zna sta jos, a i prosto nema sanse da drzis fokus i da vezbas 12 sati efektivno.
Tako da mislim definitivno su sad ljudi veci, razvijeniji i duze ostaju mladi i svezi, recimo danas je normalno da zene sa 40 godina radjaju decu a u ono vreme to su vec bile starice, mislim pogledaj samo i slike recimo nekih deda, baba, pradeda, prababa (koji su isto ziveli na selu) pa ono sa 30 godina su izgledali maltene duplo starije.
Mada bilo je i onda ogromnih ljudi, recimo P. P. Njegus je bio visok 214 , car Dusan isto nesto tako, itd.

fiksna proteza

neke nije

Dok je sinoć haralo nevreme, ja sa ekipom bio na Barbie premijeri :grin:

Baš je simpa film, toliko je karikiran da je u stvari baš primamljiv za gledanje. Uopšte se nisam smorio, očekivao sam đubre, a ispade bolje od mase superhero filmova u poslednje vreme.

Lagano mu dajem 7/10

Sledeći je Nolan :grin:

1 Like


:grin:

4 Likes

Kako joj odoleti :grin:

4 Likes

Pa eto opet smo na kraju došli do protetike samo, mislim zubna proteza se nosi privremeno samo ( a i recimo devojke sa protezom su i oduvek bile simpatične :wink: ) a i ok je da neko ko je rodjen sa nekim nedostacima ili je doživeo neku tragediju uz pomoć nauke i tehnologije unulira odredjeni hendikep (bilo urodjeni ili stečeni) i ponovo ima normalan život, to je sve samo protetika a nešto skroz drugo je transhumanizam i integracija sa mašinama i pretvaranje ljudi u nekakve mašine ili polu-mašine i potpuna dehumanizacija ljudi.

Jaoo ljudi odaću vam jednu malu neprijatnu činjenicu o sebi…naime mene u jednoj kladionici u koju svraćam zovu Barbika :smile: zato što imam duge i tanke noge (pogotovo leti kad stalno nosim one široke basketaške šorceve, skroz kratke čarape i patike za basket pa mi tako nozice izgledaju jos tanje).

Tako me je inace prozvala ona devojka sto je pricala kako joj je Brnaba seksi :smile:, jednom mi je rekla kako misli da se ugojila a ja reko, ma mojne da se tripujes ko Barbika si (a inace zaista jeste, onako manekenski tip, onako tanka i dosta visoka za devojku) i onda ona meni rekla, pa vidi sto imas tanke nozice, pogotovo clanke, komotno mozes stikle da nosis, ko Barbika … i to je valjda istao kao neki interni humor i tako je i neka njena drugarica sto radi u toj kladionici pocela tako sa me zove, haha.

Najjace he bilo dolaze joj tamo neke dve drugarice a ona njima ee gde ste, jel znate Barbiku vas dve ? :d
Ili jednom ja ulazim tamo posle basketa da odigram one neke moje Juznoamerikance za nocas, tamo sede neki likovi iz kraja a ona meni, eeeee de si Barbika a ono se svi okrecu. :sweat_smile:

Lepo ja kazem da Diksi onako opasna ima da odlepi kad vidi kakva sam prepicka a vi mi ne verujete. :smile:

Dokumentarac. Ko voli super je.

1 Like