Filmovi vol. 3

Odgledo par filmova u bioskopu, samo ukratko:

Flash - 7/10 Gledljiv, ali malo precenjen. Majkl je dobar Betmen, mada su malo preterali s obzirom na njegove godine. Flash je pomalo iritantan, pogotovu mladja verzija, koji se ponasa polu retardirano.

Openhajmer - 7/10 Pokupice sve oskare ove godine i to je jasno, ali je smorio deo sa politikom, dugacak je i razvucen na 3h. Tri!!! Sudski spor koji se kroz ceo film provlaci je uzasno dosadan. Voleo bih da je veci akcenat na nauci, a manje na politici. Ne mogu da kazem ni da sam neki fan Kilijanove bezizrazajne, isposcene face. Kilijan je jedan od razloga zasto sam ipak stao sa Piki Blajndersima, iako je bas mocna serija.

Barbie - 1/10. Toliko los da mi je zapravo ostavio traumu. Izbegavajte po svaku cenu. Gomila iritantnih mladih je doslo u roze odeci. Dosla su i neka deca, a ovo uopste nije film za decu. Humor je na nekom niskom nivou, Rajan Gosling iritantan, ne mogu da kazem da sam pao na dupe i sa izgledom glavne i sporednih barbika, ali to je sekundarno, emotivni deo kada jedna od protagonistkinja objasnjava koliko je tesko biti zena, plakanje u sali odredjenog dela zenske publike, to je bilo too much. A sebe jos smatram feministom, volim i Margo Robi. Jezivo iskustvo, totalni cirkus of filma. Ako vrednujete pouke iz filma (kao, sta ja znam, ne bas genender neutralnu korporativnu hipokriziju), mozda pronadjete poneki dragulj mudrosti iz scenaristickog mulja, gde pocinju da se naziru reperkusije strajka pisaca u holivudu… ali uzasan je, uzasan. Ne, ipak ne vredi.

Disney +:

Quantumania - nastavak ant-man “sage”, zapravo solidno zabavan film, iako marvelov b-tier. Glavni razlog za prolaznu ocenu je sto film izgleda potpuno nestvarno na OLED televizoru. Nikada nista lepse nisam video. Zabavnije od svega gore iznad.

4 Likes

Sto si zaboga isao da gledas Barbi, osim kao socijalni experiment :grinning:. Za Flasha se sve slazem, taj glumac je inace kao retardiran, nisam ni oogledao do kraja film.

3 Likes

Odgledao Fast X večeras ili Fast and Furious - Infiniti War.
Ijuuu koje smeće majko moja, ja sam očekivao smeće ali ono je ispod svakog očekivanja. Krindž level 1000, onaj Dodge Charger kao transformers, neuništiv. Jedina dobra stvar u filmu je kad sam video da na Xboxu peglaju Hot Wheels Unleashed :joy:
Pokušali su nešto sa ovim Momoa-om kao negativcem i na trenutke je uspevao nešto… Šta god to bilo… Ali i tu još veći krindž. Jedini razlog zašto sam gledao je što sam se potajno nadao da će kroz cgi da vrate Brian-a makar na 3 min da je uleteo sa plavim Skyline-om i to je to. 2/10

1 Like

Zbog devojke, njoj da ucinim. Imao sam i malu nadu da su makar dobre ribe u filmu i da je dobra “estetika” koju takodje nisu uopste uboli za nas koji se secamo starih barbi lutaka i albuma (imao sam sestru, sta se cudite?!).

1 Like

Da bih to gledao bukvalno bi morala Margo da dodje da me “zamoli” da to sranje gledam.

3 Likes

Onako, nategnuto cak i u tom slucaju jer ce ti ostaviti dusevne posledice koje mozda ipak nisu vredne tog malog zadovoljstva.

1 Like

Nema veze, al bi se najverovatnije naplatio za sve pare :joy::joy::joy:

1 Like

I enjoyed it more than I wanted. :joy:

Mislim, kraj je retardiran a u jednom od posljednjih dijaloga mozak mi se isključio po defaultu, ali može čovjek dosta da se zabavi, if you don’t overthink it! :slightly_smiling_face:

2 Likes

I ja sam ovde prvi pohvalio Barbie, mislim film je čista sprdnja i kao takav je odličan, mozak na off, kokice i uživanje.

Odličan posle Openhajmera da se pogleda.

1 Like

Vi ste potpuno poludeli! Pa bolje farmu gledati.
To je bukvalno taj nivo. Ali je “strano” pa je do jaja.

1 Like

Baci Putine bombu spali bre sve i da idemo u pm. Za drugo i nije! :grin:

B92: Devojka otkazala sastanak dečku zato što nije želeo da nosi roze boju tokom projekcije Barbi filma Devojka otkazala sastanak dečku zato što nije želeo da nosi roze boju tokom projekcije Barbi filma - Vesti - Život - B92.net

odgledao najzad i ja Dungeons & Dragons – simpatican film, bolji nego sto je verovatno iko ocekivao. Ide brzo avantura, ne smaraju nicim, humor prijatan. Matori Hju Grant briljira, svaka njegova scena mi bila hajlajt. Glavna zamerka, koje nisam mogao ceo film da se resim, je da mi pola ucesnika izgledaju ko cosplayeri, ko glumci u kostimu, a ne pravi likovi. Ne bih ni znao da kazem zasto, relativno je visokobudzetna produkcija, al eto.

Potom sam odgledao Heat, Majkl Manov kriminalni ep – film je odlican, al glavna stvar koje me se dojmila je koliko je ociglednog uticaja ovaj film imao na GTA5. Ne samo neke od misija, nego i opsti vajb. Ko da su odgledali film i rekli, e sad ovo da pretvorimo u igru. Samo, veselije i s gomilom satire.

4 Likes

Ovo ali i tako je za mene ovo desetka.

Samo ću reći više sam se zabavio na Barbie. :joy:

6 Likes

Jel toliko loš? Sutra treba da idem da ga gledam, nadam se da neću uzaludno potrošiti 3h…

Mene vise interesuje na koju foru si gledao Barbie i Openhajmer besplatno? :grin:

1 Like

Nije loš ali je prehajpovan. Fali mu suštine, do kraja nisam shvatio šta je to što film želi da ispriča.

1 Like

Tako ja gdje god se pojavim puste me za dž. :grin: Nekad povedem i ortake ovdje sa foruma kad je neka masna akcija. :stuck_out_tongue:

1 Like

Cek ovo nije u srbiji, nego u austriji?

U Beču. Kino Artis prikazuje filmove u originalu, bez sinhronizacije ili titlova. Zgodna stvar. :slight_smile:

2 Likes