Elden Ring {MT}

Mage sam ali arsenal magija mi je kristal, glintstone i kamenje. Vatre ni na vidiku. Nisam faith build pa ne mogu incantatione da koristim. Njih imam vatrenih koliko hoces. Mada dva rock slinga ih stunuju i jos jedan dokrajci tako da, ako ih ubodem iz daljine nisu problem

Aha sad gledam mapu, mislim da nisam taj deo istražio do kraja, oterali me zmajevi. Baš ću da odem opet da se proguram do tamo. :thinking:

Silazim lagano do malenije, zona je veća nego što sam očekivao. Prošao sam i kroz granje i kroz zidine i kroz drvo, još ne nazirem kraj. Sad sam opet na nekim krovovima s druge strane drveta, terorišu me bubašvabe i njihova omladina.

Uzeo sam Tiche, ovako na prvu loptu ne mogu reći jel bolja od Mimica. Barem deluje agresivno.

Ne znam koji ste level bili pri kraju, ja bogami već guram preko 160. A da me neko pita pa jesi besomučno farmovao, stvarno mislim da nisam. Uglavnom samo pomalo kad sam blizu, čisto da ne izgubim rune.

Još je sad i lakše nego mid-game, jer su ovi protivnici baš izdašni, nakupiš 100k a da ne primetiš. Onda ili na brzinu svratim do glavonja na litici da dopunim ili samo iskoristim neku od velikih runa koje sam celu igru štekao.

Ujedno je to jedan od razloga što mislim da su standardne souls igre lakše od Sekira – ako dovoljno nabiflaš statse, nije mnogo bitna taktika, samo udri. A sa Sekirom sam stvarno morao da git gud, nije bilo druge opcije.

1 Like

Meni trenutno bossovi fino padaju, dobar osećaj.

1 Like

Dokle si stigao?

Očistio Caria Manor juče i krenuo Ranni quest da istražim.

1 Like

Čim se dokopaš sopstvenog mimika, odmah na +10! Ne znam kakav je tek bio pre nerfa, al je i ovako zlata vredan.

Au ala uživate :rofl:
Najlepši deo igre kada konačno nabudžite likove i ne bojiš više nikom stati na crtu :sweat_smile:
Samo istraživanje i fight :muscle:

5 Likes

Baš čitam sad, gomila kuknjave po forumima kako je Haligtree preteška zona, oće ljudi igru da obrišu, and I’m like :woman_shrugging:?

Da je lako nije, ipak je to end-game zona, al na 160+ nivou je zasad sasvim izvodljivo. Bio jedan očigledan death-trap pre nego što sam ušao u drvo (onaj sa balistama, vitezovima i panjem), al sam posle par smrti probao izokola i otkrio nov put koji ih potpuno zaobiđe. Dakle znali su dizajneri šta rade. Ako si tvrdoglav udaraj glavom o zid, al može i lakše.

No dobro, pravim se pametan a još do malenije stigao nisam.

2 Likes

Haha pa da, nije bilo dedicated farmovanja per se, al jesam redovno dopunjavao kod onih malih crnih u caelidu.

Meni impresivno kako si celu igru obrnuo do 130. Baš efikasno. Ja to sve natenane. Evo večeras će biti treći dan kako čistim haligtree.

Ako, neće se baci. :sunglasses:

2 Likes

Evo samo da javim da je pala malenija. Jedno 6-7 pokušaja. Možda i osam. Par puta me one-shotovala, al nije bilo toliko strašno. Mimic Tear mvp, ipak mislim da je bolji od tiche.

Više me namučio onaj konjanik u farum azuli što čuva prilaz boss areni. Sam maliketh ispao smešan. Duže je trajala borba što je skakutao unaokolo nego što je bio izazov.

Sad sam malo ohrabren mišlju da posle malenije nijedan drugi okršaj ne bi trebalo da bude toliko gadan. Ako je tačno šta kažu. Spustio sam se nazad do glavnog grada, pepeo posvuda, deluje mi da sam na pragu kraja.

Al to ostavljam za sutra.

1 Like

Zavrsio si igru prakticno. Al kako napisa za ta dva bosa, kao da suladovina najvec😁 , mada, dosta si veliki level, tako da i to verovatno ima veze.

3 Likes

Ma da, nisam uopste dobar igrac, da sad kao nesto skacem, taktiziram, hvatam priliku. Samo pridjem, zveknem par puta, i ako protivnik ostane ziv, krece panika.

Samo sila, nema plana preko toga.

3 Likes

A majkumu za mimica treba prvo onog Radahna da skokam. Argh…

1 Like

Kontam da smo tu negde. Ja bauljam po caelidu sve se nesto neckam da idem u redmane castle. Istrazujem. Ubio sam zmaja sto bljuje scarlet rot, resio dve katakombe, dosao do crystal pecine koja mi je uzela sve duse od prvog zmaja jer sam tamo otvorio chest koji me bacio bas u tu pecinu. Nocne more imam od onih gusenicara. Ubio sam i nekog kapetana na proplanku mocvare, dobio iglu, otisao do neke stracare, skontao da ta igla bas treba tom liku, dosao sam u mage city. Muka ziva.

Pa ne znam sta bih ti rekao. Meni je tako od pocetka u ovoj kombinaciji. I stvarno se dosta stvari menja u odnosu na klasu. Na xboxu sam bio klasicni “sto veci mac i stit” i ajmo polako. Onog bossa sto baca bloodhound fang sam ubio tek posle stormveil castle-a. Nema boga da ga ubijem. Sa mageom, da ne gresim dusu ali mislim da sam sve jednog bossa iz evergola ubio iz prve. I to kad naidjem, odmah odem, plus sam glass canon a tamo nema summona. Opet kad pogledam Rennalu sam u tank varijanti ubio iz prve, sa mageom mi je trebalo jedno 10 puta i to je jedini boss koji me za sada namucio, a cistim sve zone, ne propustam nista. Tako da, za sada je mnogo lakse sa magom, samo da ti ne dodju, mada i to je sada vec smesno, imam onu magiju gde castujem mac koji kao da je izasao iz najludje japanstine, tako da sada, samo Luthel the headless i magije, lorettina strela i eventualno mac. A bas ako zafali mane ili mob ima 3% hpa onda je tu moonveil (za sada +5)

3 Likes

Evo zavrsih.

To je to, nista drugo mi se ne igra vise, kacim gejmerske rukavice o klin. Kakva igretina.

Godfreya sam sastavio s podom bez problema, Radagona isto, al bogami Elden Beast me je namucio – jedno desetak-petnaestak pokusaja je trebalo, minimum. Vise puta ga dovedem na udarac-dva od smrti, on posasavi nesto i satre me gomilom uzastopnih magija. Jos moras stalno da trcis tamo-amo. Al ajde, prezivesmo i to, dobismo Ranni kraj.

Malo statistike:

  • level: oko 180
  • duzina igranja: malo vise od 100 sati
  • najgori boss: twin gargoyles
  • najgori protivnik: rune bears
  • najmanje predvidljivi protivnici: kuchici
  • najlepsa zona: Farum Azula ili Haligtree
  • najdosadnija zona: Consecrated Snowfields
  • najvise farmovani: mali crni u caelidu
  • najmanje farmovana: nesretna ptica, nijednom

Zanimljivo mi kako sam menjao stil igranja tokom avanutre – prvo sam isao iskljucivo na Board&Sword varijantu, bojazljivo bockao kad se usudim. Onda sam veliki deo igre mlatarao s dva ogromna maca, sve se unosim bossovima pod nos i idem na stagger i blood buildup. Poslednju trecinu sam presao na Blasphemous Blade, sto je za mene bilo skoro ko magiju da sam koristio. Jos i health vraca, a u drugoj ruci Dung Eaterov mach da vrati pomalo FP-a. Sto se armora tice, malo mi zao sto posle radanovog seta nista jace nisam nasao, skoro celu igru isti armor nosim.

Dosta mi je Elden Ringa, ne verujem da cu nacinjati NG+, mada priznajem da me kopka da probam neke od famoznih katana koje sam pokupio.

Elem, da ne duzim, kapa dole FromSoftu, zasluzili su svoje jahte i ferarije.

7 Likes

Ja ubio starscourge-a. Ubio sam ga iz prve ali sam dosao do njega iz jedno desetog pokusaja :joy:. Uzeo sam najbolji staff i mage city-ja, digao ga na +7 za sada i otisao u Nokron. Ubio mimica za 20 sekundi (skontao sam koliko sam u stvari jadan). Pocistio sumu koja je prelepa, oni shamani i one zivotinje i dodjem ja sa impovom glavom na faci i ubijam sve zivo. Upalio pillare, dosao do jelena, kako sam ga stunovao iz dve magije tako je propao kroz pod i nestao, dobio duse i krenuo dalje. Za danas dosta

3 Likes

Prejak si za NG+ na zalost - ja sam isfarmovao na 200lvl ako se dobro secam, ocekujuci da ce NG biti izazov, ali su mobovi samo za 30% jaci, sto znaci da ces se sa 200lvl bukvalno prosetati do kraja sledece igre i prolaziti kroz bosove kao kroz svajcarski sir, nafarmovati usput jos gomilu nivoa, tako da je kriva tezine debelo na strani igraca sve negde do NG 6 ili 7, kada postaje ponovo tesko.

Inace mozes da craftujes najjaci mac u igri od Elden Beast duse, probaj makar da vidis kako satire troglodite na litici iz jednog poteza. Ovo je taj potez.

Ali dzabe kad vise nema izazova, osim ako ti se ne igra PvP, za koj su ti potrebni buildovi i taktike potpuno drugaciji od PvE. Koliko je dobar inicijalni prelazak, toliko je endgame totalno nestimulativan i besmislen.

U svakom slucaju, svaka cast, podvig je to. Polako ce ti se vratiti zelja za open world igrama, nakon jedno par meseci postepenog hladjenja. Verovatno taman kada dodje GoW Ragnarok.

Inace, ne kapiram bas kako si uspeo da ne-nafarmujes nesretnu pticu, a ipak da doguras do 180 levela. Ne verujem da su patchovali AI, tako da pretpostavljam da samo nisi pogodio tacan ugao iz koga treba da je pogodis. U pocetku sam se i ja malo mucio, dok nisam usao u ritam. Ume da se “izbaguje” i ne skoci sa litice, ali u 90% slucajeva je skakala ko blesava.

1 Like

Ja ti lepo rece polako :sweat_smile:
100 sati je malo …
Verovatno si propustio 3-4 velika side quest-a i jedno minimum 30tak malih…
Svet koji su napravili je ogroman…

1 Like

Skočila cena na Arg sa oko 2500-3000 din na 6500 za ovu igru. Takođe i rdr2 je sada 7000 otprilike. Skaču cene samo tako…

1 Like