Elden Ring {MT}

Ja se vratio na US sinoć :man_shrugging:t2:

1 Like

Hm, sta se desava?

1 Like

Ha nisam ni probao da je farmujem – gledao sam luku kako se muci (pre nego sto je otkrio glitch), a jos kad sam video da daje samo 11k, nije mi imalo smisla ni da pokusavam, kad je odmah tu pored gomila glavonja s oko 35k za pola minuta - minut.

Jesam bre lagano igrao, kako nisam! :smiley:

Stvarno ne znam da sam ista propustio. Mozda nisam pozavrsavao sve ‘kvestove’, al mislim da sam u najmanju ruku posetio i ocistio sve zone. Mozda je pokoja generic katakomba ostala neotkrivena. :woman_shrugging:

1 Like

Ko ima želju za nekim souls-like igrama, a nrma trenutno šta da igra, ima dve poslastice u roku od 20 dana.

Thymesia je sjajna igra, skinuo sam PC verziju i ostao oduševljen kako su sve uboli. Izašla 18.08.

Steelrising dolazi 08.09 2022. Znači par dana i eto još jedne poslastice, a posle se čeka Lies od Pi, pa ona nova od Team Ninja u 2023.

Danasnji recap.

Ubio sam gargojle iz jedno petog puta. Ovaj moj pulen (mimic) kida koliko je dobar. Nije bilo preterano tesko samo je iz petog pokusaja upalio tajming da prvi padne pre nego se drugi zahukta. Resio upside down sobu. Pa sam posle ocistio Noktrelu, majko moja oni blobovi su smor nevidjeni jos oni sto imaju oklop. Kugle su funky. Oni sto jasu mrave nisu ni najmanje. I onda Lake Rot. Jako mrzim u igrama kad imam neki dot na sebi. Jos ja mage sa ubogim hp-om, maltene umrem kad stvorim mimica. Ali ok, domastao sam otprilike sta me ceka, pa sam spucao sve duse, uradio allocate potova i trka sa vremenom, usput ubio onog na sredini. Pocistio sam i temple, seo u kovceg i onda Astel. Par pokusaja mi je trebalo, prodjem maglu, uradim summon mimica i dobijem ljubicasti zrak, umrem i tako u krug. Posle kad sam izbegao inicijalnu frku, sredih ga. Poresavao quest stvari, konaco se popeo gore i dosao do sada za mene najtezeg bossa. Alecto. Majko moja mila vec sam hteo da placem, ali na kraju je ubih ni sam ne znam kako. Brza je, jako, stun posle cetvrte magije, i obavezno nemam mane, dok ja popijem evo nje opet, pa smo igrali tango jedno 10tak minuta. Onaj crveni zrak i prezivim, ali nedaj boze ono kad skoci i pravi crveni krug, one shot. Svi ovi bossovi i mini bossovi su mala deca za Alecto. Pokupio hefty 80k runova, nabudzio se i sutra idemo dalje. :smiley:

2 Likes

@Akiris Da te pitam luke radi,

Koji je glavni nacin da ojacas magije? Za moj unga build je bilo lako, samo budzis statistiku u kojoj je oruzje najjace i podizes mu level kroz smithing kamenje. Al koliko sam shvatio ako to isto radis s magicnom palicom, ne ojacavas njen cast, nego koliko stete fizicki napad napravi?

Pokusao sam online da nadjem objasnjenje, al svi nekako mutljave ili izbegavaju konkretan odgovor. Luka zasad uglavnom samo budzi Intelligence da bi podigao damage, al ne znam da ga posavetujem jel ima neki bolji nacin.

Ovako. Da li je Luka Astrologer klasa? Ako jeste vec je dobio glintstone pebble kao magiju. To je pola posla vec uradjeno, ako je nesto drugo, teta selena prodaje. U stormveil castleu ako se secas ima jedan npc sa krova sa dolazi do njega taj ima knjigu koja se odnese kornjaci u crkvi ( here is something i never thought id say/write) i otkljucace se great glintsone shard koji je upgrade za pebble.

To je sto se tice magija. Easy go je otici odmah u caelid i uzeti meteorite staff i rock sling. Nalaze se u street of sage ruins. Bukvalno moze level 1 tamo otici. I staff i magija su maltene jedna do druge. Rock sling dize tri kamena i baca na moba. Za razliku od ostalih magija rock sling “prati” moba pa tesko dodgeuju. Obicno tri magije staggeruju bilo kog bossa i onda delji.

U sustini budzis staff da bi dobio S scaling sa INT. Meteorite staff ima S odmah u startu pa ne mora uopste da se budzi. Samo dizanje na +1,2,3 itd povecava dmg ali kod meteorite staffa je neprimetno i totalni je waste. Neki kazu da je meteorite staff dovoljan za celu igru neki ne. Ja se slazem sa ovom drugom grupom.

Postoji Lusat’s Glintstone Staff koji se dobija u mage cityju gde palis vatru u tri kule, kad ubijes bossa tamo dobijes staff. za taj staff treba 52 int da se equippuje i mora da se digne na +3 da bi imao S scaling sa INT. Zanimljivo je da sa ovim staffom magije kostaju vise mane ali brale, to kad dignes na +10, nebo i zemlja. Ja sam digao na +7 i sa dve pocetne magije bukvalno 95% mobova padaju.

All in all, samo nek puca sve u Int, treba bar eto tih 52 da dobije. Imp head (cat) daje 2 INT. Ostaje mu jos vigor i mind, i eventualno za neki offhand, ja sam uzeo Moonveil jer je najbolji INT scaling weapon. Pa sam tu morao da dignem STR i DEX.

Od magija koristim Great Glintstone shard, glintstone arc (odlican aoe spell za recimo ekipu mobova na gomili tipa oni setaci u caelidu), rock sling za bossove, kad odradi stagger prebacim na glint shard i fillujem, i jos lorettinu strelu zbog odlicne distance i velikog dmg (kao start fajta).

Azure comet je najvece zlo od spella ali njega nisam jos nasao.

Izvinjavam se na duzem tekstu :joy:

1 Like

Malo je glupo što se neka oružja mogu dobiti samo kao rare drop. Sinoć sam 50 minuta farmao Halo Scythe. Sad ga konačno imam, ali ga moram dobudžiti sa kamenjem da bi bio na nivou korisnosti trenutnog Winged Scythe…

Au fala na detaljnom uputstvu! Znaci ima smisla budziti staffove kamencicima – luka ih je sve koje pominjes odavno pronasao, samo zunzara po mapi i pikira na stvari za koje zna gde su. Comet Azur isto imamo, to je bila avantura docepati se.

Dosad je koristio bas taj Meteorite Staff, al vidimo sinoc da ne moze da se apgrejduje (pise u opisu ajtema). Testa radi smo podigli Lusat’s na +3, vec ima jednak damage, tako da mi je sad jasno sta dalje ciniti.

Samo sto treba naci kamenje, a luki strpljenje nije jaca strana. Vec je smislio kako ce zapravo da se respeccuje na faith jer mu neki jutjuber rekao kako je to sad najjaca stvar. :roll_eyes:

Situacija je pomalo apsurdna – zahvaljujuci onom glitchu sto dobijes 200k runa za par minuta, digao je svoj level na oko 140. Al posto rasipa poene na sve strane kako mu dodje i ne sakuplja korisne stvari poput kamencica, nije ni blizu toliko jak koliko bi mogao da bude, ili barem meni tako deluje.

Ako nista drugo, vezbam da cutim i pustim dete da igra kako zeli, iako me pola vremena boli da gledam sta radi. :upside_down_face:

Pa u sustini, idealno je pratiti vigor i intelligence tako da vigor uvek bude 10 levela ispod INT. naravno ja nemam zivaca da budem ziv a da ne pravim dmg, tako da sam ja skrenuo skroz na INT, pa tek onda vigor. sad sam na nekih 65 int a vigor 32 cini mi se

Edit: evo @n00dle

1 Like

Ja sam zao :sweat_smile:
Gledam i smejem se kad izgine bzveze :rofl:
I onda džojstik poleti preko pola sobe :sweat_smile:

1 Like

Uh to kad bi se desilo luka bi odmah izgubio pristup konzoli na duze.

Al kad vec pomenu, igre poput Elden Ringa (ili ranije Monster Huntera) mu dodju ko dobra vezba kako da se nosi s frustracijom.

2 Likes

:sweat_smile::sweat_smile:
Ja iskreno ne znam sta bi da imam dva sina, da li bi prošao dan bez tuče
Iskreno ne znam ni kako smo stariji buraz i ja preživeli, tukli se bukvalno svaki dan, svadja, vika, galama, lomili, palili, gadjali ja ne znam da li postoji stvar u kući koju sam mogao podići, a da ga nisam gadjao sa tim
Išlo je do tog ekstrema da me je jednom bacio u logorsku vatru
Dve nedelje opekotine :sweat_smile:

PS. Koju sam naravno ja zapalio u sred dvorišta …

1 Like

Od čega zavisi kada vas neko invade-uje u ovoj igri? Jel to može nekako da se spreči? Probao sam sa drugarom upravo da igramo co op i posle 40 minuta proučavanja svetih spisa morali smo na youtube da skapiramo kako da se pozovemo (katastrofa). Kad smo napokon uspeli, trčkaramo nas dvojica, ubijamo ove najobičnije protivnike na samom početku igre gde je onaj konjanik i rešimo da probamo njega da ubijemo jer sam ja njega već ubio u “mojoj igri”. Ja nisam mnogo odmakao, ubio sam možda dva bossa i to je to. On je tek na početku, tu je malo čistio obližnje seosce, pomogao sam mu da ubijemo onog velikog trola, po koju kozicu zveknemo usput i tako.

I dok smo makljali konjanika odjednom upada neki treći lik i napada nas. I ja sad gledam koji moj se dešava, pokušavam da izbegavam onu spodobu sa sekirom od 2 metra i ovog majmuna koji nam baca neke vatre i sranja i ubije nas slepac. I još kao teebag-uje nešto… Ijaooooo al sam mu psovao sve na svetu. A lepo smo načeli konjanika, skinuli mu pola health-a. I probamo opet, ma dva minuta nije prošlo i evo ga opet neki slepac nam upao.

Kad smo se borili sa trolom, isto nam upao neki mamlaz i gađa nas nekim mađijama. Imamo šifru podešenu da možemo samo mi da igramo, ali to očigledno ne znači ništa u ovoj igri. Pa jel postoji neki način da igramo co op, a da se rastosiljamo debilnih no life-era koji su level 3000 i ubijaju nas pezente level -10 i likuju kao da su postigli nešto bitno u životu?

1 Like

Koliko ja znam, ako igrate coop, spremite se na puno upadanja drugih igraca. Takva je igra :grin:. E sad, level invejdera bi trebalo da je ogranicen, mada to ne znaci mnogo u ovoj igri.

2 Likes

Gaucosi povecali cenu sa 3000 na 6500 pezosa za vanila izdamje. :grimacing: Upravo sam hteo da kupim igru, ali odustao.

Baci pogled kakva je cena na Turskom regionu. Tamo znaju cene da budu niske takodje.

1 Like

1 Like

E jesi me nasmejao :laughing:

Nažalost nemam ništa pametno da kažem, samo mi fascinantno kako cela stvar funkcioniše - počevši od toga da moraš udžbenik da izučiš kako bi uopšte skapirao kako se pokreće coop, pa do toga da vas je odmah saletela serija griefera. Dok ja igrao ‘online’ preko sto sati, živu dušu video nisam, sem gomile ‘finger but hole’ poruka posvuda.

Svašta.

2 Likes

Izgleda da kreću da upadaju tek kad upadnete u co op. To nam je valjda neka kazna što želimo dobru zabavu u igri koja je namenjena da nam se ukenja u život. :joy: Odma lenjir poreko šake i invaderi. Jednom sam probao i u žbun da čučnem da me ne vide, ali ne pomaže ni žbun :joy:

1 Like