E3 2016: Očekivanja, nade i strepnje - Here We Go Again

Ono prikazano je sasvim ok pa ga zato pitam a znam da nije ljubitelj cod-a

Vjeruj mi da nije…

Ostao sam odusevljen prezentacijom. Da bi na kraju pisalo “CoD”. Briljantno izgleda. Fantasticna atmosfera. Moj tip igre…

Da covjek ne povjeruje :smile:

1 Like

Ja sam mislio da je neka VR igra, kad ono COD. Delovalo je ok, ali ništa posebno.

Ok je izgledao novi COD, sto kaze @Lordish do samoga kraja se nije znalo(osobno nagadjao) sta je, i onda nakon njega COD 4 remaster, tu su zasr_li, nepotrebno su prikazali gameplay igre koje smo vec igrali…

Nije nepotrebno, ljudi se vise raduju tom remasteru nego novom codu. To je bio samo kao neki friendly reminder, narucite sada onu skuplju varijantu i dobicete remaster 30 dana ranije od xbox igraca.

Sto se novog coda tice i prikazanog, nisam nesto odusevljen. Ne zelim da upravljam onim svemirskim brodovima, zelim da me bace tipa na mjesec, mars, pa i na zemlju oa da tamo nesto radim. Moze i da lebdim po svemiru, samo da ne upravljam onim brodovima ili sta su vec…

Anyway, ima li sta danas interesantno na E3?

Nintendo, ako te interesuje. Već su prikazali trejler za Zeldu, a kasnije će prikazivati gameplay demo, sa komentarima, skoro ceo dan. Sad su trenutno Pokemoni.

Ah, nista onda, to preskacem. Pa sta bi na kraju sa take 2 i 4A games, rekose da ce najaviti nesto novo?

Pa, “pravi” E3 tek počinje valjda, i biće još najava, neki su najavili najave (kako ovo uvrnuto zvuči kad se napiše :smiley: ) tek za 16.06., tako da ima vremena.

Po meni je sve prikazano ok al nisam nesto odusevljen jer nekako igra kao da nije cod vec nesto drugo a i nisam ljubitelj nikad bio svemira i brodova raznih i borbi tamo.Medjutim pricali su da nece sve biti space battle tako da sacekacu jos malo pre nego sto donesem zakljucak

Trajalo je samo minut i fokusirali su se na grafiku da pokazu poboljsanja tako da je to sasvim ok,budimo realni :wink:

Btw sta bi sa onim Amsterdamom ?

Cuva se za gamescom ? :smiley:

To sam se i ja pitao, ispalise nas.

A ispalili su nas i Take 2 i 4A Games za one “velike najave” kako rekose.

I tako, najavise se dve nove konzole, prva lepa, za drugu ni ne znamo kako izgleda, ali znamo da je najmocnija konzola ikada, bili su veoma eksplicitni.

4K je buducnost, samo da cena televizora jos padne. Za svakog ko planira kupovinu novog tv-a takva rezolucija ce biti primarni fokus kupovine. Sadrzaja nema, mozda u svetu, kod nas jos full hd nije standard, mada ako pricamo o televiziji za nas gamere je to zastarao pojam, da nije neke utakmice i 24minuta nikad je ne bih ni upalio. Ali ako moze pametni telefon od 5" nabiti 1080p i jacu rezoluciju, ne vidim zasto ne treba i tv od 42" ciji je displej po grubom povrsinskom obracunu 65 puta veci. Piksel kod tv-a se itekako vidi, na telefonu ne. Za koju godinu sve ispod 4K nam nece biti dovoljno, a na tolikoj povrsini i ne treba manje, samo de ne krene ubrzo 16K (8K valjda nema logike) i tako u nedogled do besmisla, kao sto sada rade sa vec pomenutim telefonima. Zato je Scorpio ispred svog vremena koliko i konzole prosle generaciju koje su podrzavala HD. Do njihove pojave nisam ni znao sta znaci ta skracenica. A i, dobar tehnoloski proizvod je “ispred” svog vremena, a ne definisan njim.

Nasa kupovna moc je tu najveci problem, ali ne i validan argument. Konzola je luksuzan proizvod i nikako ne postoji radi zadovoljenja osnovne potrebe za prezivljavanjem. Sa razlogom se zvanicno ne prodaju na nasem trzistu. Izvan piratskih okvira, ovo je mnogo skup hobi, i ili jesi ili nisu u njemu, ali nije kriv proizvodjac sto je nama to skupo i cesto. Od same pomisli kupovine nove konzole, ili ne daj Boze tv-a, mi se vrti u glavi, ali sam dobar u izgovorima zasto moram i zasto vredi, ne vidim da mi se okrnjio taj talenat. Zrtvovacu nesto ako se u medjuvremenu ne opametim.

Iako bi savrseno bio zadovoljan da je sve ostalo kao i pre, nakon svega…u momentima preispitivanja sebe ne mogu da budem razocaran i izneveren koliko god se trudio i natezao. Mozda zbog toga sto mi takva osecanja mogu izazvati ljudi koje volim i cenim, a ne brend koji volim i cenim. Iako koristim iste reci, udaljenost njihovog znacenja se meri svetlosnim godinama. Gledajuci napred, i dalje vidim istu sklonost ka odredjenim stvarima i igrama, a prilagodicu se koliko mogu. A zelim nesto novo, sveze, bolje, kao i svi mi, priznavali ili ne, jer to je u biti coveka i tako je zauvek, kako neko lepo napisa.

Najveci i jedini problem koji ja vidim je onaj koji je @loodacha odlicno prepoznao, a to je velika razlika izmedju te buduce i sadasnje konzole i izjava “no one will be left behind”. Na povrsini zvuci fino, ali ce Scorpio igre i njihovi developeri osetiti teret slabijeg uredjaja i skalirati ideje i ambicioznost prema njemu, a mi cemo ostati uskraceni pravog potencijala. Mozda ce se i to eventualno izgubiti i razvoj preci samo na jednu stvar, ali za to treba dovoljan broj korisnika koji je tesko steci. Bolje bi bilo da se zove nova generacija, iako bi i postojece igre radile, lako bi MS imao uverljiv izgovor zasto skracuje ovu generaciju.

Na temu konzolnog rata i bitke konferencija, MS se nije bas proslavio igrama, sve smo vec znali, niceg novog nije bilo. Sony je konacno prikazao odlican lineup igara i zasluzuje pohvale. Kazem konacno namerno, jer proslih godina su bili tanki. Mozda je do mene, ali ja ne racunam remake, igru za koju se traze pare i igru koja je trebala izaci jos na proslog generaciji, kojih btw jos nema nigde. Osim Gearsa, sve igre koje je MS prosle godine predstavio su izasle. Od ovogodisnjih Sony igara samo vec pomenuta cross-genaration igra izlazi ove jeseni, ako se ne varam. No dobro, i prosle godine je Sony ubio, razbio, oduvao MS, vidim i ove, sudeci po recurring temi na forumu, o kojoj odavno ne vredi raspravljati a ne zalazeci u ljudsku prirodu.

Ocekivao sam generalno vise, ogromni e3 hype je brzo splasnuo, ali igara ima i bice, i to je jedino bitno.

4 Likes

Prvo, 8k televizori postoje odavno :laughing: To što komad košta 30.000 i više dolara je sasvim druga stvar. Interesantna činjenica: Olimpijada 2016 će biti prikazivana u 8k kvalitetu na japanskim televizijama. Japanštino moja mila :smiley:
A što se tiče dispariteta i slabosti konzole, moram da priznam da sam bio upao u apatiju kao i pre nekoliko meseci, kada se samo šuškalo o tome. Jednostavno, kupovna moć, a i strah da sam isuviše uložio u nešto što će biti ostavljeno po strani, zaboravljeno. U mom best case scenariju ja želim da izvučem još dve-tri godine na ovoj konzoli i prezadovoljan sam, posle samo da vrtim ono što sam već kupio/pribavio i uživancija. Naizgled moje prvobitne pretpostavke su bile pogrešne. Ispada da je ova situacija kojoj mi svedočimo trenutno zapravo svojevrsna revolucija na tržištu konzola, nešto što si ti video pre mnogih, uključujući i mene. To je da konzolno tržište polako postaje slično PC tržištu ili tržištu mobilnih telefona. Pre smo imali razvojne timove koji su godinama pravili igre za jednu konfiguraciju, a sada će ti isti razvojni timovi na raspolaganju imati više konfiguracija. Kao i za PC-je. Nijedan razvojni tim ne pravi PC igru za tu i tu konfiguraciju, već naprave igru, pa ko može i koliko može - nek tera :smiley: Eh, tu treba imati na umu da ti razvojni timovi imaju neki osnov, neku polaznu tačku, a to ćemo valjda bi ti - vlasnici Xbox One konzola. Naravno, igre će izgledati lepše na Scorpio konzoli, ali Bože moj - ja da dajem 1000 i više eura za solidan 4k tv + ko zna koliko za konzolu mi ne pada na pamet. Ja sam prezadovoljan izgledom igara na mojoj konzoli i samo neka tako i bude i meni dosta. Za naredno ću ili skupljati na duže na staze, ukoliko to finansije dozvole, ili gamer-ska penzija :slight_smile:
Štaviše, ovo moram da naglasim - danas sam istraživao ovu osobinu UHD gaming-a na novoj One S konzoli i ispada da će i za to biti potrebna zver od TV-a. U članku koji sam ja pročitao to je zapravo već obaveza za pribavljanje 4k televizora, jer UHD primarno dolazi uz televizore te vrste i cenovnog ranga :smiley:
Ono što me plaši, moram da priznam, jesu navodi čelnika Xbox-a da će naposletku razvojni timovi imati finalnu reč, tako da oni sami mogu odlučiti da li će igra biti više prilagođena Scorpio-nu, nego One-u. To je nešto što predstavlja veliku verovatnoću, a to će biti bolno po nas. Očito i Sony želi isto, a njima valjda svima cilj je da polako oduzimaju PC parče torte koju je do sada jeo samo Valve. To je barem neki moj zaključak na osnovu onog što sam čitao i video.

Zato i napisah pre neki dan u nekoj temi da su pred nama interesantna vremena, jer se sve svodi na nas, na populaciju. Ako 10.000.000 ljudi kupi scorpio/neo (ukupno 20 mil) - gotovi smo, njima će to sigurno biti znak da svi više naginju ka tome, tj. konzolno tržište će postati više nalik PC tržištu i eto nama nove konzole svake dve godine. Sa druge strane, ako odziv bude mali, možda se i počešu po tim glavama korporativni dripci i možda shvate da i ovako previše zarađuju. Ako pogledate njihova druga tržišta, posebno telefone, tu propadaju maestralno (jer se drogiraju, naravno). 'Će da vidimo drugari, 'će da vidimo.

2 Likes

[quote=“loodacha, post:248, topic:10693, full:true”]
Za naredno ću ili skupljati na duže na staze, ukoliko to finansije dozvole, ili gamer-ska penzija :slight_smile:

[/quote]Ja ne verujem u tu gamersku penziju :smile: , svima nama tu i tamo duvne da idemo u tu gamersku penziju, ali vuk dlaku menja ali cud nikada :smile:

2 Likes

Toga se najviše i plašim kod sebe, ali zaista - ovo bi bilo preveliko i preskupo ulaganje koje mi nije uopšte potrebno, koliko god ja voleo video igre ili ne. Za mnogo manje novca mogu lepo PS4 da uzmem, pa kad krenem da obrćem sve ekskluzive tu koje sam propustio do sad … ihaaaaaaaa :laughing:

2 Likes

Au, propast, zar vec. Pa onda nam ne gine katastrofa :cry:

Ne kontam kako u 16:9 formatu moze da se uklopi 8 full HD kvadrata, a da to ne ide preterano u duzinu, nego nebitno…nasli su izgleda nacin :slight_smile:

To je to, sve ce zavisiti od trzista i prodaje i kako to bude zazivelo! Mislim da je Phil negde pomenuo da ne zele da kopiraju model telefona vec da ce raditi upgrejd na osnovu napredka tehnologie ili pojave neke nove paradigme, tipa VR, i da ja pominjana brojka od 4 godine. Svakako mnogo za nas, i definitivno vec sad moramo razmisljati o alternativnom hobiju :slight_smile:

2 Likes

Valjda nema manji 8k tv od 2 metra dijagonalno :smiley: Zamisli na tolikoj veličini pokreneš neku igru, gledaš u gornjem uglu sobe mapu, a u podrumu dole koliko imaš health-a i municije :laughing:

2 Likes

Ne zelim da budem stefi, ne verujem da to iko zeli (volimo te) :yum: ali ovakvo razmisljanje trenutno ima najvise smisla…zamalo napisah nazalost :joy:

1 Like

Možda je offtopic, pa ne zamerite, ali paging our Sensei,@ninja
Koliko će ovo koštati preko vašeg store-a da se nabavi, može za 700 eura :laughing:

1 Like