Dragon's Dogma 2

Pa ovo nije ni 30 :joy:

Šalu na stranu. Ja sam nekako ravnodušan što se tiče ove generacije. Više sam se izigro na Xbox One nego na XSS i PS5 zajedno. Čak više igram na telefonu nego na konzolama, što dovoljno govori kakva je generacija…

2 Likes

Misliš kakva STE generacija :grin:

7 Likes

Samo ti za*ebavaj :joy:

1 Like

Nije par igara u 30. Nije problem 30 fps-a, problem je što su 90% tih igara često ispod 30 čim se desi nešto na ekranu sa malo gužve. Sit sam ih se naigrao i nemam problem sa 30 fps-a, ali igre ovakvog tipa često padaju mnogo gore na konzolama. Ili izgledaju mnogo gore…
Konzole jesu hladne i jake i sve to, ali očigledno ne dovoljno jake kad već 4 godine nemamo krštene igre koje će da iskoriste sve što imaju da ponude, a opet su preslabe izgleda da poteraju neki ozbiljniji open world kako treba. Cela ova generacija mi je kao neki mid mid gen upgrade prethodne.
Da nije gomile indie studia koji žele da se probiju sa igrama, na prste obe ruke bih jedva mogao da izbrojim čiste desetke od igara koje sam odigrao, ako i toliko. Da ne pričam kakvo smeće izlazi i prolazi danas od AAA igara, pa čak i ovo smeće od Ubisofta sa oznakom prve AAAA igre. Bukvalno podsmevanje…

2 Likes

Nije najgora zbog sporadicnog 30 fps-a naravno, ako ista ovaj gen je uveo 60 fps kao standard - nego nema dobrih igara, sve su neki remasteri a next gen igre mogu da se nabroje na prste jedne ruke (mozda dve, ako bas rastegnes pojam next gena).

1 Like

https://x.com/wario64/status/1765878767287730379?s=46&t=nrdnHcuQLnrP54cvvGagJg

Heh navodno je character creator bas detaljan

https://x.com/eigenbom/status/1765961864503300477?s=46&t=nrdnHcuQLnrP54cvvGagJg

2 Likes

Ja znam na šta ću potrošiti godišnji :rofl:

Character creator deluje nerealno, stvarno ne kažem ovo olako, ali mislim da ništa ni približno detaljno nisam video. Bukvalno mi trebalo sat+ da napravim, a vidim i reddit je eksplodirao sa kreacijama

2 Likes

Čujem lepe stvari o igri, bravo Capcom :clap:

1 Like

Na sta tacno mislis? :thinking:

Meni je 30fps i dalje knedla u grlu. Dogovorio sam se vec da uzmemo za konzolu, ovaj ne zna kad ce uzeti PC, nisu neke pare kada se podeli, ali razlisljam da li cu moci da svarim 30fps-a. Ne pamtim kada sam igrao nesto tako jos od midgen ere prosle generacije.

Radi u stabilnih 30fps :grin:

Hvala brate, to mi je bas utesno, daj i 15fps samo da je stabilno :sweat_smile:

Mislim da je najstabilnija bila era 8-bitnih racunara kad tako pogledas, savrsenstvo stabilnosti.

Bar da je stabilnih, ali nije, kao sto smo videli opada u borbi na 25.
No svejedno mozda se popravi do izlazka sledece nedelje.

Imam osecaj da ce i DD2 i Ronin biti 90+ igre sledece nedelje.

Capcom jedini konstantno svaku igru izbaci vrhunsku.
Ne greše ljudi, i retki developer da nove nastavke napravi boljim nego prethodne igre.

Najmanje mislim na fps. Ali ako zaista bude problematičnih 30, onda neka hvala. Čekaću utiske o tome da odlučim.

Sve ostalo o igri zvuči sjajno.

3 Likes

https://x.com/shinobi602/status/1770468728284512704?s=46&t=nrdnHcuQLnrP54cvvGagJg

2 Likes

Capcom cuvari tradicije u najgorem gejming vremenu. :heart:

1 Like

Bogovi loše optimizacije as well :slight_smile:

1 Like

Ne lupaj gluposti. Ako neko vrhunski radi opetimizaciju to je Capcom. Svaka igra im je zategnuta ko sajla.

Opet si obavešten ko Koštunica. Smanji bezobrazluk i malo se bolje informiši ubuduće, ne trči pred rudu…
Igra je očajno optimizovana čisto da znaš i to na svim platformama.

1 Like

Rekao si bogovi lose optimizacije na osnovu ove igre i na taj nacin svrstao u kos sve one prethodne vrhunske optimizacije. Idi igraj CP