Dragon's Dogma 2

Potpuno nepotrebna konzola. Klasicni cash grab

3 Likes

Pa dobro, niko te ne bije po ušima da je uzmeš, zar ne?

4 Likes

Bitno da imamo opciju

1 Like

Slažem se. Nisu ništa kršteno izbacili za PS5 a da PS4 nije mogao da tera. Razlika u grafici minimalna. Ja na petici igram uncharted trilogiju i lego star wars skywalker sagu. Sve sam to mogao i na 4ci. I dalje se pitam na šta sam bacio bare… Bar sam prešao Demon Souls, ostalo…

2 Likes

Sve se slazem. PS5 konzola je ps4 ultra pro, da se tako “ajfonski” izrazim. Mamicu im pokvarenu mozda su se dogovorili sa Rockstarom za masne novce pa nišane relaase zajedno sa GTA6. Vec vidim bombasticne reklame “igrajte gta6 u 60 fps na ps5 pro”. Samo zbog GTA6 cu mozda raditi upgrade. Ostalo, za mene je Switch 2 must have!

1 Like

I meni je nekako razočarenje. Bukvalno tiha, i brža zbog nvme, a minus kontroler. Najjače da sam na jb ps4 odigrao bloorborne sa community patch na 60 fps, a ps5 verzija i dalje zero tituli. Za dd2, pc naravno, po svemu viđenom kontam da bi mogo da padne i preorder

1 Like

Pročitao sam tvit Jez-a kaže da je igrao 4 sata na PS5 i da ni u jednom momentu nije pomislio na fps. Ima inače cijeli njegov preview na windows central sajtu.

Jedva čekam kad će taj trend kukanja oko 30fps prestati. Kupite PC. :wink:

Nije u pitanju 30fps, nego framepacing što daje taj užasni osećaj kada okrećeš kameru, nišaniš recimo lukom i strelom, krećeš se, trčiš

Neki devovi jednostavno ne umeju da odrade kvalitetan 30fps mod i imaš osećaj kao da se igra vuče, dok neki u 30fps nemaš osećaj da igraš u toliko frejmova koliko izgleda sve fluidno i kako treba

1 Like

Da, negde izgleda to maaalo bolje, ali nema te igre koja radi potpuno fluidno u 30fpsa kod bržeg kretanja…
Ako igru osetiš u 60, 30fpsa je noćna mora.
Lakše podnesem smanjivanje rezolucije nego tih bednih 30fpsa.

2 Likes

Ne znam, ja bih rekao da je malo problem i do sposobnosti developera da optimizuju igru da radi u 60 frejmova kako bog zapoveda. Ako jedna open world igra kao Horizon Forbidden West može da izgleda vrhunski i radi u 60 frejmova, zašto ne može i npr. Dragon’s Dogma 2? :thinking:

3 Likes

Videcemo za framepacing, al generalno mi 30fps ne smeta jednom kad se naviknem. Prelazak direktno s 60 na 30 je bolno. Ili suprotno, posle ko zna koliko sati RDR2 u 30, kad sam pripalio Lies of P progledao sam koliko klizi sve.

Hocu reci, 30fps nije smak sveta. Samo treba malo vremena da ti se mozak privikne.

RDR2 je npr dosta fluidan i u 30, i RDR1 čak. Ali to nadoknađuju lag u kontrolama kod te igre što je meni nepodnošljivo :slight_smile:

Moj mozak više ne može da se navikne na gore, samo na bolje :grin:

1 Like

DD 2 navodno ima loš frame pacing, opet nekima neće smetati kao Jez-u što nije.

Bolje i da ne izbace igru ako je na next gen 30 fps, ne samo ova nego bilo koja
Uzas

2 Likes

Pa rekao sam :smiley:

Mene vise cima sto nema fast travel. :thinking:

2 Likes

Izem ti ovu generaciju konzola. Ja mislim da je najgora generacija do sada. :unamused:

3 Likes

Sto se tice igara - jeste.

Hardverski je najbolja, backward kompatibilost, tihe, hladne i necujne.

1 Like

Lol, par igara u 30fps odmah najgora generacija :upside_down_face: