Days Gone

Ljudi sve sto pricate mi se svidja. Nisam jos dovoljno recenzija odgledao procitao da donesem konacan sud, al mirise mi ko tip igre koji volim.

Moram s ovim da se slozim, iako mi u sustini igra bas prija posle posla. Ako se dobro secam, Arkham Knight je imao mnogo zanimljivije side-questove, koji su obicno imali sopstvene mini price o drugim negativcima iz tog univerzuma.

A spajdi lovi golubove i slika zgrade. Na svu srecu, njihanje medju zgradama je taman dovoljno prijatna aktivnost sama po sebi, te radim sve ove bezvezarije vise ko neko zen opustanje. Stalno sam na ivici da se pitam zar nemam bolje stvari da radim u zivotu, al opet igra je ono bas udobna za pred spavanje.

1 Like

Hm, nije mi sacuvao prethodnu poziciju kada sam stigao u kamp, morao sam da prelazim celu prethodnu deonicu ponovo. Nesto izgleda ne funkcionise autosave kako treba.

Odgledah sad IGN review, svidja mi se kako su opisali dobre i lose strane. Zvuce iskreno, dok me recimo eurogamer devojka nervirala stvarima na koje se fokusirala.

Meni ovo deluje kao najgenericnija igra koja je u skorije vreme izasla, mislim da su mi ustedeli pare i da ovo preskacem, mozda nabavim kad bude 20$.

1 Like

Pa šta uraditi sa zombi igrama? :smiley: Gomila njih šeta po livadama i šumama. Puni gradovi i sela… Misije su tipa daj bravu, vodu, lekove i municiju. Generalno teško je baš nešto uraditi sa zombi igrama toliko da budu 10 od 10 i must play. Možda je vreme da zombi igre prosto izađu iz mode na neki duži period. Ali sam koncept igre je jako zanimljivo.

1 Like

Pa da zato i ne znam kako nisu smorile ljude igram ih od resident evila 1 :grin:, a ova je nekako mesavina raznih igara, ne vidim neki licni pecat u bilo kom aspektu.

Mislim da nije bitna velicina vec da li je studio los ili dobar, tj koliko su talentovani. Imali su ogroman budzet i marketing, a na kraju izbace ovako bezlicnu igru.

@gospodin_covek Bukvalno i meni tako deluje :slight_smile:

Cek pa mi ovde pricamo kao da je ovo neki nebitan studio, a ne studio koji pripada Sony-u i koji ima svu njihovu podrsku i ogromne finansije, sto je najgore ovo je udarna PS4 ekskluziva za ovu godinu. Bolje da su je odlozili nego da im ovako spusta reputaciju…

Znam sta se desilo ali to su kompanije sa drugacijom filozofijom i jednostavno poredjenje sa tim igrama nije nikakvo opravdanje. Zna se sta je Sony i sta su njihove ekskluzive pa iskljucivo pricam u tom kontekstu :slight_smile:

Jbg, objektivno gledano ovo kod Nintenda nikad ne bi ugledalo svetlost dana i najverovatnije bi radili igru odpocetka kao Prime 4 :grin:

Cenim da bi Miyamoto rekao no no :grin:

Da da evo na aparatima sam :grin:

Days Gone je jedini potvrdjen, ali se jos uvek ne znaju datumi za Last of Us 2, Ghost of Tsushima i Death Stranding, postoji mogucnost da ce neka izaci i ove godine. Takodje Yoshida je tizovao jos nenajavljene ekskluzive u izradi. Ali gep u rasporedu moze da se objasni time da se Sony polako priprema za sledecu generaciju jer u ovoj vise nema neki poseban motiv da ulaze puno novca, pocistio je konkurenciju.

Bez obzira sto su malo omasili target od 80+, ovo je uspeh ako uzmemo u obzir portfolio developera sacinjen od portabilnih igara u poslednjih 15-tak godina. Dokazali su da Sony moze da racuna na njih za izradu AAA igara. Mozda Sony nece biti toliko glup kao Microsoft da ih pusti, sto je bio slucaj sa Remedy-jem nakon razocaravajucih ocena za Alan Wake i Quantum Break (opet, nezasluzeno).

Pocistio konkurenciju? :thinking:

Ne znam, da sam igrao nisam, odgledao sam par recenzija.

Ono sto ja vidim sudeci po tudjem misljenju je da je bend studio uspeo da stavi 200 zombija na ekran i da je zbog toga dobio zeleno svetlo za igru i resurse. I to je to. Ostalo mislim da je postao problem koji je resen koliko je bilo moguce do samog kraja. Kontam da je pocetak zanimljiv, u to nema sumnje. I prica i gejmplej. Ali vecina se slozila da prica postaje bezveze na pola igre, i da kampovi i misije se ponavljaju. Igra kako kazu traje 60 sati(!?). Kontam da ako pravis igru koja traje 60 sati, ona mora imati ili dobru pricu ili odlican gejmplej koji ostaje svez do samog kraja. Ili obe stvari. Ovde koliko vidim to nije slucaj. Tako da, svi koji imaju igru, nek jave posle 30 sati kakva je.

Igracu je i ja naravno, samo ne jos

1 Like

Rekao bih da jeste.

@Akiris brate, nadji mi jednu jedinu igru u istoriji gde se gameplay ne ponavlja. :slight_smile:

Meni je prica iskreno bezveznjikava vec sada, a kontam da sto duze igras postaje sve bolje malo kada se naviknes na mehaniku, nadogradis skillove i motor.

I ispravka, stavio je 500 zombija. Nadam se da nikada necu morati da proverim tacnost te tvrdnje.

Switch nije ozbiljna konkurencija uz duzno postovanje, to je vise konzola za bejbisitovanje male dece. Cak i ako se proda 200 miliona, to je za Sony kao da se prodalo 200 miliona baby alarma. :slight_smile:

2 Likes
1 Like

Witcher 3. Za 170 sati igre, minut mi nije bio dosadan. Gejmplej do jaja, o prici da ne govorim

4 Likes

Ja samo da dodam da je Days Gone bolji od RDR 2 i Zelde :grin:

Da si iole uzbiljan ti te tri igre nikad ne bi ni u istu recenicu stavio :slight_smile:

@Zoorulee pisi kakva je igra kad odigras par sati, da cujemo nesto konkretno