Days Gone

@Zoorulee Ma da, sa razmenom nema zime, ali… moram priznati da sam malo razocaran ocenama, 73 je nize nego sto je bilo ko ocekivao.

@NmY Moguce da su bagovi uzrok, ako je tako jos ima nade da ce ispeglati. Mozda bagovi nisu ni prisutni na Pro verziji, mada ne verujem da je to slucaj.

Ja je sutra ujutru krljam pa cu da javim iz prve ruke kakva je situacija :grin:

1 Like

Metascore 72 :neutral_face:

Posle pet godina razvoja moglo je i bolje, ali 7/10 nije loša ocena. Vidim da su najveće ocene dali mali i fan sajtovi. Kako god, kontam da će ljubitelji zombie žanra imati dobar provod sa igrom.

Sto se tice ove igre po meni i ocekivano, ono cim su izabrali zombi tematiku mirisalo mi je to na fijasko u najavi, iako bas ovako slabe i sarenolike ocene nisam ocekivao , ocekivao sam da ce ocene biti negde na stabilnih 80-85/1000.

Po meni sve oko 80 je vec skoro na ivici igrivog , negde igre 80+ bi trebale da su ok i da ih ono vredi makar jednom preci (makar samo main-story) pa posle razmeniti, prodati ili vec sta a igre 90+ su vec ono bas bas jako dobre, odlicne i njih ono neke vredi odigrati i po par puta , imati u svojoj kolekciji, itd , tako da 72/100 ili koliko je vec dobila ova igra je bas jako slaba ocena za jednu AAA igru.

Kako sad ocekivano? Pa samo pre par dana si ovu igru nabrojao u one koje su i koje ce obeleziti ovu generaciju. Msm zasto si je nabrajao ako si ocekivao da ce biti ovako losa? :neutral_face:

Bice da si me pobrkao sa nekim , nikad ja za ovu igru nisam rekao nesto tako , doduse pre nekoliko dana ovde sam rekao nakon sto sam zavrsio Spajdermena da je Spajdermen jedna od igara koja je obelezila i koja ce obelezii ovu generaciju , pa si mozda nesto pobrkao.

Sto se tice ove igre, kao prvo nikad nisam voleo zombi tematiku i oduvek sam to izbegavao u sirokom luku a sto se tice ove igre konkretno napisao sam vise puta (ne samo na ovom forumu) da sam generalno pesimistican , da ce igra mozda u tehnickom smislu lepo izgledati i da ce biti mozda ok igra za malo ubiti vreme ali da nema sanse da ce biti u rangu sa top PS4 ekskluzivama (tipa : GoW, Uncharted, Horizon ZD, Spiderman…) kao sto su se mozda neki nadali.

1 Like

Eto da te citiram :slight_smile:

Pa ne kazem ja bukvalno da nema sta da se odigra i cinjenica je da sto se tice tih stvari pretplata , stream servisa Game Pass-a i toga Xbox svakako ispred Sonija i to debelo, ali sve te igre imas i na PS4 i PC-ju a cinjenica je da su ovu aktuelnu generaciju zapravo najvise obelezile Sony ekskluzive , GoW, Uncharted 4 + LL , Spider-Man, Horizon ZD , Detroit BH, Infamous Second Son, Ratchet & Clank , Bloodborne, Persona 5, GT: Sport kao i neke tek nadolazece kao Days Gone, TLoU2, Ghost of Thsushima, Death Stranding…a upravo konzole se kupuju zbog igara a ne hardvera ili pretplatnickih servisa i upravo te PS4 ekskluzive su glavni system seller-i.

1 Like

Misljenje je kao dupe, svi ga imaju. Jedino objektivno sto bi svi mogli da se sloze oko misljenja kakva je igra sa tehnicke strane sto moze jako da sroza ocenu igre ako je bagovita i ne ispolirana. Eto npr. meni je rdr2 ultimativno sr***e od igre tj. gameplay(a fan sam prvog dela i svega od rockstara) i ako je mozda najimpresivnija igra sa tehnicke strane a i prica je ok. Kad se samo setim da sam pozurivao prelazak novog ac koji mi je 40x zabavniji da bi igrao rdr2…smh. Takodje spiderman koji svi hvale jedino main story interesantan ono sve ostalo klasican bezlican time filler ne bi li se produzio gameplay a o gadgetima i da ne govorim koliko su bezpotrebni sto samim tim i gubi bilo kakvu draz za napredovanjem, ali opet to je moje subjektivno du…misljenje

1 Like

Pa PS4 ekskluzive i jesu obelezile ovu generaciju, to nema sta ali ko kaze da se to na svaku PS4 ekskluzivu odnosi i da svaka PS4 ekskluziva mora da opravda maksimalna ocekivanja, mislim jesu PS4 ekskluzive obelezive ovu generaciju ali Days Gone ocigledno ne spada u tu kategoriju.

Ne nisu, odnosno možda tebi jesu. Meni je npr. Witcher 3 obeležila generaciju.
Sto se Days Gone tiče meni ovo i dalje deluje zanimljivo. Ne moram u svaku igru nešto posebno da se udubim, samo da mehanika ne podbaci

4 Likes

Krecemo, otkljucala se igra… Inace te agregirane ocene su teska nebuloza, neko pikselizovano indie djubrence dobije 90+ ocene jer ima neku genijalnu foru i jer je neki bradati mucenik pravio 20 godina u garazi. Da ne pricam o RDR2 koji je teska smaracina na pocetku. Zelda mi se isto smucila. A sa druge strane uzivao sam i u Killzone, oba Knacka, Detroitu… sto su sve slabije ocenjene ekskluzive.

Mene jedino zombi tematika malo odbija, ali i tu imamo primer nefer ocena za Dying Light (istina mnogo vise ujednacene), dosta ljudi na forumu nije moglo da svari ni pocetak Last of Us (ja ga odigrao tek na PS4). Tematika je postala mnogo bajata, a nesto nisam siguran vise ni kakvu perspektivu imaju open world igre generalno.

3 Likes

Haha, ipak ne krecemo, 13 gb day one patch. :open_mouth:

1 Like

Ja cepam days gone jutros od 8, tada nije bio nikakav patch…Prekinem igranje da prebacim konzolu na drugi TV kad ono patch 8.8 GB ali mozes u pozadini da ga skidas i igras, ok nastavim ja sa igranjem i evo sada zavrsim i zaboravim da ostavim konzolu u rest modu da skida update t ponovo upalim sony, skinuo se predhodni update i sada ima novi od 2.9 GB 1.03, haha do jaja…Inace za vreme mog igranja nisam nailazio na neke preterane bagove osim frejmdropova tu i tamo…Za sada igra skroz dobra ne znam sta im bi da je lose ocene, ali ok mozda je rano za neki konacan sud…

1 Like

I meni deluje fino za sada. Unreal engine ne obara s nogu, ali rastinje i osvetljenje izgledaju lepo, mogu misliti tek u HDR modu. Lip sync nije bas najsvetlija tacka, a modeli izgledaju previse kruto u cut scenama. Navikli smo na malo visi nivo ispoliranosti od Sony ekskluziva.

Pocetak nije bas da te uhvati i ne pusta, vise je ekstenzivan tutorial koji te uci osnovnim mehanikama. Dok ne stignes u kamp kada ti se otvara meni sa skillovima, prodje dobrih sat i po. Za to vreme svasta se izdesava, nekoliko bliskih susreta sa kultistima i freakerima, ali nedostaju fini dodiri spontane interakcije medju likovima, sporo gradjenje tenzije, tako karakteristicno za Nauthy Dog igre. Ipak je ovo za klasu ispod Last of Us.

Voznja motora me nije bas impresionirala, moram da priznam, nekako je krut i neupravljiv, cesto se desavalo da udarim u kamen ili drvo bez ikakvih vidljivih ostecenja i posledica. Ali su stealth, crafting i borba ispali ok, uz dobar osecaj mele zavrsnica.

3 Likes

Nemam sta da dodam posto se za sad slazem sa svime sto ste naveli, evo i ja stigoh do kampa gde se trguje pa sad pravim pauzu…da doruckujem :joy: p.s koja ste verzija igre posto za mene vise nema update-a jer uzeh fantoma? Meni je 1.04 i za sada nisam imao nikakvih tehnickih problema (bagovi, glichevi itd)

To je poslednja verzija.