Crysis 2

Ima da se igra crysis mp za vikend

Ne bih da zvucim pljuvacki, ali sudeci po klipovima, moze se zakljuciti da je CryEngine 3 samo osakacena verzija CryEngina2 koji je pogonio originalni Crysis i Warhead.
Multiplatformizam je uzeo svoj danak, sto je i razumljivo jer ljudima iz Cryteka je ovaj put kes bio na prvom mestu. Dokaz za ovakve tvrdnje se najbolje vidi ako uporedimo neke od Crysis modova koji pokazuju sta je zaista moguce izvuci iz CryEngina 2 koji predstavlja tehnologiju staru skoro 4 godine, sa ovim novim trailerima iz Crysisa 2. Zamislite samo kako bi izgledala igra, da Crytek ove 3 godine nije iskoristio za prepakivanje i optimizovanje engina za hardver u konzolama na kome nikada nije ni bilo planirano da radi, nego da su dalje usavrsavali CryEngine 2 i prilagodili ga novom DX11. Sve u svemu, treba sacekati igru da bi se moglo suditi. Licno bih najvise voleo kad bi igra ostala na nivou na kom je bio i predhodnik.

Mozda hoce od Crysisa 2 da radi 60fps na konzolama…

Konzole imaju mnogo manju moc nego PC. Sada tvrde da za Xbox 360 izlazi ranije, a za PS3 i PC kasnije jer ce jos da “usavrsavaju” da izgleda lepse na tim konzolama. Inace, 30fps je sasvim dovoljno za igranje, i mislim da vecina igri ima taj framerate.

Zavisi sa kakvim pc-ujem uporedjues…ako recimo uporedis pc od 200e koliko kosta i box…tesko :smiley:

CryEngine 3 je bolji do predhodnika samo zato sto se 3-ka moze implementirati i na konzole (bar isti onaj koji je pokretao Crysis i Warhead). Slazem se itekako da je CryEngine 2 strasan “motor” ali samo se sjetite engine-a koje je pokretao Doom (i on ima mod-ove koji zahtjevaju i danas dan jaku konfiguraciju) UnrealEngine isto strasan engine, Bioware…Sve su to strasni engine-ni ali samo je poenta u zavrsnoj obradi tj. optimizaciji.

Primjer : ja na mojom konficuraciji igram bez ikakvih problema Mass Effect 2 (800x600 + uljucene neke zajebancije) ali Mass Effect 1 i DeathSpank…ma nema sanse! Steka kao ludo. Crysis i Warhead - fine!

To moze znaciti da je dobro optimizovan. Gta 4 na PC-u radi kao… nemam nikakvu posebnu rec, recicu da jedva kome radi! Dok na X360 koji je hardverski dosta slabiji od vecine PC-a, radi savrseno. Drugom recju - optimizacija!

Sta pricas na PC ne radi ? Licno video da radi pa ne moze svaki da tera na anti aliasing X16 ni Xbox ni PS ne teraju nego plafon x4!
obicno sakate texture i rendering terena, nego on fly renderuje kako prilazis objektima i i odredjeni sektor dok na PC mozes da izrenderujes ceo teren…

Prosto - lakse je da optimizujes igru za konzolu jer da ako je pravis za npr Xbox onda imas tacan hardware cije mogucnosti znas i onda lako mozes da “secnes ovde, skratis tamo” i uspesno optimizujes igru raznim trikovima a da opet izgleda dobro. Plus sto graficke u konzolama ne mogu u isto vreme da rade HDR i Antialiasing sto jos vise olaksava posao programerima jer se onda fokusiraju na samo jedno od ta dva.

Po mojim procenama Cry Engine 3 izgleda bolje od prethodnika…Videcemo ga u praksi…

Ljudi ne znam kako ce izgledati sutra jedva cekam da je skinem, sada sam probao Black ops na PS3 pustio online, ono je blagi uzas krs od igre grafika SRANJE, osakacena je maksimalno Xbox bi trebao da ima bolju grafiku od PS3 time se nadam da ce Xbox biti mnogo bolji za crysis 2.
Jer neko uporedjivao uzivo PS3 VS Xbox360 black ops, nema LT+ za slim odma bih uradio test ali na PS3 je ko sto bi neki rekli " Pixeli ko deciji grobovi".

Grafik je manje-vise ista u svim igrama samo sto xbox ima bolji “brightness” :slight_smile:

Nije Sony za dzabe raskinuo ugovor sa NVidiom…

Pixell-om mozes oko iskopati hahhahahha

Black Ops je ODLICNA igra,najbolji serijal do sada sto se tice MP-a,da ima glicheva i losu vezu svaki drugi dan to da(mislim na PS3) ali tako je bilo do sada i sa svakim COD serialom od 4 do 7 to nije nista novo.
Ja sam usporedjivao grafiku na SP-u i vidi se razlika da je na X-Boxu bolja grafika neko na PS3,a i kazu mi drugari da je veza na MP-u puno bolja nego na PS3.

Mnogima secka na 640x480 na potpuni Low. Nisam jedan od tih ali igra je usla u istoriju kao jedna od najzahtevnijih igara. Posebno kad se uporedi sa grafikom, covek se pita cemu svo to toliko mucenje PC-a.
I kao sto bi FAQMAN rekao, offtopic off!

skini te igru grafika je prihvatljiva :slight_smile: cekam vas na veceras na XBL

Moze li mi neko reci za nas banovane, radi li ova igra(demo) kad se prebaci na fles? Jel probao neko? Meni preko flesa vecina ne rade, a kad se nareze na disk rade.

pa imas samo MP nema SP tako ako si banovan nemas vajde.

Aha, nisam znao da je mp samo :slight_smile: