Call of Duty: Vanguard

1 Like

Evo par utisaka posle 2 dana igranja MP.

Zao mi je sto su odlozili BF2042 mesec dana, jer da nisu, nikada ne bih uzeo ovu igru.

TTK je uzasno kratak, cak i za Cod standarde, i budes otopljen bukvalno za pola sekunde.

Najgora dizajn odluka je da sve mape imaju umesto 4v4 ili 6v6 , 8v8 ili 10v10 i vise. Previse igraca na tim malim mapama, sa maleckim ttk je formula za uzas. Ja ne vidim sta je tu zanimljivo… Spawn, ides 2 koraka, mrtav. I to vrtis stalno u krug. Igra promovise da popijes litru red bulla pre partije, i da se treses svake sekunde partije, ne bi li povezao 2, 3 killa, ili ne daj boze, skocio na zastavu ili hardpoint da zauzmes.

Ubacili su neki Combat Pacing, sto nije nista drugo, nego koliko zelis igraca da imas na mapi.

Nije mi jasno zasto komplikuju stvari. Inace, po mom utisku i kada izaberem taktikal, opet me ubacuje u lobby sa 50 igraca…

Kampanju jos nisam pokrenuo.

2 Likes

promena radi promene…
bukvalno vise ne znaju sta ce i onda menjaju stvari koje nema potrebe menjati.
cod je bio dobar dok je bio prost, a zadnjih 5-6 godina su ga bas zakomplikovali bespotrebno.

Samo hocemo 6v6, puske, attachmente, killstreaks i medalje(challenge).

3 Likes

Gledao sam par streamova, i realno, nije mi jasno ko može da uživa u ovome. Ja sam uvek za veći TTK a ako su skratili ionako malen, onda je još više ‘nooo’ od mene.

Moja jedina pretpostavka je da su ovo igre za neke nove klince… mi vise nemamo te reflekse. Igra je svake godine brza i brza. Igrao sam proteklih dana Black Ops 3 i Advanced Warfare, obe jet pack igre, samim tim “brze”. Ma kakvi, igre skroz stalozene i neverovatno spore u odnosu na ovo.

3 Likes

Meni je CoD najopuštajući MP. I ovaj. Upravo me ta brzina opušta.

Come On Reaction GIF by NBA

Blago tebi. Nikada nisam cuo da apsolutna hektika nekoga opusta, ali ima nas svakakvih.

2 Likes

Misliš da je to u pitanju?

Mislim secam se CoD ghosts kad je izašao, meni je lično bio sporiji nego po mom ukusu al zato BO2 mi je bio pojam brzine, ai u tom trenutku bas kakav treba.
Pre neki dan sam upalio BO2, i mogu ti reci da je prespor, u odnosu na danasnje standarde.

Ti i ja smo skoro sve MP igrali zajedno, po redu od 2013 na ovamo i sad kad pogledam vreme bas leti, a CoD je toliko izgubio identitet da je neverovatno…

AW kao ato kazes, i njega sam skoro igrao, bio je rant onda pola komjunitija jer je hectic, a on je partija saha u odnosu na ovo danas… Dobri stari AW, i glupavi speakeasy, to ti jos ne oprastam :grinning_face_with_smiling_eyes:

Najgore od svega mi je da i dalje na PS5 - 120fps radi na 1080p samo, a na Series X azdaji 1440

Znaci Xbox > Sony

Igra izgleda bruka bleda na 1080p, nije toliko lose al ono, shit :slightly_smiling_face:

ni ja ovo ne bi kupio da Battlefield nije odlozen, ice u kantu za nedelju dana.

1 Like

Uvek mi se to dopadalo kod CoD. Pogotovo što ne moram da komuniciram i saradjujem sa ostalim likovima. Prst na obarač, i mozak na ispašu.

Meni je najveći problem u MP upravo organizacija i saradjivanje s ostalim igračima.

1 Like

Kad se već diskutuje brzina, kakav je ovaj cod u odnosu na titanfall 2? To mi je jedini moderan reper, s munjevitom akrobatskom akcijom. Eh, stari dobri titanfall.

Inače bas gledam par recenzija pre neki dan, nisam ni do kraja uspeo da odgledam koliko mi dosadno deluje. Nekako sve isto. Da mi je to neko rekao u vreme advanced warfarea, kad se svaka sledeća cod igra iščekivala ko doživljaj godine.

Ono što zapravo oću da kažem je, nadam se da respawn pravi titanfall 3.

Po mom misljenju, nije uopste ni za uporediti, tolika je velika razlika.

Npr. u T2 spawnujes se, malo trckaras, skaces po zidovima, vidis nekoga na malo vecoj razdaljini ili mid range, uz malo znanja i srece ga ubijes, onda trcis/ skaces dalje, trazis sledeceg protivnika na mapi. Ima neki lagani proces igre koji tece od kada se spawnujes, dok ne naletis na nekoga, i umres. Ceo taj loop izgleda u Vanguard ovako: Spawn, 0.5 sekundi spici te raketa, 2 bombe i 4 protivnicka lika stoje pored tebe. U najoptimalnijem slucaju, imas 3 do 5 sekundi dok ne naletis na nekoga ko ce te momentalno otopiti, ili ce te 4 kera juriti po mapi.

4 Likes

Čini ti se. Nema neke razlike izmedju Sudbininog PvP i CoD MP.

uhuhuh… kategoricki netacno. Nemoj sa se ljutis. :grinning_face_with_smiling_eyes:

Case and point

2 Likes

Ne kapiram šta hoćeš da kažeš? (Ne ljutim se :slight_smile: )

Meni stvarno nema razlike, nevezano za to šta ljudi trpaju na društvene mreže…

Evo kako ja vidim stvari.

Ako postoji spektrum FPS igara, ove dve su skoro na druga dva kraja, po dosta toga.
Naravno moze uvek neko povrsno da gleda i kaze svi su isti ili slicno, ali ko igra ili je igrao sve igre, bar generalno bi trebalo da primeti znacajne razlike.

To je jedan od razloga zasto imamo ljude koji igraju Destiny samo, neki igraju samo ili vecinom CoD ili Battlefield, ili Apex, sto god… Igre imaju razlicite stilove i generalno gameplay. Da nije tako svi bi igrali sve.

Eto klip gore, nebitno da li bio sa socijalnih medija ili ga ja snimio, probaj u destiny u da otopis 10 ljudi u roku od 30 sekundi koliko traje jedan twitter video… TTK je 17 puta veci u Destiny, i pre bi ostao bez municije ili bi ti neko pobegao nego sto bi stigao da topis ljude toliko.

U redu je ako su tebi ove dve igre iste, tj. slicne, ali stvarno ne vidim po cemu. Svakom prakticnom primeru bih se radovao. :grin: Zaintrigiran sam.

Ja stvarno ne pratim gameplay snimke po društvenim mrežama. Igram i CoD, i Destiny, i meni je tempo u MP u obe igri isti.

Ne znam kako da ti dam primer nečega što je potpuno subjektivan utisak.

E jbga, pa ja sam pretocio svoj subjektivni osecaj u tri kraca pasusa… :smiley:

Nije ni bitno.

Rekao sam da ovo smece necu igrati ali evo sto duze cepam i otvaram stvari sve mi se vise dopada.
A sto se tice TTK auuu nisam nista ovako brzo do sada igro.

1 Like

Morao sam gugla pitati šta je TTK :joy:

7 Likes