Batman: Arkham Knight

Evo sad sam 5 minuta intenzivno leteo po gradu kao manijak i da, ima frame drop. Ne desava se stalno ali stucne. E sad taj tvoj drugar sto je puko 600 eura za fgraficku karticu s pravom negoduje, a ovaj sa 270x koja je po performansama kao moja, tj ajde celih 4% bolja, well sta bi hteo.

Tako da ako gledamo da igra ne sme da stucne na mojoj konfiguraciji, onda hocu pare nazad.

Brisite sve moje postove IGRA NE RA-DI !

:smiley:

Pa ovo više ne radi nego radi :smiley: pre bih čekao da igra izađe na toster nego sa ovakvim cimanjima da igram :stuck_out_tongue:

Inače:

Inače evo sada će taj drugar da kupi 2x TitanX samo zato što je Betmen užasno optimizovan, evo otišao je do Bestbuy-a upravo sada.

Jel jedan titan ide meni? :smiley:

Ok, ja sam pokrenuo igru, odigrao incijalnu scenu, pogledao kako radi, malo leteo po gradu i to je to. Na osnovu toga sam zakljucio da igra dobro radi, Evo sad cu da igram jos jedno sat vremena pa cu javiti utiske.

Traljav port je traljav port. Na redditu su inace iskopali da je tim od 12 ljudi portovao igru…a poceli su pre 2 meseca. Cudo i da radi ikako ako je to tacno lol.

Šteta što vožnjom Batmobile pada fps i na xbone i ps4.

Evo i od mene koji SS- sa PS4:
















Užasno je što PS4 OVOLIKO kompresuje slike i osrknavljava kvalitet :frowning:

Nije kriv PS4 vec attachment sistem od foruma. Uploaduj bilo koju sliku vecu od 1500x840 i videces da ce na toliko da je resizuje.

Jos dvije nisam ni video :slight_smile: :



PS4 i kompresuje, ne pravi raw .png slike od po 2-4mb kao na Xbox One ili PC, nego jpeg od 300-800kb… Kontam da će to ubaciti u nekom apdejtu koji sledi jer bi šteta bila da se sakati kvalitet kada izađe U4 i Horizon. Ali da, plus forum :smiley:

Kada smo kod toga, trebalo bi da stavite da slike budu clickable, kad se klikne da se vidi cela veličina a ne da risajzuje permanently.

Mislis na ovo sto vidis u postu? Desni klik - View Image. Ali da, stvarno je glupo sto downsizeuje na 840p. Zato ja uvek uploadujem na image hosting sajt. No, dosta o tome, da ne derailujemo temu. I da ne bude totalni off, iz ovih screenshota deluje zanimljiv intro :slight_smile: Namerno nista necu da gledam od klipova da ne spoilujem sebi. Do tad igram se u Arkham City-u :smiley:

Nije los video. Ocigledno je da XO izgleda najlosije ( fali osvjetljenja na mnogo mjesta, particle efekti, nema dima iz tockova, anti-aliasing je skoro nepostojeci, sjenke takodje nizeg kvaliteta ). No opet sve su to male razlike, a i takodje bi covjek ocekivao da PC ima malo vise podesavanja.

Ali sto garrus kaze, 12 ljudi je izgleda radilo na portu za PC, i to neki znj studio, tako da nije ni cudo da je bagav port. Iz Rocksteady-a su rekli da su upuceni i da ce da srede ASAP. Ili ce oni, ili ce modderi srediti nekom vudu magijom.

U svakom slucaju, 60fps je 60fps, i to je jedino bitno ( barem meni ).

Ovi sto zapravo igraju igru, kakva vam je ? Jel bolja od asylum i city ? Ja jos nisam Origins odigrao, nemam vremena, pa cu i ovu pricekati, taman dok srede ( ili ne srede xD )

Ovakvog gustog dima ima samo na nvidia-i, na atiju je mnogo manji, a na konzolama ic.

Evo vlada je malo objasnio ali je pogrešio jer je rekao da generalno ima crushed black. To je samo ako staviš Full RGB signal na Limited RGB TV ili obrnuto, ali ako ti TV podržava Full RGB nećeš imati nikakovg problema, a ako ima samo Limited RGB Range onda stavi to i na konzoli i to je to.

Anyhow, devovi moraju sami da podešavaju kontrast boja i ostalih ****** u svojim igrama pa to u novijim igrama skoro ne postoji (crushed black) ali DVR uređaji i dalje 'vataju s****n signal ukoliko se baš ne ****ju sa podešavanjima, a DF se ne ****, kao što sam napisao ispod, ima text o tome na netu, možda čak i na DVR da bi se objasnilo da nije npr washed out na PS4 ili crushed black na Xbox One nego jbg, jednostavno drugi način reprodukcije slike a jedan uređaj.

Nije mračnija nego… imam migrenu pa sporo razmišljam ali pokušaću idiotski da objasnim.

Igra daje drugačije signale nego PS4 kada se poveže preko DVR uređaja, zbog toga izgleda kao da ima crushed black boje ili da je jednostavno mračnija. Npr u stvarnosti meni je na PS4 mračnije SA ISTIM podešavanjima nego na Xbox One, dok mi je na Xbox One slika više vibrant sa Full Range RGB podešavanjima na PS4 je nekako, umereno, ne znam kako da objasnim.

Zbog toga što ne koriste isti video out a koriste ista podešavanja za snimanje, dolazi do tog efekta. Čak i na prošloj generaciji konzole su npr PS3 igre izgledale “bledo”, bukvalno ono isprano, iako nisu tako izgledale uživo na gameplay-u jer je svaki normalni čovek podesio da mu slika izgleda kako valja.

Ima o tome na netu, mrzi me da tražim a i ne mogu ni da smislim kako da guglujem o tome.

Iako imaju skoro isti GPU, Video Out im je drugačiji i generiše drugačiju sliku jbg, iako se kači na isti uređaj ili isti TV, slika koja se daje je ono drastično drugačija, a da podesiš da obe konzole daju apsolutno istu sliku je ono, posao par dana najmanje, i generalno pain in the ass.

ma svaka slika je ista, samo sto xbox ne emituje isti spektar boja, nije u istom “color space”-u kao i ostali, ima neki svoj, ako je lupam sRGB standard za sve oni emituju u RGB npr… ili nesto trece…

kad se lepo podesi TV npr, onda sve konzole daju istu sliku, pa i PC, ali na DVR uredjaju koji snima on nativno hvata svaku sliku pa kad se snimci uporede deluje svi drugacije

a to sve ima u onom mom tutorijalu za kalibraciju tv-a, nebitno na cemu podesavate, maltene vazi za sve, do sada nije omanuo nikada :slight_smile:

Da imaš Xbone WiiU i PS4 video bi razliku :smiley:

Ako snimanje ovog gameplay-a radi kako ja mislim da radi ( i kako bi trebalo da radi ) onda podesavanja na TV-u ne igraju ulogu jer je output direkt sa konzole, onako kako ga konzola daje. Nisu ovi ljudi snimali svoj TV dok igraju.Takodje kako TV obradjuje i nama prikazuje taj signal je skroz druga prica. Tu dolaze u pricu ova podesavanja koja su Vlado i Wahad spominjali aka fine-tuning neki.

Dakle video output ide sa grafike/konzole i tu se snima, ne hvata se sa TV-a.

Ako generalno xbox u outputu daje tamnije/crushed boje ( a to se nigdje na konzoli ne moze podesavati ), ovakvi video-i ce uvijek davati osjecaj da su igre na XO tamnije, bez izuzetaka.

Da zbog toga sam i rekao DVR uređaj mora da ima posebne postavke, a to je problem kada radiš in depth analysis nekog naslova kao što radi DF.

To je ta drugačija reprodukcija slike koju daje Xbox One GPU.

tj rekao sam sve to šta si ti napisao :slight_smile:

EDIT: Upravo zbog ovoga što je G.B ponovo izdvojio ne može nikako jedno podešavanje na TV-u da daje istu sliku sa svih konzola i PC-a, jer eto, drugačiji je signal, to je pravi dokaz.