Batman: Arkham Knight


Developer: Rocksteady Studios
Publisher: Warnes Bros. Interactive Entertainment
Platforme: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One
Datum izlaska: 23.06.2015.
Žanr: Action-adventure

[SIZE=4]PRIČA[/SIZE]

Batman Arkham Knight je četvrti nastavak poznate franšize o superheroju Batmanu. Prema rečima direktora iz Rocksteadyja ovo će biti poslednji deo u Arkham serijalu. Priča u ovoj igri će se najviše vrteti oko Scarecrowe-a koji okuplja veliki broj zlikovaca kako bi se rešili Batmana. Sa druge strane, tu je i potpuno novi neprijatelj Arkham Knight, koji je specijalno dizajniran za ovu igru. Verovatno da ćemo kroz igru saznati ko se krije iza njegove maske.

https://youtu.be/VpXUIh7rlWI

**[SIZE=4]GAMEPLAY
[/SIZE]
**Gameplay će ostati manje više isti, s obzirom da je doveden do savršenstva što se tiče kretanja, istraživanja, combata i mnogih drugih stvari. Tu će naravno biti i dosta novina, poput Dual Playa, gde se neko od Batmanovih pomoćnika (Catwomen, Robin, Nightwing) uključuju u borbu i pomažu Batmanu da savlada negativce. Takođe ćemo za vreme tih borbi moći i da prebacimo težište igre na njih. Međutim, najveća novina u ovoj igri biće Batmobile, koji ćemo po prvi put moći da provozamo, ali naravno on nije tu samo da bismo prelazili sa jednog kraja grada na drugi, već i da nam pomogne u oružanim obračunima.

https://youtu.be/WGWCoJY_yB0

[SIZE=4]GRAFIKA[/SIZE]

Prema najava možemo očekivati neverovatnu grafiku. Ogroman grad sa puno detalja. Nvidia se pobrinula i ovaj put za specijalne efekte za korisnike njihovih grafičkih kartica. Prema slikama i gameplay trailerima koji su dosad izašli atmosfera, kiša, grad, neprijatelji, batmobile, sve je odlično urađeno.

https://youtu.be/jTgQHqTwhvs

Uz Limited Edition se dobija prelepa figura Batmana, dok uz Batmobile Edition se dobija Batmobile figura. Ne zna se koje izdanje je bolje.


[SIZE=4]

Sistemski zahtevi:
[/SIZE]Minimalna konfiguracija
OS: Win 7 SP1, Win 8.1
Procesor: Intel Core i5-750, 2.67 GHz | AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz
RAM: 6 GB RAM
Grafička kartica: NVIDIA GeForce GTX 660
HDD: 45 GB

Preporučena konfiguracija
OS: Win 7 SP1, Win 8.1**
Procesor:** Intel Core i7-3770, 3.4 GHz | AMD FX-8350, 4.0 GHz
RAM: 8 GB RAM
Grafička kartica: NVIDIA GeForce GTX 760
HDD: 55 GB

Ultra konfiguracija
OS: Win 7 SP1, Win 8.1
Procesor: Intel Core i7-3770, 3.4 GHz | AMD FX-8350, 4.0 GHz
RAM: 8 GB RAM
Grafička kartica: NVIDIA GeForce GTX 980
HDD: 55 GB

[SIZE=4]
[/SIZE]Još 10 dana! HAIP IZ RIL BOJZ! :smiley:

Ja cu sutra preordovati Premium Edition(tako da ne moram kasnije uzimati Season Pass) , inace koga zanima(za PS4) Premium Edition je na akciji na USA PSN cena mu je sada u preorderu 90$ a inace ce biti 100$.

Bravo za temu. Kako vec spomenuh ja sam preorderovao obicni edition za 21 euro juce. Now we wait. Inace cini mi se da sam negde procitao da ce imati denuvo zastitu za pc, tako da, ko nece legalno, nek moli boga da 3dm nisu negde na Baliju :smiley:

Za mene je ovo najiščekivanija igra u ovoj godini. Nisam preorderovao igru i ne planiram da je kupim ako prvog dana izađe RELOADED, tačnije ako ne bude Denuvo, ako bude Denuvo, pare su spremne na kartici, i odmah ću je kupiti. :smiley: Ovo se mora odigrati na launchu! :slight_smile:

Poceli su se lagano sati brojati, sunce ti poljubim, jedva cekaaaaaaam! :slight_smile:

inb4 “igra ima problema sa pecem,fiksom,sejvom,hotfiksom,apdejtom,serverima, sejvovima i bag na tri razlicita levela” :smiley:

Boga mi, krenuli rivjuovi, i izgleda da su dostavili kopije igara kriticarima na vreme. Evo recimo konacno IGN nema mrtvi Review in progress koji se zavrsi 7 dana nakon izlaska igre, nego se danas pojavila konacna ocena. 9,2, zbilja impresivno. Jedva cekam da se upustim u Batman serijal, posto ga nisam igrao do sada, a na backlogu mi je. :slight_smile:

Uuuuu puno si propustio,ali ces zato sada puno i da dobijes:emoticon-0100-smile

I mozes da nadjes sva tri dela za Steam za ~10$. Cisto da se ne cimas sa lekovima i levim verzijama. No, da se vratim temi. Jedva cekam da izadje, nema sta me ne vuce prema toj igri. Samo da ne bude opet gameworks kriv za performanse (znam…). Mada, obicno volim da zavrsavam trilogije tako da se nadam da to nece biti veliki problem.

Ma igracu na X360. Ionako je, koliko znam, maticna platforma celog serijala upravo X360.

Ranije Eurogamer analize su davale prednost PS3 verzijama, po pitanju detalja i framerate-a.

Na Gamespotu 7, ostali sajtovi daju 9, 9.5 ili 10. Očigledno je odlična igra, nzm samo zašto je Gamespot dao tako malu ocenu, a naveli su da je forsiranje Batmobila najveći problem.

Yup, posle pc verzije najbolje radi na ps3.

S obzirom kako su prosli Arkham Asylum i City, ne strepim uopste. Najgore je prosao Origins, sa ~70% na GameRankingsu i Metacriticu, a igra mi se mnogo dopala iako je nije radio Rocksteady. Plus ovo im je zadnji deo u Arkham serijalu, sumnjam da ce ostati upamcen kao najgori :smiley:

batman je to, nema sanse da bude los, ni ove do sada nisu bile, pa cak i Origins je ispao skroz ok, vise nego ok

Bice day-one patch od 3,5 GB.

Asylum nosam igrao. Poceo sam City i batalio. Poceo i Origins pa batalio. Kapiram da batman igre nisu za mene, jesam ga obozavao kad sam bio klinac ali sada nekako mi to nije to, jednostavno ne podnosim vise superheroje. Ali ovako po meni najbolje izgleda Origins, njega sam htio da zavrsim ali ne znam sta mi bi.

Gledao sam par trailera za Knight i super on izgleda, ali kad cujem one glupe dijaloge i neke fraze od kojih mi se dize kosa na glavi skontam da cu i njega preskociti. Jedan sam od rijetkih koji ovo misle ali ono, kapiram da velika vecina obozava te igre. Tako da ne opterecujte se oko ovog posta, ne zelim neke rage komentare sada :smiley:

Standard.

Sve što si do sada znao o Batmanu, ne bitno da li igrao, gledao ili čitao trebaš da zaboraviš i kreneš da igraš Arkham serijal. Jer je po meni ovo pravi Batman, kakav treba biti. Nijedan drugi svet to nije mogao da prikaže kao ovaj serijal igara. Tako da bi možda mogao još jednu šansu da daš igri, makar prvom delu, on traje nekih 5-6h. S tim što je svaka igra sve bolja i bolja i tačno će se u ovom poslednjem delu videti da je poslednji. CAN’T WAIT.

ma nije u tome stvar, jednostavno ne prija mi takav tip igara, superheroji i taj fazon :slight_smile: