Atomic Heart Gameplay Trailer

Pc modders, do your thing. :slightly_smiling_face:

1 Like

Taj deo ne znam jel punih deset minuta traje :laughing: Što je najgore, ako nekako proguraš do akcije, prvih par sati je dosta teško, barem meni bilo. Tri patrone u sačmari, zlostavlja te frižider, sekira nedostatna, a brkonje opasno lemaju.

Mislim da vredi progurati, igra je fascinantna, al ju nije lako zavoleti na prvu loptu. Ovo što kažeš kako bi nas odmah ponela atmosfera starih klasika, slutim da smo samo bili mlađi i neiskusni. Bioshock Infinite nas je tada impresionirao (grad u oblacima! rasizam!), al druga su to vremena bila.

Inače pao Hedgie sinoć. Impresivna boss bitka, izgleda zastrašujuće al nije ga bilo toliko teško nadjačati. U tom smislu me podsetio na neku od Fromsoft beštija, gde ti od muzike i efekata srce siđe u pete, al u praksi otkriješ da si dorastao zadatku.

Eno me opet u podzemnim hodnicima, samo sad drugačije izgledaju. :laughing: Što više igram više mi se sviđa, svašta su oni tu nagurali za prvu igru omanjeg developera.

5 Likes

Za ovo je bilo par clanaka kako je da li sad Director ili Producent igre gurao svakakve ideje koje su mu padale na pamet koje su se kosile sa svim i svacim, menjale pola igre itd itd.

Verovatno zato i igra na momente izgleda super za igru o manjeg dev-a, a negde onako dosadno i tesko i takodje ima svega i svacega. Realno im onaj open world i kao neka sloboda nije ni trebala jer joj je to i najslabiji deo. Barem svi to kazu.

1 Like

Mislio sam u stvari na prvi deo, u ranoj fazi Xbox 360 ere.

Infinite je vec mnogo kasnije izasao, kad je ceo koncept bio izandjao, nakon prvog i drugog dela. Samo su ga popeli u oblake, prica skoro ista - ludi vizionar i outsider sa super mocima.

Mnogo su bezidejni. Sve smo to vec doziveli, u nekoj drugoj, a opet, previse slicnoj formi. Nema cak ni neku wow grafiku da te makar u tom segmentu impresionira.

Zivimo u eri rekonstruktivnih “AI” tehnika i Unreal 5 endzina, a cak i grafika i dalje jedva da je malo bolja od Bioshocka.

Naravno uvek mogu da racunaju na nekog mladjanog gamera kome ce sve ovo biti nesto novo i uzbudljivo. Ali po ocenama slutim da ni tu nema bogznasta igra da ponudi (bez obzira sto je otpalo bar 5–6 podeoka na rusofobiju).

Zasto je na primer toliko teska? Ne mora svaka igra da bude Souls like nivo patnje. Bolje da su napravili narativno iskustvo, ali za igranje malo prijatnije i relaksiranije.

Ne znam, imam utisak da je danasnji entertainment mnogo recikliran i sustinski isprazan, a nase vreme previse skupo i dragoceno da bi ga trosoli na jos vise slicnih sadrzaja koje smo prosli 100x ranije. Razumem da je vid relaksacije, ali nivo dosade je za mene too much - toliko me relaksira da prosto zaspim od dosade.

U stvari, mozda ipak najvise trazim dobru grafiku. Dajte vise nove endzine, prokletnici jedni (ne ti, nego obracam se generalno… industriji :p)

1 Like

@MitraljezaC stigoh sinoć do ‘Darwin Award’ kvesta, malo sam nervozan da me ne zakači tvoj bag, pu pu daleko bilo.

@padawan Da, razumem te. Mojim očima igra baš fino izgleda – tehnološki možda ne izuva mada je sasvim ok, al art dizajn me redovno oduševi.

Nije igra uopšte teška kad malo zagaziš, samo su početak loše kalibrisali. Čak mi se i open-world segmenti sviđaju. (da me ne čuje ostatak interneta)

Bitno mi je da istaknem da je gameplay solidan. Džaba dobar art dizajn kad bi mi bilo dosadno, al raznovrsnost oružja i magija je poprilična. Prolazim sad opet kroz thread, svako je igrao drugačije. Ja recimo uopšte nisam metak opalio iz kalaša, 90% vremena pržim dominatorom, koji niko ovde nije pomenuo. Znači gameplay lepeza je fleksibilna.

Plus usisavanje loota je genijalno, igra zaslužuje zvezdicu samo na račun toga.

2 Likes

Nadam se da nece i da ce sve proci glatko. Valjda nisi baksuz kao ja :sweat_smile:

1 Like

Još nijedna igra u UE5 do sada nije izašla a verovatno nećemo ni videti ove godine. UE5 je super na papiru ali ima još da se radi na njemu.

Zar nije ovo velika godina UE5 endzina?

Jao… ubicu ih. :smiley:

Hej pa Fortnite je na UE5, molim lepo. :smiley:

1 Like

Jeste. Više Epic u fazonu ‘evo vidite šta mu fali’ ostali u fazonu ‘hvala lepo, još malo da se kuva’.

Ja mislim da je svima jednostavnije i jeftinije da koriste 30 godina iste endzine. Next gen development je skup (mada bi zapravo trebalo da olaksa posao developerima direktnim importom i nekom auto optimizacijom), mozda trazi neke nove/skuplje licence, hardver koji krajnji korisnici jos ne poseduju u znacajnom procentu.

Ali dosta je bilo. 7-8 godina vec gledamo istu grafiku, uz ogroman priliv pikselozovanih i low budget igara i fps boost / brza ucitavanja koje je doneo next gen.

U sustini, mid-gen je promenio pravila igre, 4K pojeo resurse, kriptomanija obogaljila PC gaming… i tako.

Dobar video za pogledati pošto završite igru ako ste ko ja koji nisam imao strpljenja da nađem neki miran ugao kad tvoj lik priča sa rukavicom i da saslušam. A nisam toliko dobar u multitaskingu da mogu da saslušam i pohvatam informacije dok se istovremeno borim sa 5 robota. A bio je i taj problem što mo je iritantan glavni lik bio pa me malo bolio tuki za priču. Ali moram priznati da je sasvim solidna.

Još guram kroz igru. Ne znam koliko sati sveukupno, al već se oteglo. Danas me čeka megdan s dražesnom natašom. Nadam se da će uskoro kraj.

Mislim da sam više vremena proveo pateći se po test poligonima nego u pravim misijama. Ako vidim još jednu sobu s rotirajućim elementima biće mi zlo. Čak i ako je ostalo još poligona, mislim da neću više zalaziti unutra.

Ionako mi ništa ne treba. Šta sam dosad našao od blueprinta i upgradea je više nego dovoljno, municije i healova imam za još dva prolaska. Mass Telekineza mvp, mrvi ne pita.

Da udarim kontru internet hivemindu, meni je open world još najzabavniji deo igre. Nije ni blizu toliko strašno ko što se priča. Sad sam već razvio strategiju za novu oblast – ušunjam se, otvorim vrata na test poligonu, onda isključim svima struju i posle natenane usisavam loot na miru.

Da se ne ureknem, nisam doživeo nijedan ozbiljan bag dosad. Jesam se više puta zaglavio, al sam na svu sreću svaki put uspeo da se izmigoljim nekako.

I tako. Dobra igra, pregršt solidnih ideja i jak art direction. Čak mi je i glavni lik blago simpatičan. Još ako nisu rastegli previše posle nataše, ja srećan.

4 Likes

Mene i dalje zapanjuje dizajn igre. Trenutno sam na onom delu sa vozom. Prokleta vozna karta je malo tupav quest, ali ajde. Sad se voz slupao i tu su test poligoni. Iskreno, nemam pojma odkale da počnem i šta da radim tu :woman_shrugging:t2:.

3 Likes

Ako ti nesto znaci, ja sam tu prvo isao u najblizi testing ground (ili cak oba), pa tek onda preko zidina u park da nastavim pricu.

Sad kad imam dosta odigranih sati za sobom, savetovao bih ti da stavis kursor preko testing ground ikonice na mapi i pogledas koje upgrejde nudi, jer ti mozda nece ni trebati. Definitivno su me vremenom smorile zagonetke, a pola blueprinta mi nista nije znacilo.

Ako jos kuburis s municijom, mozda ima smisla odraditi makar jedan poligon ovako u pocetku, jer svaki sem blueprinta daje gomilu loota, tako da ima i to.

1 Like

Nisam nijedan taj test poligon uradio osim prvog gdje je bluprint za magazine za sačmaru koji nisam na kraju ni našao nego sam našao nešto drugo. Totalno se može bez tog.

2 Likes

Zavrsio sinoc.

Taman ostalo koliko sam se nadao, ne previse. Pred kraj mi je vec bilo dosta jednih te istih hodnika, definitivno predlazem nekom ko tek pocinje da ne prelazi sve poligone bez preke potrebe. Ko za inat sam propustio poligon s receptom za tri fatboy rakete, to bi mi bilo dobrodoslo u poslednjem okrsaju.

Pricu su malo zbrzali pred kraj, svakakve obrte su nagurali u poslednjih 45 minuta. Zao mi jedino Filatove, nije zasluzila onakav kraj.

Sve sto sam rekao par postova iznad i dalje stoji, nesvakidasnji shooter sa solidnim gameplayom i odlicnim art dizajnom. Mogao bih jos da dodam da mi je vise boss fajtova ostavilo snazan dojam, nijedna borba nije preteska al je bilo spektakl za odigrati. Nekako boss fajtovi u 1st person shooterima retko dobro ispadnu.

3 Likes

Ja odustao od igre. Ne mogu još jedan napad par metalnih kugla na nogama da podnesem. Što je baš šteta, jer je sam svet fenomenalan, prelepo osmišljen i izgrađen.