Atomic Heart Gameplay Trailer

Završih igru, ostaje mi samo da odem na yt da vidim ima li drugačiji kraj nego što sam ja odabrao. Nije loše, dao bih joj nekih 7.5/10 Bilo bi bolje da je lik glavni malo harizmatičniji, da ne viče crispy critters stalno i generalno se ponaša nesnosno i grubo čak i prema onima koji mu pokušavaju pomoći. Nema gore nego kad se ne slažeš sa sopstvenim likom. Ali dobro, djelimično su objasnili na kraju te njegove izljeve bijesa. Jedino to što je seljak nisu mogli nikako. :grin:

Nisu mi se svidjele isto pred kraj neke dionice gdje su možda bacili previše neprijatelja na pojedinim mjestima. Mislim na interior, napolju se nije ni bilo smisla boriti uopšte pred kraj jer su se uglavnom regenerisali roboti. To je bio recept za protraćenu municiju.

Za finalnu borbu sam napravio fatboy pošto sam imao dosta municije za njega pa čisto da probam. Dosta je pomogao.

4 Likes

Najzad sam se opustio malo, osnažio lika, nabasao slučajno na paštetu, sad se već lakše diše. A još nisam promolio nos na svež vazduh, eno me sad se kačim s prvim ljudskim protivnicima, još uvek u podzemnom kompleksu.

To što ti igra vraća sve resurse kad recikliraš nešto je genijalan potez, potpuno me oslobađa da eksperimentišem – sinoć sam pržio frost nabudžen da vraća više resursa, danas me kopka telekinezu da probam. Ili što kaže devojčica, why not both?

Inače tek sad shvatam što pominjete stalno crispy critterse, fala bogu te ga na ruskom ne razumem.

Ostaje da se vidi kako ću se provesti kad izađem u open world. Kamere i pčele me nerviraju i ovde, mogu misliti kako će tek biti gore. Barem se ne osećam više toliko pogubljeno.

5 Likes

Zavrsio. :man_shrugging: Od 12 oruzja otkljucao samo 7. Ja ne znam gde su ti recepti sakriveni, nije da sam previse jurcao samo da zavrsim. Doduse u open wourldu nisam istrazivao, nije mi toliko kliknula igra da joj bas toliko vremena posvetim, i ovih dvadesetak je sasvim dovoljno. Nije losa igra generalno, ali glavni protogonista je bas crna mrlja.

2 Likes

Koliko sam citao po netu, forumi/reddit otkljucavanje planova za nova oruzja su random tj. idu po broju otvorenih kovcega. Tako da ako ste u prvom prelasku oktljucali kalash na pola npr. u drugom ako se vise fokusirate na istrazivanje mozda ga dobijete taman na izlasku iz prvog bunkera.

Ja nmg da se setim gde sam ga dobio ali od prilike mislim da je to bilo taman prvi put po izlasku napolje. Takodje sam bukvalno u prvom bunkeru zavirio u svaku rupu koja je postajala, jurio da uzmem i one kovcege koji su visili na nekim platformama i slicno.

Zbog toga kad mi se pojavio onaj bug sa misijom nisam ni hteo da pocinjem ponovo, jer ako bih ponovo poceo tako da istrazujem smorilo bi me skroz. Do te misije Made iz USSR, gde je igra zabola sam imao 8 od 12 oruzja, a to je od prilike oko 55/60% igre prema YT walkthrough .

2 Likes

Uh to je bas bedak. Saspes silne sate i onda zaglavis bez resenja. Nadam se da su to ispravili u jednom od ovih silnih gigabajta patcheva sto su poizbacali otkako je igra izasla.

Ovo je jedna stvar u kojoj se svi slazu, svidjala im se igra ili ne. Verovatno su tako hteli, al svejedno cudno mi da su namerno napravili nesnosnog drkadziju. Pitam se zasto.

Iz licnog iskustva znam koliko je neprijatno provoditi sate s glavnim likom koji ti se ne svidja (khm, FW Aloy, khm)

Sto je najgore ne desava se svima i nema pravila da dodje to njega. Taj bug je postajao na release verziji (1.0.0.0) ali isto se desavalo i u tom momentu meni na poslednjoj 1.3.3.0. Vise ljudi je imalo problem na GamePass verziji u odnosu na Steam, dok npr na Xbox-u niko, a na PS5 znam za jedan slucaj. Tako da sta ga trigeruje i dolazi do tog problema nemam pojma.

Takodje su ljudi na reddit-u rekli da startovanjem New Game-a na istoj verziji igre dovodi do toga da se problem resi sam od sebe i ne ponavlja se. Ali prolaziti ponovo kroz sve i da se ponovi isti problem :sweat_smile: mislim da ni jedna igra nije vredna toga. Lakse je bilo baciti oko na YT i zavrsiit je tako :joy:

Na kraju stavrno ispada najbolja stvar igrati sve posle 6 meseci izlaska kada se od prilike 90% sredi.

2 Likes

Iz mog dugogodisnjeg gejmerskog iskustva znam da ako postoji game breaking bug koji se ne desava svima, meni ce se desiti. Tako da se necu ni upustati u igru :joy:

3 Likes

Ne lezi vraze, sinoc pukla igra i corruptovao se save. Sreca te mi je prethodni save bio samo tri minuta ranije, al ipak. :grimacing:

bagovi na sve strane. koliko puta samo mi se lik bukvalno zaglavio na stepenicama, kutijama, etc. i neće da se mrdne ni malo. i onda dođe ona brkata lutka od robota da me bije a ja nmg ništa :sob:


inače sad sam u onom drugom podzemlju ono kad juriš delove za onog robota (robotice?)

im so slow… ovo je negde na pola igre, a već imam 12h u igri, što je dovoljno da se pređe cela, ako ne juriš 100% achiviements

2 Likes

Ja sam ovo zadnji put “rešio” tako što sam pauzirao, pokrenuo nešto drugo i vratio se u AH. I lik se oslobodio. E sad, da li je to uoošte fora koja se može koristiti, nemam pojma, probaću kad se ponovo zabagujem negde.

Koji sam ja srećković, ne baguju mi igre, ne driftuju mi joypadi… :grin:

4 Likes

Ja jos u prvom podzemlju, skupljam tegle za prokleto drvo – bas je old-school dizajn, u tom pogledu. Fala bogu te imam waypointe, ne znam kako bih se snasao u onom lavirintu hodnika i prolaza. Lepo su oznacili koliko su mogli, al bas je izuvijano.

Jednu stvar nisam shvatio, sto me pola upgrade frizidera zlostavlja, a druga polovina zvuci normalno? Inace oni mrtvaci sto jos pricaju su low-key jezivi, zapravo.

Nasao blueprint za novu toljagu, malo spora al sastavlja s podom, takva mi odgovara. Jos izbegavam da koristim vatreno oruzje, al sad se vec osecam komotnije jer su mi zalihe blago narasle, kako municije tako i healova.

Slutim da mi uskoro sledi neki bossfajt, suvise dugo me igra pustila da zujim bez veceg izazova.

2 Likes

Welp, opet mi se desilo, zaglavio sam se na vagonu. Trik ne radi :sob:.
Mislim da se uskoro rastajem sa igrom, zajebi ovo.

Brate, to je ruska tehnologija, normalno da glavi, to je deo ugođaja a ne bug. Tako se čeliče mali Rusi. :grin:

3 Likes

Hmmm, ok, ako se zaglavim i počinim samoubistvo, onda me ne vraća toliko daleko kao Load Game. Aj videću da li je ovo trik za buduće glavljenje :saluting_face:.

Izadjoh najzad u open world, kud god mrdnem kamere gledaju, bukvalno ih na svaku banderu stavili.

Ne znam tacno kako sad ocekuju da pridjem igri, pokusavam da se sunjam al nemam dovoljno alata za pravi stealth pristup. Posvuda kuce s lootom, al tesko stici bilo gde. Ko da sam poceo novu, drugaciju verziju igre.

Morace nova aklimatizacija da padne, snaci cu se vremenom valjda.

Sad kad te savataju roboti neće ti biti dobro…
:grin:

Taman da nastavim danas, ono update +30gb :roll_eyes:

3 Likes

Posle prvog naselja koje je baš nakrcano kamerama, druga oblast nije toliko strašna fala bogu. Ne znam što su odmah na početku stavili da ne možeš tri koraka da napraviš bez da te zaskoči pet mašina, a kasnije popustili… deluje mi naopako. :woman_shrugging:

Inače posle vožnje vozom sad treba u onaj neki park da uskočim uz pomoć sajle, al to mi deluje sumnjivo. Ipak ću prvo da obrstim okolnu oblast.

Municije sad već imam dosta, tako da igra polako iz Resident Evila prerasta u normalan shooter. I dalje pržim strujnim mecima dok mogu, al ne prezam od olova kad zatreba. Telekineza razbija.

Očistio sam prvi testing grounds, lepa mala promena tempa. Večeras obilazim drugi, pa onda idemo u park.

1 Like

Ja kao evo vec i dva tri pokusaja prelazim onaj uvodni deo u parku sa automatonima. Toliko je dosadno da zaspim svaki put i ostavim kontroler. Cak sam probao i na ruski da prebacim, ali nervira me.

Ne znam zasto ali mi taj distopijski svet nije nesto preterano zanimljiv. Secam se slicnih pocetaka u kultjim shooterima - Half Life, Bioskock… nekako te obuzme od samog pocetka atmosfera, muzika, dijalog… Ovo je nekakva bleda kopija.

1 Like