Atomic Heart Gameplay Trailer

Godišnji :grin:

1 Like

Što bre, samo rokaj ima municije koliko hoćeš, ja sve nešto štekao a na kraju mi ostalo za još jedan prelazak :grin:

Dosao sam do misije Made is USSR gde treba da uradim Darwin test i naravno dobio game-breaking bug. Od 3 stvari mogu da pokupim samo jednu za ostale dobijem Fat Boy Ammo i tako ukrug. Probao sve i svasta ali nista ne pomaze. Takodje ni na Steam Community-u ni Reddit-u nema resenja i ni jedan patch nije resio taj problem. Katastrofa, bukvalno sam na pola igre i nemam nameru da ponovo pocinjem i prolazim sve tako da mogu da probam raniji save da loadujem i da vidim hoce li to pomoci ako ne pada Uninstall.

Jesi li siguran da je bug?

Treba da pokupiš radio sa pulta, cvijet ispod stakla u susjednoj sobi i srp (ili je čekić) iz ruke statue u drugoj susjednoj sobi.

Ne znam kakav bi bug mogao ovdje da se desi.

Znam da radio odmah iza robota i cekic i cvet u sobama levo i desno. Bukvalno mogu da uzmem jednu ili dve stvari zavisi kako kad i njih detektuje ali trecu stvar koja god nije bilo uvek detektuje kao Fat Boy ammo 2 komada i ostane u vazduhu ubagovana.

EDIT: Pao unistall. Nista nije moglo da resi problem (trainer, mod, save nista) plus sto citam da pored ovog ima jos jedan quest (Bug in the System) koji moze da pravi problem i verovatno hoce. To je bukvalno 5 questova posle ovog. Odustao sam, gledam na YT story objasnjen i to je to.

samo se pojavi ni odkuda lol znam kako se osecas

1 Like

Završih i ja, malo sam odužio na kraju, nije mi se završavalo. Nabudžio sam zvedochku, sve preporuke za ovo oružje, vrijedi svaki resurs. S tim u ruci prošetao sam se kroz zadnjih par sati igre.

Da nije užasnog open worlda ovo bi bila hitčina, ovako je samo dobra igra. Sve pohvale za zatvorene sekvence, prelijepa grafika, solidan gameplay, nije toliko ni neizbalansirana, nećete se puno mučiti ako odvojite vremena za skupljanje resursa usput. 9/10 za ovaj segment.

Ukupno 7/10, mada taj dio na otvorenom lako pretrčite i ne obazirete se pa vam i ne pokvari toliko utisak.

Probajte igru, ništa ne košta uz Game Pass. :grin:

5 Likes

Koristim trenutno snowball za melee, možda probam zvedochku pošto sam pokupio handle upravo za nju. Mada i snowball sam apgrejdao dobro fali mi samo ona poslednja crta damage-a.

Išao sam tamo u onaj training grounds 1 da nađem upgrade za magazine za sačmaricu. Našao sam neki drugi upgrade a ne nađem to. Sad sam pogledao video na yt i stvarno je tamo nego ja propustio. Ne znam je li mi se isplati skroz vraćati tamo zbog toga samo radi toga. Upravo sam ubio Natashu, dakle podaleko sam.

UI je baš rđav. Koriste nijanse crvene boje za sve, uvek imam osećaj kad vidim crvenkasto da nešto ne mogu da unapredim ili je zaključano. Grrrr. Baš tunjavo.

Tek sam pred kraj igre skontao da već kupljena unapređenja imaju diskretan crveni kvadrat oko sličice, inače sam morao po pet puta da klikam da vidim jesam li nešto već uzeo ili mogu da uzmem. :crazy_face:

Ok, počeo igru sinoć, dajte vaše najbolje savete za early (ali baš early) game.

Stavio sam ruski bez da sam igru pokrenuo, nadrkanost glavnog lika mnogo manje grebe uši kad ništa ne razumeš. Čak i seksualno zlostavljanje od strane upgrejd ormana bolje zvuči na ruskom. Na engleskom je transfer blama bio nepodnošljiv.

Vizuelno tih sat vremena uz igru me više puta oduševilo, jer se provlači snažna istočno evropska crta kroz sve. Nisam navikao to da vidim u AAA izvedbi, sem možda kod onog sela u RE8.

Ko iz nekog alternativnog univerzuma gde je istočni blok ostvario snažnu game industriju.

Bas to, kako bi sovjetski futurizam izgledao da nije bede :smiley:

1 Like

Early game se fokusiraj na melee dosta, ja preporučujem upgrade crushing blow ili kako se zove već na melee oružju. Meni je to dosta pomoglo. Upgrade bilo čega se nemoj ustručavati jer ako ti se ne svidi sve resources možeš vratiti i probati nešto drugo.

1 Like

Kad smo kod oružja, jednu stvar nisam shvatio – jel ja mogu da podignem damage koji početna sekira pravi, ili treba potpuno drugo oružje da napravim? Koliko vidim, na sekiri mi samo nudi nekakve dodatne poteze.

Nisam još nijednom iz sačmare opalio, ovi brkati roboti bogami gadno udaraju a treba im jedno 4-5 zamaha sekirom. Retko koji okršaj preživim bez da me malo izbubetaju.

1 Like

Možeš podizati damage, za neke upgrade ti treba prvo plan da nađeš. Piše za svaki šta popravlja i prikaže ti za koliko crtica ti popravlja nešto.

2 Likes

Moj ti je savjet da njuškaš okolo gdje god možeš dok si u zatvorenom, cilj su ti veliki drveni kovčezi, tu se pored odličnog loota nalaze blueprinti za sva oružja. Otarasi se sjekire čim nađeš blueprint za pashtet, pashtet i sačmaru upgraduj sve dok ne nađeš printove za kalash i zvezdochku, sa tim oružjima komotno možeš završiti igru. Vukao sam još i electro kroz cijelu igru ali nije me nešto dojmio, koristio sam ga za stun i neke lakše protivnike.

Otvoreni svijet možeš komotno preskočiti, tj. samo run od tečke A do tačke B, puno muke a nikakva nagrada.

5 Likes

Evo me još tumaram kroz prvi podzemni kompleks, dobio tek elektro pištolj.

Ili je početak solidno težak ili sam ja loš, a nisam još ni izašao u famozni open-world. Mlate me roboti samo tako. Stresira me što nema quicksave, jer sam kod svakog okršaja u opasnosti da umrem. Kad vidim par njih brkatih kako dotrčavaju hitrog koraka, samo knedlu progutam. Krenuo i sačmaru da vadim, nema druge, al već imam četrdesetak patrona, pa računam da se nadoknaditi.

Najgori bag koji sam dosad doživeo je loš prikaz oružja u menijima, izgledaju ko da se vide samo normal mape bez teksture. Sem toga, na par mesta je bilo zaboravljene geometrije koja samo visi u vazduhu, nije strašno. E da, još uvek nisu opravili onaj bug kod okruglih tv-a na xboxu, gde se čuje monolog al nema slike. Opet, nije strašno, da nisam odgledao DF analizu ne bih ni znao.

Igra ima jedan old-school vajb. Barem tokom ovog linearnog dela, stvarno samo kroz hodnike tumaram. Više nivoe ne prave tako.

Nadam se da će uskoro postati lakše, roboti gadni a resursa malo. Previše često pada reload za moj ukus. Al da ne bude zabune, igra mi se zasad u suštini sviđa.

2 Likes

Pored svih svojih mana vredi je odigrati jer stvarno ima svojih dobrih momenata.
Što se težine tiče biće i teže, kasnije drastično lakše :grin:

1 Like

Počeo i ja da igram ovo čudo sinoć. Izneću neke kvalitetnije utiske uskoro kad malo više zagazim ali onako na keca sam se baš oduševio. Već u prvoj sceni dok plutam u onoj vodi, one refleksije i sl… Baš je ludnica, izgleda odlično i radi odlično. Klizi samo tako. Nisam naišao na neke bagove, borba jeste malo izazovnija ali sam navikao na ovakve stvari s obzirom koliko puta sam prešao horor igru Condemned gde je 95% igre makljanje sa šipkama od radijatora, čupanje dasaka, mlataranje sekirom i čekićem. Bilo bi top samo da ima neki parry sistem kad se borim tako prsa u prsa. Za sada samo sekiru i pumparicu, sekira mi je malo nagruvana pa sad imam onu animaciju sa okretom kao heavy udarac što nisam siguran koliko mi odgovara naspram prethodne. Ali dobro… Loot fora mi je odliča, kao držim RB i sve fijoke se otvaraju, sva vratanca, papiri lete po kancelariji, mnogo mi je kul urađeno. Imam trip kao da igram Bethesda igru, a ne neki unknown studio kome je ovo prva igra ikad u svom portfoliu. Idemo dalje pa ćemo da vidimo, za sada igra izgleda odlično. :ok_hand:

4 Likes

Već dva puta u poslednjih 30 minuta se “zaglavim”. Prvi put sam bio blizu save-a pa kao ok, sa ovim drugim sam toliko odmakao da mi ne pada na pamet da idem nazad i radim gomilu stvari. Rage quit :upside_down_face:.