Android vs iOS

@marko_gts uradi update vibera, da se ne nerviras, sve je sredjeno :slightly_smiling_face:

Jesam, sve radi. :grin:

Watch ultra. Mogu reci da veoma jako to deluje.

1 Like

Aj da se malo smejete…
Glupavi apple :joy:
Ispadne kumu negde iphone… zove ga i ne cuje.
Ok vrati se u lokal i sedne za komp da upotrebi cuvenu opciju “nadji moj iphone”
Loguje se na svoj nalog i ima 3 opcije neke.
Kaze ako hoces da nadjes:
Verifikuj time sto cemo ti poslati poruku na iphone :joy::joy::rofl:
Verifikuj pozivom na iphone :rofl:
Verifikuj na vec poznatom uredjaju bla bla bla :joy::joy::joy:

Jebeno beskorisno govno.
U sustini ako imas iphone je ok samo ako imas jos uredjaja koji su verifikovani i logovani na tvoj nalog od ranije.

2 Likes

Pa valjda je logično da prvo taj uredjaj verifikuješ da bi kasnije mogao da ga tražiš ? Mislim na samom početku kada taj uredjaj kupiš.

1 Like

Dvofaktorska autentifikacija se ne pali sama od sebe. Treba znati sta radis kada to ukljucujes. Recimo ja sam stavio 3 broja telefona na koja moze da mi stigne kod.

Evo upravo sam probao na kompu. i pored dvofaktorske autentifikacije nije mi find my iphone trazio nista od podataka osim naloga i sifre. Ko zna sta ste vi radili :grin:

Zato sto vec imas taj komp verifikovan.
Sve smo mi radili ok. Seo je on posle za drugi komp koji moze.
Covek ima servise telefona i napravio je vise naloga ljudima nego sto je neko imao poziva :grin:

I znas sta ti gledas iz ugla nekoga ko ima znanje, vise uredjaja.
Imam i ja ali je retardirano do bola. Sta ako izgubis tel na letovanju?

Nista poslace ti verifikaciju na telefon koji si izgubio :joy:
Opcija 2
Izgubio si tel u Grckoj, kuci ti je komp verifikovan. Ali posto nisi tu onda uzmes zovessvoju baba Kuranu da ti ptoveri na tvom kompu kuci.
Ahhh da ne mozes da je pozoves posto si izgubio telefon :joy:
Ne moze ni baba Kurana da ti pomogne vise.

Tesko sranje!

A da ti kazem da vecina ljudi jedva da znada napravi nalog i nema ni komp niti ih to zanima.
Znaci nema nacina da ga povrate.

1 Like

Mislim da ne treba verifikovan komp. Jer kada idem na opciju apple id onda trazi verifikaciju. Kada odem na link koji sam ti poslao (find my iphone) onda ne trazi nista. Evo neka proba bilo ko kô ima iPhone i videćeš da ne treba nikakva verifikacija.

Idi na neki random komp i videces.
Kako da ga verifikuje kada nema preko cega?

1 Like

Probaj :grin:

Na stranu kvalitet izrade, mojim ocima je taj Ultra dosta ruzan. Nije ni obican apple watch sad neka lepota, al je barem dizajn sveden i cistih linija. Ovaj ultra samo natakario ekstra dzudze preko.

Mada, sigurno ima kome ce bas to da se svidja.

Nije ovo za nas. Ovo za ekstremne sportove i tako to. Gledao sam video gde je izdrzao 10ak udaraca čekićem. Plus uplatiš apple care i zabava moze da pocne :slightly_smiling_face:

1 Like

Meni se bas zato sto je tako nabudzen i sport svidja. Generalno te pametne i ne smatram satovima vec igrackama. Pa je cak i bolje da tako izgleda.

1 Like

Meni je ultra čudan jer ne može da odluči da li želi da ima zaobljene ili oštre ivice. Kapiram da nije praktično da budu samo zaoštrene i da podloga koja ide uz ruku treba biti zaobljena, ali opet to rješenje da se iz zaobljenog izdižu oštre ivice mi je čudna i trebalo bi mi vremena da se naviknem na dizajn.

1 Like