Android vs iOS

Ma svi su oni igračke u odnosu na iphon oće li skoro 5S i 5C ?

ne lupajte toliko gluposti,sta je to toliko plastikarija?Zadnji deo jedino kao i kod 90% danasnjih telefona,sa strane aluminijum i napred ne znam ono tacno sta je ali ga preterujete mnogo.S4 sam uzeo odmah po izlasku istog,bukvalno sam ga medju prvima kupio u Srbiji ovde i koristio mesec ipo,video da je android glupost i vratio se na ip5 i nadam se da cu biti na njemu bar jos godinu ipo dana jer se samo gubi na tim telefonima,a sad ce tu next gen. i ostale zavrzlame pa necu moci davati vise za telefone toliko kao sada…

Ma svi su oni igračke u odnosu na iphon

Mozda sto se tice kvaluteta izrade, ali kada se uzme u obzir upotrebljivost onda je lipov qurac u odnosu na bilo koji Android.

ne lupajte toliko gluposti,sta je to toliko plastikarija?

Pa ako bih morao da izaberem jednog proizvodjaca koji ima najslabiji kvalitet to bi sigurno bio Samsung. Ne znam sto se toliko cudis, mislio sam da je to opste poznata cinjenica.

Android 2.2 je upotrebljiviji od iOS-a, a da ne pricam o 4.3, to je vec nebo i zemlja…

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Pa jbga,ali zato je iOS mnooooogo bolja platforma za igranje i aplikacije opcenito bolji gadget uredjaj od androida bar po meni jer ima vise app u store-u i mnogo je stabilniji u odnosu na android.Kod androida je velika prednost instaliranje custom firmware-a sto je kod iOS to nemoguce.
BTW Totalno se slazem s vama koni kaze te da samsung precijenjen uredjaj em nestabilan em kvaliteta izrade usudio bih se recio kao alcatel ako ne i gora.Ja sam uzeo ovaj lg,a imao sam za birati samsung s3 htc i lg odabrao sam lg i nisam pozalio niti sekunda performanse odlicne jer ipak je tu tegra3,a baterija je prosto nevjerojatna kada se igram imam ju cijeli dan i s time da igram igre poput horn i real racing ponekad doodle ili cut the rope.Ovaj mob je zbilja odlican i lg je odrardio odlican posao ovim uredjajem cak niti podrska nije losa posto imamo i zadnji 4.3 android

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

Pa nije Google bezveze uzeo LG da mu radi Nexus 4. Ocigledno znaju sta rade.

Svi Google telefoni imaju instant podrsku i apgrejd na noviji sistem cim izadje :slight_smile:

Jle gledao neko Motorolu X porucivanje, bukvalno je moguce sve da izaberes kako zelis i onda porucis :slight_smile:

Gledaimo sam kod nas jos nema, kazu da ce biti uskoro :slight_smile:

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Po meni ako se uzima android samo Nexus ili nista. Sve ostalo je zalost po pitanju rada i podrske. Svi znamo koja je slepacka politika HTC-a(imam jedan) podrska nestane pre nego sto model i prestane da se pravi. Samsung da ne tupim najvece djubre u svakom pogledu za najvece pare.(za ove sto vole i padaju na reklame) LG mozda najbolji odnos cena-kvalitet. Huawei svakim danom sve bolji u svakom pogledu.(100% ispred samsunga sem reklame) Sto se tice poznatijih. A to sta je bolje i brze iOS ili Android je vec bilo zilion prica. Rezultati su manje vise poznati svima, na kraju se svede na afinitete. Ja licno iz iskustva sa obe platforme kazem i tvrdim da iphone 3gs radi bolje, stabilnije i brze od svakog androida na 1.5ghz dual core.

Prosto ne verujem da pored ovakvih stručnjaka sa foruma kompanije kao što su Htc, Samsung, Apple i dr i dalje proizvode telefone.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Sve je to lepo sto se tice Ajfona, ali on ne nudi prakticno nista, a kosta ne daj boze. Ja ne volim niti ikada pljujem neki telefon, ja se trudim da iznosim cinjenice. Pa je tako iOS manje funkcionalan od Androida 2.2 , ne mozes tri podesavanja da uradis, a da ti ne treba jailbreak. Ja sa zaludjenik u tehnologiju i sve vezano za telefone, racunare, igre, pa tako i velika vecina vas ovde. 90% vlasnika Ajfona isti koristi za pozive, poruke i tu i tamo neku sitnicu, a plati ga 600 eura, cime se i dolazi do poente posedovanja ovog telefona. To je u 90% slucajeva telefon za tatine i mamine sinove koji ne znaju sta ce od para i koji o pravom zivotu ne znaju aman nista, ali je bitno da imaju najbolje, iako ne znaju sta ce od toga. Slazem se ja da je on kvalitetno izradjen, da radi vrh, da ima podrsku, ali da je za to sto on nudi, pre, preskup.

Da se vratimo na Android. Danas je takvo stanje da ako hoces podrsku, moras da platis 1000 eura i onda imas sve. Sva sreca, pa je zajednica jaka i zato je danas pri kupovini telefona bitno gledati odnos cene i hardvera, kako bi ti taj telefon sto vise trajao u smislu podrske i mogucnosti instaliranja novih sistema. Jer zasto bi ja Samsungu dao ogromne pare da bi oni placali marketing, kada mogu to isto da uzmem i kod LG-a i Huawei-a, a zajednica je tu, pa cu sisteme instalirati tako.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

@MAXS
Za iphone se ne bih slozio sa tobom. Evo meni ga nije kupio tata. Uzeo sam ga sam sebi i zeni. Ali imam i android.
Bas me zanima sta bi ti naveo da vise moze android i da to eto koriste “napredni” korisnici istih, daj mi par stvari. Ali nemoj mi samo nabrajati romove i te budalastine sto mu u principu samo dodje kao blaga promena izgleda i nikakva sustinska promena. Ja nisam radio jailbreak i nemam potrebu za istim. Kada mi se nesto svidja to i kupim za par dolara necu propasti. Ili se svodi na to sto niko nece nista da plati. Evo i ja volim tehniku ceo zivot i nisam nasam nesto posebno da jedan moze a drugi ne, naravno da postoje male razlike sli ipak male… Jedino sto kada dodje do rada, podrske i stabilnosti svaka prica i poredjenje je smesno.

Ali nemoj mi samo nabrajati romove i te budalastine sto mu u principu samo dodje kao blaga promena izgleda i nikakva sustinska promena.

Ako se vec ne razumes u neke stvari, a ocigledno se ne razumes, nemoj lupati gluposti napamet.

A sto se tice nabrajanja sta moze Android a ne moze iPhone…dovoljno je reci da je iPhone obican kamen u odnosu na bilo koji Android. A da…umalo da zaboravim…precenjen kamen.

Ne lupam napamet, karikirao sam! A to sto si rekao da je kamen je glupost koji si upravo lupio ti. Ajde molim te reci sta to moze tako znacajno da se uradi sa Android telefonom, imali to neki bitni program koji on pokrece a iOS ne ili bilo sta drugo… Daj 5 stvari. Ali nemoj kozmeticke promene. Vec sta je to sto je tako znacajno da odskace? Evo bilo ko da mi kaze, posto kada se god potegne raspravo oko iOS vs Android pojavi se neko ko prica o neki neverovatnim mogucnostima a kada pitam da mi kazu 5-10 stvari koje realno cine razliku onda tajac.

Iskreno iPhone ima puno kvalitetniji sustav i vecu podrsku developera imate recenziju kod ovog tipa i zbilja je dao odlicne cinjenice kada nadjem video postavit cu ga ovdje
SoldierKnowsBest - YouTube
on je usporedio android i iOS i rekao + i - oba sustava

Ljudi, bez vredjanja drugih, ajde da civilizovano diskutujemo. Ako ti se ne svidja neciji sav ti ne moras po svaku cenu da mu odgovoris.

Marko to sto si rekao oko ROM-ova i kako ti kazes budalastina je u stvari jako bitna stvar jer ti omogucava da iz telefona izvuces maksimum. Zasto bih ja instalirao Samsungov Touchwiz kad mi on iz starta vuce 70-80% ram memorije. Vec i ptice znaju da instaliranjem nekog ROM-a zasnovanog na AOSP-u uvecava performanse telefona pa mozda i duplo. Danas sam od drugara uzeo da probam neki Huawei koji ima slican hardver kao moj galaksi, ali zbog mutavog interfejsa ima tri puta losije performanse.

Price da ne Android spor i da ne moze da se poredi sa Ajfonom starim 4 godine su potpuna budalastina. Probaj recimo Nexus 4, kao sto navedose oar ljudi ovde. Telefon leti, isto je sa bilo kojim telefonom koji u sebi ima recimo CyanogenMod i napredna tweak-ovanja kernela, ION alocator i slicno.

Ja sam mislio na veliku vecinu, ali ne i na sve kojima su tata i mama kupili ajfon, a znam nekoliko takvih.

Android telefon ne odskace ne znam koliko, ali svakako ozbiljniji poznavaoci Android-a i iOS-a znaju da Android ima daleko vise mogucnosti, ali i daje daleko daleko vise u odnosu ulozeno/dobijeno.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Ma sve ja to znam veruj mi. Ali to je opet malo glupo. Znaci da moras da uradis brdo gluposti da bi dobio ono sto sa iOS-om imas kada izvadis tel iz kutije. A za nexus i ja kazem da je najsvetliji predstavnik android familije. A opet mi niko nije rekao koje su to prednosti?

Pa nece niko ni da ti nabraja. Imas Google pa potrazi. Nije to neka novost pa da ne mozes da nadjes nigde.

Ljudi, vec sam pricao o tome. iOS je godinama isti, kupujes novi telefon, a dobijas 90% isto okruzenje, j***nu ikonicu nece da zamene, a platis ga boga oca. Najvece unapredjenje iOS-a je multitasking, da mozes da slusas muziku i radis nesto drugo istovremeno. A glupa sinhronizovanja sa iTunes-om, te greska 698, 549 itd. itd. Android naspram toma se konstantno menja i unapredjuje, mogu samo da zamislim kako ce izgledati petica, ima da bude vrh.

Sto se tice price kako je iOS-u dovoljan i procesor sa jednim jezgrom, a da se Android muci i sa dva, to nije tacno. Dajem primer drugara koji ima Galaxy Nexus, od 12 sati koriscenja, 92% je radilo jedno jezgro, ostalih 8% i drugo.

Zasto kod Android-a crashuju aplikacije, a kod iOS-a ne. Zato sto kod Androida imas opciju da se zalis developeru i on ispravi taj problem, a kod iOS-a ama nikada nema greske. Ispada da su njihovi programeri geniji i da ne postoji ni jedan bag, a sve zato sto to Apple vesto prikriva i ne prikazuje gresku, vec kad aplikacija crashuje nista se ne desi, a ti kad opet pritisnes i upalis je sve radi super. Koliko je samo Apple genijalan :smiley:

Da ne pricam dalje o tome da na taj telefon nemas garanciju u Srbiji, da nema servisa, cena je daleko daleko od realne, cak je i Samsung iza Apple-a. Kao sto rekoh, 90% korisnika ga imaju jer je to cisto pomodarstvo i fenseraj, ostalih 10% su fanboy-evi, koji bi kupili i pikslu samo da je pravi Apple.

Dobar poznavalac telefona nikada nece uzeti Ajfon, jer mnogo kaska i prevazidjen je. Jedino sto ima dizajn, a za sve ostalo, svaki drugi smartphone moze da se takmici (cak i poludovrseni meeGO je bio pojam za neke stvari u odnosu na iOS).

Ima tu jos mnogo da se prica, ali je poenta ista.
Zasto je Apple uveo novi konektor, naravno da uzme pare. Oni to zovu revolucij, haha
Koje su razlike izmedju iOS5 i iOS6?
Nema video out izlaz, a tako mocan uredjaj.
Da li znate da je razlika u interfejsu izmedju prvog Ajfona i ovog sada samo jedan red ikonica vise?
Ne postoji mogucnost npr. otvaranja stranica na internetu pomocu nekog drugog programa, vec samo Apple zna sta je najbolje po Default-u, a to je Safari, iako imate jos 3 druga brauzera.
Da li znate da se neke aplikacije na iTunes-u placaju, dok su iste na PlayStore-u besplatne.
Takodje, ako si kupio aplikaciju za svoj Ajfon i hoces da je instaliras na Ajped, iako imas isti nalog, moras da je kupis ponovo.
Da li znate da Android ima emulatore za skoro sve moguce konzole (sega, nitendo, play station i ne znam sad sve da nabrajam)
Kakav je samo mail servis na iOS-u, kakve su bedne notifikacije, fajl menadzment,…
Itd. itd. mogu ovako jos pola sata da pisem.

Ako sve ovo znate i koristite Ajfon, onda vam svaka cast i neka vas dugo sluzi :slight_smile:

Hvala na paznji.

Nisam čitao do kraja, preopsežno je, al’ svaka čast :smiley:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Ako je ovo sve tačno zašto su neki ljudi sa ovog foruma prodali svoje Samsunge S4 ,S3 a bogami i Nexus 4 i pokupovali iphone 5 polovne za 400 evra .A to su ako sam dobro ispratio Akiris , M007P , Intruder .