XMPlayer V0.0.4 - nova verzija plejera

XMPlayer V0.0.4 : a new version of the libxenon media player
We are proud to announce the arrival of a new XMPlayer version now in version 0.0.4 with many bugfixes This video player is based on Mplayer (an Open Source Media Player), and after a long wait this new version bring Corona video support among a few other fixes…

Why using libxenon to make this? because even if SDK is more user friendly, with libxenon you can exploit the xbox 360 power with more efficiency (without all MS system’s cpu usage), as you have seen that with GliGli’s N64 emulator. Another cool point about developing on libxenon for a Media Player is the possibility to use NTFS Hard drive and so play files >4Gb which is impossible using the SDK (computer streaming don’t count). But remember, you can launch this application using dashlaunch with the ‘excecute’ feature.

You can follow the project on GitHub.

Here is the changelog:

Version 0.0.4:

  • Fixed: Sometimes when mounting more than 1 USB device, it can crash, now it loads what it can
  • Fixed: Overload buffer and memory leak leading to random crashes
  • Fixed: Elf files not loading after a video has been played
  • Fixed: Audio- and subdelay shows -0 ms
  • Fixed: First time you enter osd menu when paused, it removes it again
  • Fixed: Volume not changing in audio settings when paused
  • Fixed: Mplayer crashes if .rar archive is not supported
  • Fixed: Mplayer crashes if .rar archive is valid, but doesn’t not contain video
  • Changed: Disabled balance in osd menu, it doesn’t work
  • Changed: Libass disabled as default, beware libass makes xmplayer unstable
  • Changed: Subfont from Arial to Dejavu Sans
  • Changed: Removed Music and Photos menu for now, not supported
  • Changed: « Restart » now restarts XMPlayer
  • Added: Support for .rmvb files
  • Added: New subtitle shader with selectable color and selectable outline color. Increased stability because libass is not needed
  • Added: New Harddrive and DVD icons
  • Added: XMplayer stops showing loading screen and shows underlying error message, if it indeed crashed
  • Added: Restart to NXE in Global Setting in « Shutdown » option

Source i dl: Homebrew Connection

Kako u ovome namjestit format ekrana? Nebi da mi je film preko cijelog ekrana(full screen) nego 16:9?

Da bi vam prikazao prevod moraju da nose ista imena i film i subtitle.

radi li kome ovaj player, stavio sam na usb flesku mplayer a na drugi usb film u mp4 formatu i samo crn ekran i kao da ga pokrece ali nista se ne dasava i moram ugasiti xbox, pa sam probao i sa opcijom da na jednom usb stavim i mplayer i film i isto ne ide?

a preko dashlauncha ne ide jer mi trazi najnoviji update (radi se o rgh konzoli)

ima li pomoci ?

hvala

Sad cu da skinem i prebacim na xbox pa cu da vidim kako radi :wink:

Moze li citati mp4, znam da pise da moze, radi li kod tebe?

Ipak nisam u prilici sad da instaliram to na xbox tako da cu sutra :slight_smile:

Možda malo laičko pitanje ali gde na hdd od Xboxa 360 da smestim ovaj plejer u koji folder i dali ceo sadržaj pleyera da spakujem u jedan folder koji će se se zvati XMPlayer V0.0.4 ?

jesi li isprobao ?

Jesam, mp4 mi je pustio sasvim normalno :wink:

Molim za kratko uputstvo kako se namešta ovaj pleyer pošto ja nikako ne uspevam ?

Instaliras dash launch, kliknes na ‘LS’ pa ‘launch’ i izaberes ‘xenon.elf’
Po meni v0.04 i v0.03 su neupotrebljivi, jer ne radi outline font (ili ja ne znam da ga namestim) - treba koristiti v0.02

Cesto pitanje: ‘Cemu sve to?’
E pa bas sam skoro hteo da gledam neke anime, i otkrio da moj tv LG32LN5400 ne pusta titlove ako su integrisani u mkv ili mp4 fajl. Prvo sam flashovao tv sa najnovijim firmwerom - nista novo.
Onda sam se prebacio na xbox360 i pokusao preko transcodinga Serviom - isto - nema subtitlova ako su integrisani u mkv i mp4
Onda sam probao fplay – isto - nema subtitlova ako su integrisani u mkv i mp4
Onda sam probao xmplayer v.0.0.4 - radi, ali su jako ruzni subtitlovi i sta god se promeni u config fajlu program zabaguje
Onda sam probao xmplayer v.0.0.2 - radi, kod mp4 odmah stavi dobru velicinu subtitla, kod mkv fajla treba pritisnuti ‘y’ pa uraditi resize

probao sam sve 4 verzije i svaki player pokrenem i kad izaberem mp4 fajl pokrene ga i odjednom mi crn ekran na tv a na ekranu pise u vrhu HDMI
720p/60…

da nije nesto oko rezolucije problem u postavkama u ms dashu ?

A da probas neki drugi mp4 fajl?

probao, imam dva razilicita i oba isto pocnu i odjednom samo to pise kao da ce da krene i tako crn ekran moze biti i pola sata, nisam probao ali znam da ne proradi…

ima veze do fajlova tj formata kodeka, takodje sa kog flesha citas, u svakom slucaju verzija 0.04 je ko beta tako da moguce je videti svakakvih problema. Program radi sigurno testirao sam ga ja licno tj sve verzije.

Nekom radi ponesto, a nekom ne radi uopste :slight_smile:
Meni je on zadnja opcija, kad nista drugo ne radi: ni Serviio ni tv player.
Trenutno mi je najbolja kombinacija v0.0.4 sa configom od 0.0.2
Startujem player sa usb-a - (meni nece da radi ako nema usb), a filmove snimim na hard preko mreze.

Mislim da Ima veze i koja je ploca. Valjda jasper radi, a Corona onako.

ima li neki drugi plugin ili addon za xbox rgh koji moze sluziti kao player sa usb-a ili hdd-a a da cita i titlove

Ako imas xbox360 povezan zicano sa PC: Serviio radi transcoding na PC, a gledas preko xbox360-a.

a moze li se sa tim programom stream koji ide na laptopu slati na xbox ili bilo sta sto ide preko desktopa/browsera?