Xlink kai na JTAG-u

Sinoc sam NEKAKO upalio Xlink Kai i odigrao par partija Call Of Duty MW3.
Par partija sam odigrao bez problema,bez prekida, bez laga (koliko ja vidim, inace amater sam za online), a u par partija me je izbacilo nesto.
Voleo bih kad bi se neko na ovom forumu malo pozabavi ovom temom posto ce nas sve vise biti na JTAG-u, pa mozda bude nekom zanimljivo.
Ja inace cekam za koji dan sa surakom da probam da odigram resident evil 5 zajedno online, ako uspe javljam.
Koliko sam ja primetio na ovom sistemu ima jako malo igraca, pa vi koji ste zaludjeniji multiplayerom probajte, jel ako ovo radi zbogom flesovanja…
Javljam svoje utiske ubuduce…

ajde neko vece cu ja da isprobam cekam ko ima sve jtag pa da vidim eto ti si zrtva sad :stuck_out_tongue:

Ja sam pre sat,dva igrao opet bez problema i bicu zrtva ako treba.
Ja bas nemam puno vremena posto imam 3-je klinaca i slabo kad stignem na red, a i sramota me me bre da me ovi novi klinci ubijaju ko zrtveno jagnje, ja mu ga dodjem u tim igrama kao pomocno sredstvo za skupljanje poena.
Ja sam stalno na kompu tako da uglavnom pregledam forum svakih par sati pa se mozemo dogovoriti da probamo.
Voleo bih kad bi ovo zazivelo, da se ovi multiplayer “fanatici” izigraju dok mogu, dok su mladji, dok imaju vremena.
Tako to ide u zivotu, kad imas vremena nemas para, kad imas para nemas vremena, e da su mi ovi uslovi bili kad sam bio klinac…

Molim za pomoc, jer I hocu da probam COD MW3 u MP preko xlink-a. Sve sam instalirao kako treba I konzola vidi sve servere, cak se I prijavljuje na xlink kai, ali kada hocu da idem na startovanje igre nepokazuje mi je na listi. Probao sam da se prijavim na xlink, pa na server I sve je to bill uspesno, pa sam posle toga startovao CODMW3 ali mi na systemlink-u nepokazuje nijedan server. Radio sam cak I update title iz dash-a I ni to nije pomoglo. Iskren da budem vise nemam ideja. POMOC MOLIM!

U osnovnom folderu Freedash-a u Networku gde se ide na Sign into Xlink Kai mora da ti pise skroz dole ispod live statusa CONNECT.
Na kompu koji je umrezen sa xbox-om moras da imas instaliran xlink kai i u njemu izaberes koju igru hoces (tu vec vidis koliko ima igraca).
Posle upalis tu igru koju si izabrao i na sistem link-u imas servere koji rade.
Ja sam inace juce probao da hostujem i sve je proslo ok, s’tim sto su mi u obe partije usli samo po jedan igrac sa kojima sam odigrao partiju od 10 minuta i naravno izgubio…

Hvala za info, ali to sam radio i nije pomoglo. Mislio sam da postoji nesto pametnije :frowning:
Da li si radio neki update mapa, mozda mi mape nedostaju?
Ili je mozda problem sa pingom.

Za sada mi daje samo da igram u MP Borderlands.

Pre par sati sam probao kod suraka i nisam uspeo da povezem, zasto neznam, nisam stigao da se pozabavim malo vise.
Jedino sto je kod njega wireless a kod mene je kabal, ako mi nesto padne na pamet pisem…

otkrio sam u cemu su bili problemi:

  1. prvo je bila losa verzija COD MW3 - treba koristiti STRANGE verziju
  2. drugo ping od 30 je stvarno prepreka, vidim servere ali zbog ping-a nemoguce je zakaciti se na njih, postoji nacin da se skloni ogranicenje od 30 ali iskreno nisam jos imao vremena da se sa time igram. Zato sam se odlucio za hostovanje, pa ako bude raspolozenih neka se jave, pa da probamo malo MP.

Mo ping je bio malopre 16 jel to dovoljno dobro i koja brzina neta bi bila zadovoljavajuća .

Nisam bas siguran u celu pricu, posto za svaku igru za koju je potreban ping veci od 30 pise u xlink kai-u.
Kod mw3 i gears of war 3 ne pise da treba ping veci od 30.
Ja sam nesto proveravao i cini mi se da mi je ping od 15-20.
Kako da proverim ping?
Ja nikad nemam prevelik izbor, najvise sto mi se otvori je 5-6 stabilnih hostova, ne vise i igraci sa kojima igram imaju ping svi 100-300.
Samo jednom sam uspeo da vidim host na gears of war 3.
Ajde nesto konkretnije, neka svako ko moze da hostuje ovde ostavi kad ce hostovati u kom periodu pa da probamo da se povezemo.
Ako je neko raspolozen za veceras neka napise, inace i na xlink kai-u sam kameleonsm.

Probao sam danas xlink i nije los, igrao sam mw3 nije lagovalo ali je jedini problem sto ima malo igraca :confused: .Bilo bi dobro da se organizujemo nekad pa da igramo nesto! :slight_smile:

Moze neko da okaci neki official FAQ, forum, registraciju, ili sta vec treba za celu ovu pricu, ukljucio bih se malo?

kreni odavde XLink Kai: Evolution VII. Global Network Gaming.

Ovaj deo oko povezivanja neta, je l moram preko kabla da povezem, previse mi je novih termina ovde, konekcije su mi slaba tacka oko informatike :stuck_out_tongue: imam ADSL net, modem onaj obican sa WLAN-om, vidi ga xbox

Kako da povezes xbox i komp ili sta ? Bitno je samo da ti budu i xbox i PC povezani na isti ruter, bezicno ili kablom. Ja tako pustam serije i filmove preko media centra :smiley:

Komp mi je trenutno off, je l moguce to ako laptop i xbox hvataju isti WLAN signal?

edit: i ne kapiram sto ovo ide preko kompa :S

Moguce je.

Ma samo uzmeš Wireless Router i uživaj. A ako nemaš wireless receiver za Xbox, onda kupi jedan LAN kabl i poveži ga sa routerom.
Ja imam ovaj router, super je.
ITsvet.com :. TP-Link TL-WR542G 10/100 4 ports, 1 WAN port - Ruter - cena cene cenovnik cenovnici

Ja ubacim ADSLov kabl u WAN port, pa onda na ostale portove povežem ,na žicu’’ Komp i Xbox, ali hvata sve ostale uređaje u kući bez problema.

Tako da ako nemaš wireless receiver, router ti može biti dobra alternativa.

Videću da danas isprobam XLink kai da potvrdim da radi.

Izgleda mi radi XLinkKai, ali nema nešto puno ljudi na njemu.

Možemo da se dogovorimo za neki meč ili nešto.

Meni je net solidan, videcu da hostujem GOW3 neki put ako uspem da namestim sve kako treba :smiley: