Xioami Mi Mix 2 (najava, review)

Stigao mi je Mi Mix 2, moj novi daily driver :smiley: Uskoro review. Cena 400 eura

6 Likes

Koliko si tih kineza uzeo, mogao si opusteno 2 iPhone Xa da kupis :joy:

1 Like

Mozda ih covek prodavao posle koriscenja, znam ljude koji menjaju telefone kao carape.

Ja se divim tim ljudima koji skoro na mesecnom nivou menjaju telefone. Mene ubije jednom godisnje menjanje ROM-a kad sve ode niz vodu pa moram ponovo da podesavam, logujem se itd itd.

Takodje kupovina ovih kineza mi jos nije jasna. Dati 400e za Šljaomi, ma kakav god hardware i performanse da ima, to je i dalje kinez. Za 400e si mogao da uzmes neki krsteni telefon koji ce imati podrsku narednih godina i biti miran da nece za zariba posle 2 meseca.

Kao sto sam vec par puta rekao koristim Note 2 vec skoro 6 godina bez ikakve mane i problema, a pre nedelju dana sam se ponovio sa Note 8icom za koju mogu da kazem da je ZVERINA od telefona. Ne da se nisam zahebao (mislio sam da hocu), nego je bas pravi pogodak sto se tice svega i veoma mi je drago sto nisam odustao od njega.

Ako bi Kinez bio 900e i nudio dosta vise za tu cenu(kao i sto obicno biva) od Samsunga ili iPhone-a ja bih ga uzeo,sve zavisi od korisnika,a Xiaomi se pokazao veoma dobro,tako da ne znam sto bi uzeo nesto drugo,sto je poznatije,a opet(u 99% slucajeva) nudi manje.

Koliko ljudi znam koji su kao da ustede uzimali te kineze pa posle 2 meseca krecu spektakl. Software odlepio, pola stvari ne radi vise kako valja i nije kompaktibilno, nema podrsku za bilo sta i onda menjaju telefon.

Na ovo sve gledao kao na imas mogucnost da kupis zver od kompa koju rade kinezi i koju radi neka poznata firma.

U slucaju prvi niko ti ne garantuje da ce posle 2 meseca sve biti isto kao prvog dana tj. da ce ti igre,programi i sam komp raditi kako valja, dok u drugom slucaju dobijes komp za sve Windows-om koji ima podrsku i garanciju da ce sve posle 2 meseca raditi isto kao prvog dana.

Pa naravno da cu ici na drugu opciju ako sam pri zdravoj svesti i razumu.

Greska u naslovu posta. Mislim da je ipak Xiaomi :wink:

Kakve veze ima da li je kinez kada se svakako sve kod njih pravi, onda je sve kinez zar ne? Inace Xiaomi a i mnogi drugi imaju daleko bolju softversku podrsku od Samsunga. Skoro sam gledao neke Samsunge nove i kad sam video da njihov telefon koji je tek izasao ima na sebi Android 6 nisam mogao da verujem.

Xiaomi vec uveliko na telefonima ima Oreo a najskuplji model im je vise nego duplo jeftiniji od Note8.

Iako mi taj Note 8 bas dobro izgleda, Samsung bi verovatno bila poslednja kompanija ciji bi telefon uzeo.

Ista prica je kruzila i za Huawei da su kinezi i krsevi pa ih sada niko ne pominje u tom kontekstu.

3 Likes

Svako ima pravo da za svoj novac kupi ono sto hoce. Tako da ti npr. se kunes i slavih Iphone kao da je od samog boga stvoren i ako je za mene on daleko iza Androida pa kad i Windows Phone-a ali nema veze.

Druga stvar ne znam koliko ste se susretali sa novim Samsung telefonima i koliko ste ga koristili kao i druge Android telefone ali Samsungova verzija andorida/interfejsa Samsung Experience nekadasnji TouchWiz je po meni najelegantija i najprakticnija verzija koja se koristi u Andoridima u ovom momentu, a ne onaj MIUI kao deca da su ga dizajnirala. Kupis telefon od 400e u ovom slucaju i dobijes bojanku.

Takodje njihov software ne update-uju svako malo kao ostali. Te danas je 8.0 sutra je 8.1 prekosutra 8.2. To mrzim iz dna duse i hocu stabilan software bez cestog menjanja. Kad izbace jednu verziju ta i ostaje, dobija ona sitne bug fixeve i security patcheve ali to je to.

Da Note 8 nije jos dobio Oreo update, koliko vidim ljudi su prosto odusevljeni 8.1 verzijom u ostalim markama telefona.

Ja licno ne branim Samsung vec branim ono sto meni odgovara i sto mi je potrebno, a to je mali kompjuter u dzepu koji se zove Note 8. Za njega imam i DeX stanicu koja mi telefon pretvori u komp tako da mi ne treba ni laptop, ni komp ako putujem negde vec telefon i ta mala kutijica i sve imam.

Vidim da ste ljuti na mene sto menjam telefone… Iskreno telefon je bruka i def je bolji od Samsinga

2 Likes

Ne znam odakle ti da se ja kunem u iphone, kad ga bas ne gotivim. Gledao sam Samsung galaxy a5 2017 i izneverovao kad sam video koliko kosta a sta ima u sebi. Pritom ima android 6??A ni dizajnom softvera nisam odusevljen tuch wizz je tek od nedavno zalicio na nesto bio mi je najruzniji do nedavno.

Sto se mene tice, lepsi mi je softver sto je blizi stock Androidu.

Ovaj Xiaomi mi mix 2 ima u sebi Snapdragon 835 i 6 giga rama za 400evra, nema tu nista lose i nekvalitetno. Pritom bi uvek pre uzeo telefon sa Snapdragonom nego Exinosom.

Daleko od toga da je Note 8 los, samo bih ja uvek pre uzeo nesto gde sigurno dobijam updatove a ako vec dajem tolike pare Pixel bi sigurno bio moj izbor.

1 Like

Evo ja cu da kazem novi Samsung nikad vise i high end ni nijedan drugi. Softersko ceprkanje i unistavanje androida, 100 aplikacija koje nicemu ne sluze i baguju a ne mogu da se obrisu.

LG, Sony, mozda Xiaomi kada preleze 100 posto bolesti kao sto je huawei prelezao. Iphone da mi pokloni neko gadjao bih ga.

My 2 cents.

Ma nismo ljuti na tebe, tvoja volja kako i koliko ces da ih menjas. Samo ja kazem nije mi jasno kako ljudi mogu tako cesto da menjaju zbog svih podesavanja i podataka u telefonu.

Imam 4 mail naloga da podesavam, steam, linkedin, face, viber, whatsapp, sami nalozi za play, youtube, samsung, a da ne pricam o kontaktima i poslovnim stvarima i sad kao svaka 2 meseca da menjam. Verovatno bih se rokno da sebi svaka 2 meseca to radim.

A5 2017 ima 7.0 oficijalni update koji cim upalis telefon update-ujes za 5 minuta tako da ne vidim sta je tu problem sto nije dosao odmah sa 7.0?

Takodje meni je TouchWiz jedan od najlepsih i najkomfornijih za rad. Note 2 nisam dizao dalje od 4.4.2 i ako imaju custom romovi sa 7.0 upravo zbog toga sto cist fabricki 7.0 koji koristi Pixel i drugi googlu bliki telefoni su mi mnogo ruzni.

Na sve postoji ono da TouchWiz sada Samsung Experience ne izgledaju isto na low price i high price telefonima. Kao i verzija koja je tenutno u telefonu. A5 fabricki ima 6.0.1 TouchWiz, a 7.0 je Samsung Ex. i opet ne izgleda kao ovaj na mom Note 8.

Sto se tice razlike na relaciji Snapdragon - Exynos, to me ama bas ne dotice. Da li igre rade bolje na jednom ili drugom, da li se jedan rutuje lakse nego drugi vise nisam u tim vodama.

Sto se tice update-ova kao sto rekoh jedan ali vredan. Ne treba mi svako malo imate software update. Poredio sam moj 7.1.1 i 8.0 na Notu 8 jedina funkcija koja eto da kazem mi se dopala i hteo bi da je imam je za Youtube da mozes da ga izbacis pored i nastavis da radis. Nesto kao Picture in Picture. Sve ostalo je ama bas isto.

I naravno kao sto sam rekao gore. Meni je potreban poslovan telefon (olovka, note-ovi, kalendar, DeX itd itd) i jedino sto sve to ispunjava je Note serija. S8/S8+ imaju DeX nemaju olovku, matori Note-ovi imaju sve osim DeX-a i tako u krug. Samo Note 8 u ovom momentu ispunjava moje potrebe.

Da neki od tih kineza ima sve to mozda bi i njih razmotrio. Ali u tom momentu kad imas vise mogucnosti onda biram i eleganciju, prakticnost itd itd. A da budemo realni ovaj Mi Mix 2 izgleda jeftino kad ga poredim sa Note-om.

@miki

Na notu nije vise tako. Sve aplikacije koje ne zelis zveknes u Sleep mod i sakrijes ih. Niti vise koce telefon niti se pojavljuju. Mada od svih takvih aplikacija ono sto ne zelim sam obrisao. Takodje koliko smesno delovalo onaj Bixby i voice komande su zakon. Nikad nisam bio za to dok nisam poceo ovde da ih koristim.

Ma znam ih i ja dosta… plus svakih nedelju dana novi broj- karticu :smirk: To je sve puklo uzduz i popreko.

Meni ovo izgleda ko kad bi me neko ubedjivao da je SsangYong bolji od Wolkswagena😁

1 Like

@akiris hteo si da kazes Reno od Vagena :slight_smile:
Evo objasnjenje kinezi imaju svoje top brendove Xiaomi je jedan od njih to sto neko ne veruje i nije upoznat, morao bi da da priliku ovom modelu. Da li su losi telefoni ja se bas ne bih slozio, da li imaju pouzdane uredjaje ovi iz Xiaomi, svakako da.
Posedujem xiaomi mi3 ruter ruter radi kao svajcarac, tp-link kinesko smece za njega, d-link… a ruter 100% pouzdan bez bugova i uvek radi internet.

1 Like

Kinezi su pokupovali sve, i od nekih brendova ostalo je samo ime. Npr Motorolu Z2 play koji od pre neki dan koristim kupio je Lenovo. I to stoji bas i na kutiji i pri bootu Lenovo. Kada pogledam averziju prema nazivima koji samo zvuce kineski, kupovina respektabilnog brenda ima smisla. Na telefonu je stock android slican google pixelu, sa minimum toucha u vidu nekoliko gestova. Milina, jer stock android je u osnovi danas ozbiljan i optimizovan OS, bloatware Samsunga i LG-a mi vise ne treba. A Huawei je odavno jak, i ima ambiciju da preraste Samsung i LG, mozda i sam Apple.

Inace slazem se da je besmisleno cesto menjanje telefona. Nekada je pre kada je mobilna industrija bila u razvoju i brze napredovala to imalo vise smisla jer su telefoni i ergonomski i softverski bili potpuno drugaciji. Danas samo hardver napreduje i to na papiru jer ces u praksi videti malu razliku pri svakodnevnom koriscenju i van sintetickih testova.

@Supersoldaten nemoj da te komentari obeshrabre, svi vole dobar review. :slight_smile:

1 Like

Jedna stvar u vezi ovog telefona… Nema dalje prosto. Snap 835, 6GB rama, Oreo android itd… Samo nema amoled ekran bukvalno, za 400 eura nema dalje… Do sada me ni jedan kinez nije izneverio :roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes:

2 Likes

Nisi ga dovoljno dugo imao da te izneveri. Voleo bih da procitam tvoj review posle godinu dana koriscenja takvog telefona. Njega samo tera bez problema u pocetku jak hardware…od softvera nista

Imaju ljudi i Xiaomie i Huaweie po 2 godine bez ikakvih problema, cak im i baterija radi a ne uspori im se telefon da bi baterija koja je krs ostala citava :smile:, cak postoji i aplikacija koja ti pokazuje zdravlje baterije za razliku od apple kante gde je sve skriveno da ne saznas da su te opljackali.

2 Likes