Xioami Mi Mix 2 (najava, review)

baterija ne moze dobro da radi posle 2 godine aktivnog koriscenja.

Softver je na Samsungu i LG-u naduvan nepotrebnim aplikacima, a na Apple telefonima namerno usporava starije uredjaje (ovo mi je definitivno jos jadniji potez od odbijanja proizvodjaca android telefona da starim telefonima pruze nove apdejte), tako da stock Android ispada jos i najbolje resenje.

Kad smo vec kod baterije, ova moja na Z2 Play ima “samo” 3000 mah-a, ali je vise nego odlicna. Nije kao na prethodniku, gde je pravi fenomen i glavni phone-seller, ali optimizacija tu igra kljucnu ulogu, meni je prosto neverovatno da uz relativno heavy koriscenje, od ujutru do kasno uvece, spadne tek na 50%. U teoriji, 2 dana koriscenja nije nemoguce, a sa Moto-modovima moze lako da se doda jos jaca baterija od 3500 mah-a koja se super-brzo puni, ako pristanete na dodatni trosak i malo veci bulk telefona. U danasnje vreme “kompjutera na dlanu” mozete da imate telefon za neverovatna 4 dana koriscenja! Ne mogu da se setim ni starih dumb phone-ova koji su ovo omogucavali. Bukvalno jedina mana je stariji Snapdragon procesor… Ali je stock Android toliko dobro optimizovan da se to ne primeti.

2 Likes

Hteli ili ne Xiaomi je veoma ozbiljna kompanija… Poceli su proboj i na nasoj sceni i u pregovorima su sa sva 3 operatera oko ponude njihovih telefona uz pakete… Žurka tek počinje… Ja sam bio veoma blizu toga da kupim Xiaomi ali sam pre nekoliko dana dobio Honor 9, koji je takođe sjajan…

2 Likes

Imam huawei p9 lite I godinu dana je radio kao svajcarski sat. Medjutim… U to vreme su krenuli da izbacuju neke update I telefon je ozbiljno poceo da baguje. Npr cesto u sred kucanja poruke zakuca I treba mu 10-15 sekundi da proradi sto iritira. Poprilicno. Mada bateriju moram da pohvalim posle godinu I 6 meseci bez problema pregura dan a poprilicno koristim telefon.
Sve se nesto tripujem da su namerno sjebali telefon updatima da bi korisnici presli na novije modele. Bukvalno od tog prvog updata je poceo da baguje.

Update je optimizovan za noviji uredjaj, a ovaj su zanemarili. To je boljka svih androida

Budi srecan da nije slucaj ko meni sa huawei nexus 6p gde su nam svima lepo uz update android oreo ili bez njega (ljudima i na sedmici) darovali bootloop of death. Probaj settings storage pa clear cache za te lagove sa tastaturom. Meni npr nexus bio savrsen uređaj u svakom smislu reči, stereo zvučnici, odličan battery life. Bukvalno jednu zamerku na telefon nisam imao i ne bi ga menjao bar 2 3 godine, ali eto desilo se šta se desilo. Mnogi špekulišu da je google namerno to uradio zbog slabe prodaje pixela ali ja posle tog iskustva se ne usuđujem da uzimam telefon za keš, samo ugovor i 2 god garancije.

1 Like

Neverovatno… Bas citam, vade se na defektni SoC 810 koji uzrokuju bootloop. Ima i kao nekih fixeva

Nije bas jasna strategija tih korporativnih idiota, kako misle da ce neko sa takvim jezivim korisnickim iskustvom, kupiti sledeci telefon istog brenda.

Ja samo cekam da me, eto, i ova Motorola izneveri. Svi redom su me smorili, Samsung, LG, sada u nizu skandala i Apple.

Inace, ovo sto je rekao @Supersoldaten Xiaomi pocinje agresivnu kampanju na domacem trzistu, ceo grad je izlepljen plakatima “predjimo na Mi”.

1 Like

Ja jedino sto sam uvek voleo kod Androida je to sto kada me iznervira uvek sam mogao da stavim neki custom rom i on bi opet super sljakao…

Na ovo sto ste za 6P pricali, drugar je kupio prosle godine i odjednom je primetio da mu telefon na 2g i 3g tipu mreže nije imao signala… Dok je na 4g funkcknisao… A čuo sam čak i za to što pričate… Katastrofa jedna…

Svaka softverska greska na androidu je lako resiva. Custom rom, kernel, modem…sve to nanovo kadse instalira bude super…ali ko ce se jebavati sa time.
To sto je tvoj drugar imao problem sa mrezom se resava instaliranjem novijeg ili starijeg modema na telefon. Resivo kroz 5 minuta…samo treba znati.a prosecan korisnik telefona nema pojma za custom romove i slicno

@padawan
Svim i svačim se bave. Google svaljuje krivicu na huawei i obrnuto. Ja uzeo fon otprilike kad je izašao pixel 1, nije mi se svideo dizajn i to što je bez stereo zvučnika i odlučim se za 6p, kad ono :smiley:
@Marko96
Ovo recimo i nije baš rešivo. Znači telefon se pali samo dok je baterija između 5 i 11%. Morao da otključavam bootloader root custom rom custom kernel i nekakvu aplikaciju za upravljanje thredovima cpua i opet nije 100% rešenje. Znači zna fon da se ugasi čisto eto jer mu se može i onda se ta aplikacija ne podigne na vreme pri bootu i ne ograniči taj big cluster na 0 threadova kako bi trebalo. Mislio ajd tako je jer nisam platio app, kupim je na playstore isti đavo. I onda ako mi se to desi moram da čekam da neuspešno bootovanje isprazni bateriju.
Po zapadu vidim ljudi dobijali zamenske nove uređaje od huaweija, ko je kupio sa play storea telefon čak i pixele. Ja kontaktirao huaweii support global, odgovorili mi naši i kao donesi fon u BG, moraš lično bla bla. Treba ovih dana da uzmem neki zamenski fon i da ovaj vratim u prethodno stanje, da se ne vidi root i ostalo pa da vidim jel može išta da se uradi.

Ima li zapisano u nekom log fajlu da si radio root?

Kad se skine root ode sve sa njim, ne moze se videti da je bio rootovan

Nekada je bila to ona neka mini particija, nemojte me držati za reč ali mislim EFS ili nešto slično da se zvala. Ona je sadržala imei, koliko puta je instaliran custom rom itd. Par stotina mb bila teška svega. Pre roota bi se uradio backup toga i onda samo restore i to je to. Sada kolko sam skontao je to još lakše, samo flash stock roma i zaključaš bootloader i to je to

Nekada bi citava memorija otisla zbog root loga haha
Uglavnom samo flash stock rom zakljucas bootloader i to je to. Recimo na LGu je jos i lakse, postoji aplikacija LG Flashtool i samo kroz nju provuces rom u telefon i to je to…nemas posle brige

2 Likes

Kod starih samsunga nije moglo da se vidi, a kod ovih novih imas Knox zastitu i cim ga rutujes menja oznaku iz 0x0 u 0x1 i nema povratka.

Ispamovah čoveku temu bezveze. Ja iskreno sad bi najradije išao na neki one plus ili tako nešto ali džaba kad to našim provajderima pomeneš gledaju izbezumljeno. Tako da ću najverovatnije morati da idem na note8, mada vidim huawei baš uzima zamaha kod nas. Drug uzeo p9, drugi drug mate 10, masa ljudi honore. Sve dobri uređaji

Tramp zabranio Huawei, pa moraju da se okrenu nasem trzistu :slight_smile:

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?415960-I-Verizon-odlučio-da-ne-prodaje-Huawei-telefone

Samo da dodam iz licnog iskustva bio sam vlasnik kineskih telefona. I imao sam u to vreme CUBOT telefone i bili su odlicni. Imao sam cak telefon koji je bio vodootporan gde u kaficu pustim neki video spot i ubacim telefon u kriglu piva i sve sljaka i radi. Jedan sam prodao a jedan poklonio. Oba telefona i dan danas rade a proslo je od tada vec 3-4 godine.

Jedini problem koji kinezi imaju je taj sto nema software podrske. Tipa izadje na Androidu 6.0 i to je to. Nema update na jace i bolje.

Mali bump, sutra review posle 4 meseca koriscenja fona :thinking::wink: