Xbslink (alternativa za xbox live)

Ja se izvinjavam što nisam stigao, naime iz opravdanih razloga sam bio sprečen! :frowning: Ajde da dogovorimo vreme, sutra veče i nedelja veče recimo iza deset sati da bude termin. Pa ko se pojavi prvo na msn-u tj. Skype-u sledi dogovor i onda kreće igranje. Ok? Treba samo da se uhodamo, posle će biti lakše…

Probali smo sinoc ja i Skyw@lker malo Halo ODST, i extra radi bez ikakvog laga itd… Odlicno je!

Ajde banovani javljajte se pa da igramo nesto!

Skyw@lker, aj edituj prvi post, sa tutorialom na srpskom kad budes mogao.

Važi, mada video si kako se lako instalira i podešava, tako da i maltene nema potrebe za tim. Praktično Kicbi je proradilo iz prve bez ikakvih setovanja, samo je instalirao program pokrenuo i to je to… :slight_smile: Ja sam jedino morao prilikom prvog pokretanja da na samom router-u uključim UPnP na automatic.

Jel ovaj program samo za JTAG-ovane konzole??

Ne, može na bilo kojoj, JTAG, banovana, ne banovana. Mislim da radi i sa PS3. Jedino dok igraš mora da bude startovan tajh program u upaljen komp jer on preusmerava vezu sa konzolom preko internet-a na server preko kojeg može da se igra u system link-u. Zaobilazi se Xbox live.

Instalirao sam program i kada sam usao namestio sam settings (ip adresu,konekciju…) ali kada kliknem start engine on kaze

"Your XBSlink is not reachable from the Internet (port closed)
Please confihure your router and firewall to forward a port to your
computer or use UPnP where available.

Other XBSlink will not be able to connect to you directly! "

STA DA RADIM???

Meni niko nije nista rekao bio za petak,a i nisam bio kuci.
DS nisi dobro podesio konekciju izmedju xboxa i pc il firewall il nesto kad to podesis radit ce :slight_smile:

Identična stvar se meni ispisala… Moraš da uključiš na samom router-u opciju UPnP na automatic. Ako znaš sam, iščačkaj opcije router-a, al samo to promeni nemoj ništa ostalo, ako se bojiš pozovi nekog ko zna da podešava router pa neka ti to namesti. Ja sam lako našao tu opciju na mom router-u i podesio za 5 min. :slight_smile: Nalazimo se sutra tj. danas preko dana ili uveče (nedelja), ja ću gledati da budem online ceo dan, prvo ćemo se naći na MSN-u/Skype-u da se dogovorimo sta cemo da igramo i da svi pdoese program… Svi zainteresovani neka me kontaktiraju na PM a vidim da ih iz dana u dan broj raste :slight_smile:

Ako ocete skontajte se za msn,a ja cu napravit grupu pa se tamo mozemo dogovarat.Lakse i efikasnije :smiley:

Evo danas smo igrali, ovo je spisak igara koje mogu da se igraju preko systemlink-a:

List of Xbox 360 System Link games - Wikipedia, the free encyclopedia

Jel mi ovo mozda povecava sanse za ban,ne bih da rizikujem?

Nema nikakvog rizika, ne koristi se xbox live mreža, već sve ide preko Internet-a na neki server koji omogućava igranje system link-om (kao da si kući povezao nekoliko konzola u mrežu)… Molim te pročitaj ranije postove da ne ponavljam celu priču. Ako si zainteresovan da nam se pridružiš pošalji mi poruku na PM.

Skyw@lker sta treba da upisem u Username i Password kad ukucam ip adresu u adress baru???(192.168.1.1) imam telekom srbija adsl i na racunu mi pise sifra ali user name neam pojma gde je i koji je???

Username: admin
Pass: admin

ili

Username: admin
Pass: ztonpk

Skyw@lker, thx za link. Ovako vec mogu da razmisljam sta da igram :slight_smile:

Sta ste vi igrali ovih dana? Mozda se i prikljucim

Igrali smo Halo Reach i ODST i CoD: Black Ops. Treba sledeći put da probamo Dirt 2…

instalirao, javite ako zaigrate CoD: Black Ops :slight_smile:

btw…ako vam pise to "Your XBSlink is not reachable from the Internet (port closed)
Please confihure your router and firewall to forward a port to your
computer or use UPnP where available.

Other XBSlink will not be able to connect to you directly! "

ja sam to resio ovako, ukucao u browser 192.168.1.1 username: admin password: ztonpk …zatim odabrao opciju NAT, zavisi od routera gde vam se nalazi, kod mene je to u Basic…i tamo odabrao opciju Port Forwardnig…e sada tu imate da upisete Local IP Address: gde pisete trenutnu IP adresu vase konekcije, kod mene je 192.168.1.3, nju vidite kada ukljucite XBSlink…a u Start Port Number, End Port Number, Start Port(Local), End Port(Local) pisete port 31415…i submit…verujem da ce tako raditi jer meni jeste…

Dirt 2 bi mi bio interesantan :slight_smile: Javljam kad podesim sve

Nadam se da ti ovo nije stvarno pass od rutera. Ili da si iskljucio opciju “Access admin panel from Internet” :wink:

svakom je to pass ako koristis telekomov adsl :slight_smile: