Xbr Gold Member


Ovo je thread za sva pitanja u vezi XBR Gold Member članstva.

Original članak nalazi se ovde: http://www.xboxrepublika.com/content/217-xboxrepublika-predstavlja-xbr-gold-member.html

Nije losa ideja, svakako podrzavam :).

veoma lep potez od administracije :smiley:

Kako postati clan citao sam originalan text ali nerazumem najbolje??

Svaki član ima mogućnost da kvalitetnim postovanjem, koji ne sadrži vređanje, spamovanje i netačne informacije dobije Gold Member status. GM ne skreće temu sa glavnog toka i doprinosi diskusiji. Naravno, ne očekujemo da se svi pretvore u učtive robote, ali normalna komunikacija je na prvom mestu. Pogledaj kako to “rade” članovi promovisani u gold membere i steći ćeš sliku o tome.

Mi ćemo vas gledati i sa vremena na vreme prebacivati u Gold Member status.

Takođe, kada ponašanje Gold Membera ne bude više u skladu sa kodeksom, biće degradiran na nivo redovnog korisnika.

E ovo vam je stvarno super ideja (vidim svi pocinju tako svoj post :))
Ja gledam pre neki dan, dosta clanova postali "Gold members’… I ja gledam sta je bre to???
Mislio sam da su to clanovi koji su bas aktivni na Xbox live-u ili tako nesto.
A onda sam primetio da se moje ime “pozlatilo”…
Drago mi je sto spadam u onu grupu sto zasluzuju tu privilegiju…
I Chatbox je super ideja. Oduvek sam se pitao zasto ovaj Forum nema chatbox (a tako nam je bilo lepo za vreme E3 :D).

I hvala na zlatu :).

Pre svega hvala na članstvu. Prijatno sam iznenađen, s obzirom da nisam baš neki aktivan član, odvajam vremena koliko mogu bar da pročitam novosti sa foruma, ali da se ne pravdam sad, ionako nema potrebe… :smiley: “Wannabies” GM članovima mogu da poručim da se članstvo stiče upravo onako kao što je i napisano, znači nije toliko bitno da visiš na sajtu i nabijaš postove, već da svojim postovanjem kvalitativno poboljšate sadržaj istog. U prevodu, bolje napiši jedan post u šest mjeseci ali “iz duše” i svrsishodno, nego sto postova dnevno sa samo jednom riječi ili smajlićem. Bar sam ja to tako shvatio iz sopstvenog primjera. Eto, budite mi pozdravljeni i ostajte zdravo! :slight_smile:

haha kakvi ste kraljevi :smiley:

Prvobitno mi je zbog popusta…
A na drugom mestu je to sto hocu da budem “bog” medju “geekovima” :smiley:
Status Gold member-a mi daje moc i cast da mi pise Gold member ispod imena >:

Hvala drugari, nadam se da necu razocarati.

dobili smo još jednog Gold Member-a… Admin team je prepoznao kvalitet i zalaganje u postovima druga “zlatnog” (iKaran) te od njega očekujemo da nastavi istim putem… Drugim rečima, plaća turu u kafani!

iKaran - Svaka cast! Vidi se koliko je Gradiska jaka - moderator i GM iz tako malog grada na Savi :smiley: :smiley: :smiley:

Au jbt ali ste me sad obradovali! Puno hvala svima, ovo je velika cast. Kad bude neko okupljanje imate dve ture od mene, vidim svi samo jednu daju :smiley:
Puno puno hvala :beer:

Malo da pokrenemo i temu s mrtve tačke. Nekako imam utisak da je gold member status nedovoljno promovisan, i da ljudi za njega misle da je to nešto što ti padne s neba, ili se vode onom fakultetskom, “muvaj se po faxu dovoljno dugo pa ćeš ga završiti”, odnosno u našem slučaju - pozlatiti.

Kroz ovaj forum dnevno prođe par hiljada ljudi koji ovdje dolaze iz različitih pobuda, neki da nađu odgovor na neki problem, neki da pročitaju nešto o omiljenoj igri, neki jednostavno da se druže sa ljudima sličnih interesovanja, a nađe se i neko ko je voljan da pomogne svima. Naša zajednica je otvorena za sve ove ljude bez predrasuda, svi članovi su jednaki bez obzira na nacionalnost, dob, pol te igrački staž ili ukus, sve dok se pridržavaju jednostavnih pravila foruma.

Šta je zapravo gold status? Gold status je privilegija, ali isto tako sobom nosi određenu težinu i odgovornost. Gold member je status koji za vas želi administracija xboxrepublika foruma, i kojem bi trebalo da težite, ne zbog toga što će vam to donijeti privilegije (mada hoće), i ne zbog toga što će to nama olakšati posao (mada hoće), nego što je to pokazatelj da ste vrijedan i važan član naše zajednice. Gold member član predstavlja uzor ostalim članovima foruma, svojim ponašanjem i zalaganjem, te je kao takav cijenjen unutar zajednice, kako među članovima, tako i od strane admin tima. Čak šta više, gold memberi koji ostanu aktivni u određenom periodu, poštujući pravila foruma i nesebično pomažući drugim članovima, na kraju dobiju šansu da se oprobaju unutar admin tima, pa je gold status faktički usputna stanica ka članstvu u admin timu, odnosno gold member je u neku ruku half-mod. S obzirom na to da je admin tim u konstantnom problemu sa ljudstvom, svi jedva čekamo da se neko promoviše.

S druge strane, gold member status nije nešto što je uklesano u kamenu i što je trajno samo po sebi, pa se ovaj status može i izgubiti, neki bi rekli i brže nego što ste ga zaslužili. Ne dešava se često ali se desi, najčešće zbog neaktivnosti članova. Ljudi nađu druga interesovanja i to je sasvim u redu i razumljivo, ali pošto težimo da imamo ograničen broj gold membera da sam pojam gold membera ne bi izgubio smisao, neminovno je i da se nekom dotadašnji status ukine. To nije ništa lično i ne treba ga tako ni shvatati. U slučaju da se član sa ukinutim statusom vrati na forum i nastavi sa kvalitetnim postovanjem, brzo će povratiti i pređašnji status.

A kad jednom uđete u ovaj “začarani krug” gold membera stičete mnoge privilegije, ali ono što ne piše je da u najvećem broju slučajeva, steknete i nove prijatelje, prvenstveno kroz chat servis koji vam postane dostupan na glavnoj strani, a nerijetko se ta druženja prenesu i u stvaran svijet, pa se periodično organizuju okupljanja u vidu roštilja, svirki ili gaming sesija.

Eto, nadam se da sam vas bar malo zaintrigirao što mi je bio cilj, i da ćemo uskoro sa zadovoljstvom imati nove gold member članove, a i da ćemo neke stare nogirati u admin tim. :smiley:

Družite se i postujte kvalitetno i poštujući stavove drugih članova, ali prije svega uživajte u našem forumu, jer zato i jesmo ovdje.

Imamo dva nova Gold Member-a. To su FUTA i GOSPODIN ČOVEK.
Dobrodošli…

Hvala,hvala nadam sa da cemo se dobro pokazati…jedna lepa vest da se pocne jutro,super :smiley:

hvala ljudovi na statusu i poverenju
sad ce sve devojke da me volu:)

hehehhehe :slight_smile:

cestitke obojici :slight_smile:

Novi gold member na forumu. Nenad LionX. cestitamo

iako nismo bas najbolje krenuli, svaka pocetnicka greska se prasta, decko je dokazao svojim ponasanjem da zasluzuje status gold membera. naravno, trenutno je na probi, dok javno ne prizna da ce nove konzole izaci pre 2015. godine :smiley: :smiley: :smiley: salim se

cestitam jos jednom

Hahahah da,za konzole vrlo je moguce da ce izaci ranije,bez zezanja. Mozda 12.12.2014 ili tako nesto. :wink: Malo sale i sa moje strane.
Hvala na ukazanom poverenju i trudicu se da ostanem dosledan i u skladu celog foruma. :slight_smile: