Xbox360 - povezivanje na net

Elem imam telekom adsl i hteo bi da povezem xbox na internet.E sad posto imam modem kakva mi je procedura tj sta mi je sve potrebno kupiti ne bi li se obreo u live vodama.:slight_smile:

Zavisi kako povezujesh sve to. Ako ti ruter ima USB i UTP, samo ubodi UTP u X360 i idi u konfiguraciju, USB na komp. Ako ne, onda uzmi switch pa ubodi sva tri i “svi” ce imati net


Cek cek polako,polako.
Nemam ruter imam hauwei modem na kome imam ulaz za tel kabl,ethernet i usb.Sta je utp?:slight_smile:
Koji mi je kabl potreban da ga prikljucim iz xbox-a u modem,ili mi jos nesto fali?Dobre volje imam,al mi fali prakse.

UTP je ethernet :slight_smile:

Ako ti komp ne ide sada preko usba, ubodi ga tako, instaliraj drajvere, a ovamo ubodi mrezni kabl u xbox i ethernet na modemu. Ostaje samo na Xboxu da namestish, a to je sve automatski, samo sachekash da sve nadje.

Neko proơao kroz ban od strane Microsofta? Ơta se tachno desi, banuje se konzola i gamertag ili


probao bih, pa čisto da znam koji su “rezultati”


Neko pokushao shta ? Pa svi smo na Liveu valjda :slight_smile: Bitno je samo da imash iXtreme firmware, pozeljno najnoviji i ne mozesh da se zeznesh, igre koje nisu stealthovane ti nece ni raditi.

Sad, niko ne moze da ti garantuje da te nece banovati, oni to ionako rade vishe random nego shto znaju shta rade.

Nisam na lajvu jer mi tek stiĆŸe adsl a probao bih Fable II u co-op varijanti.

Sve uradio i kad udjem u test connection, problem je ip adresa
E sad postoji mogucnost da ubacim svoju ip adresu, ali ne znam ima li potrebe, ili je ustvari to do neceg drugog
DA li zna neko nesto o ovome???:confused:

Idi na Xbox.com imaĆĄ nacrtano upuitstvo :smiley:

Samo treba da ubodeơ Ethernet kabl (dobio si 4 valjda) u Xbox 360, drugi kraj u ruter (Huawei), uključi ruter i to je to. Ostalo je automatski, ne znam ơta spominjete USB, nema toga nigde, sem ako nemaơ Ethernet port na kompu, pa koristiơ neki USB adapter.

Joơ neơto, ako planiraơ da sluơaơ muziku ili gledaơ filmove sa kompa (preko Windows Media Player softvera) uđi u browser (na kompu) i u adresu kucaj 192.168.1.1
TraĆŸiće ti user i password, ako nije admin/admin, poslaću ti hack. Uđi u Advanced Setup>Port mapping i isključi opciju ‘‘Enable virtual ports on Ethernet Switch’’. (Ovim dobijaĆĄ internet izlaz na sva 4 LAN priključka, pre je bio izlaz samo na LAN1 i LAN4) Meni je bio problem da kada u Dash-u uđem u Video ili Music Library moram da čekam par minuta, a ponekad se veza i ne uspostavi, sada je normalno, čim uđem u Libary, pojavi se lista filmova.

Ubodi ga u 4.(cetvrti) port i radice ti. Mislim da imamo isti ruter.

Imas ako si na Sezam pro akciju da im das USB modem i da za 2 hiljade dobijes ruter:

U ovaj beli ubacis telefonski kabl,a u ostala 4 enthernet kabl i drugi kraj u xbox i eto ti :smiley:

Ako si namestio dobro i nece da ti automatski prepozna ip, samo izvuci kabel za struju iz routera/restartuj ga na 30 sec i upali UPnP.

Prvo i osnovno, koju vrstu konekcije koristis i koji modem / ruter?

Resetovanje modema ili rutera u vecini slucajeva resava problem, jer cesto ne moze da dodeli IP adresu Xboxu ako samo ukljucis kabl. Znaci, bitan je redosled. Utaknes kabl, pa tek onda resetujes ruter ili modem, i xbox, a verovatno ces morati nakon toga da uradis jos jednom network test.

Moguce je da tvoj provajder ima ukljuceno MAC filtriranje, pa ne dozvoljava da bilo koji uredjaj koristi internet osim tvog racunara, ali iskreno ne znam ko to jos uvek radi.

Piơe na Xbox.com da se prvo priključe svi kablovi, Xbox, pa tek onda ruter (koji onda dodeljuje IP adresu i ostalo). I ne moraơ da vadiơ kabl za struju iz rutera, svi imaju dugme pozadi :smiley:

Da, ima uvek reset, samo ti treba nesto siljato da bocnes reset.

Ja sam do tog zakljucka, prvo kablovi pa onda ruter i xbox, dosao empirijski. :slight_smile:

Ne, ne, nikako reset, nećeơ da resetujeơ sve postavke na modemu/ruteru (pogotovo ako si radio port forward i sl.), već samo da ga isključiơ, sačekaơ 10 sekundi, pa ga ponovo uključiơ. Tako se menja IP adresa. Nikakav ơrafciger nije potreban, svi ruteri imaju on/off dugme.

Kakva IP adresa se menja? IP adrese se dodeljuju dinamicki. Za postavke nisam siguran, moracu da proverim. Iskreno, ne zvuci mi bas logicno.

OK, zaboravi IP adresu. Jednostavno i logično, piơe na Xbox.com:
Uključi redom:

  1. Sve kablove;
  2. Xbox 360;
  3. Ruter.

Sve ostalo je automatski.

Hvala svima
:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):slight_smile:

Samo da kazem ne tacno :D:D Ako imas iole dobar modem prvo sto radis kad ga kupis je namestis ako imas da bude dinamicka adresa sa statickim portovima tako da kad god resetujes modem ip ti se menja a ip od boxa, fona, 2 kompa, etc ostaju isti :wink: Takodje moze da se namesti da automatski menja ip adresu samo za onaj uredjaj koji se ne spaja na internet :slight_smile: