Xbox360 - povezivanje na net

Jedno pitanje za nedelju mozda dve cu da kupim xbox 360 nemam nikakvog iskustva sa njim pa me interesuje kako da povezem net na njega imam ADSL sa ruterom TP-Link TD-8816 ADSL2/2+ Ethernet router
Dali se mogu privezati i dali se xbox live placa i koliko? pls odgovor.

ovo su sve vrlo osnovna pitanja koja su na sve strane ponovljena mnogo, mnogo puta.

sta te kosta da malo pretrazis postojece teme pre nego sto postavis pitanje ?

da, naravno da mozes da ga povezes, povezujes ga na net isto kao i tacunar, preko UTP (“mreznog”) kabla.

da, live se placa, pogledaj temu na ovom forumu gde imas tutorial kako se kupuje, i tu ces videti sajtove sa kojih mozes da kupis i koliko gde kosta.

a da ne pricam da jedna najprostija jednostavna google pretraga mora odmah da ti da rezultat…

Izvini malo kasnije sam nasao

Moj komsija je kupio konzolu i hteo bi da ide na live :poolparty: , ali od provajdera za komp je dobio usb modem ( adsl ) koji na sebi ima usb port za vezu sa kompom i ulaz za telefonski kabl, ethernet port-a nema, kako se moze povezati konzola sa ovakvim modemom ? :hm

postoji dva nacina, prvi da ode kod adsl provajdera da zameni modem za ruter (kaze razlog da su ovi drajveri jako stari i da nepodrzavaju windows 7 i trebalo bi da dobije ruter naravno ako ih imaju), pod dva da ode i da kupi sam ako mu neprodje ono pod prvo… prosto i jednostavno…

ili pod tri, ako bas nece da mu daju ruter, plus bas ne moze da izdvoji sam pare za isiti (fazon 1000 i nesto kinti)

onda moze komp i box da poveze direktno utp (mreznim) kablom, a sa kompa bridguje adsl modemsku konekciju sa lan adapterom.

komp bi morao da bude upaljen kad god hoce sa boxom na live, ali bi radilo.

daleko lakse lepse i bolje je da jednostavno turi ruter :slight_smile:

Hvala
Ako ne bude mogla zamena modema za ruter i sl., koji mu preporucujete ruter da kupi i gde ( bilo bi lepo da takav kosta tih hiljadu i kusur dinara :smiley: ), moze odgovor na PM da ne bi reklamirali firme.

ili lepo ukoliko ne zele ili ne mogu da mu zamene modem… da ne bi davao para…ukoliko nije vezan ugovorom… i postoje mogucnosti… Promeni provajdera!:D:hihi:muscle:

moze li neko da mi kaze sta dobijam povezivanjem xboxa na net. mozda je oftopic ali sam nov u ovome pa me zanima. hvala unapred

dobijas ban, pre ili kasnije :smiley:

salim se :slight_smile:

pa pisano je stvarno puno puno puta, prelistaj pocetnicke teme i pitanja i odgovore i ostalo.
kad bi svaki put svakome ko dodje nov sve objasnjavali od pocetka, nastao bi haos.

ukratko, najbitnije sto dobijas (ako platis live, ili u prvih mesec dana koje imas besplatno) je igranje online. mozes da igras sa nasumicnim ljudima sirom sveta, a ako imas drugare sa xbox-om (ili ih steknes igrajuci sa nasumicnim ljudima) mozete da se dodate kao prijatelji i igrate zajedno, chatujete (kako tekst tako i glasovno), pratite sta ko igra itd.

takodje dobijas mogucnost besplatnog update-a igre (za ovo ti je dovoljno da si povezan, ne moras da placas)
i mozes da kupujes igre / filmove / teme itd.

dobijas ban, pre ili kasnije :smiley:

salim se :slight_smile:

pa pisano je stvarno puno puno puta, prelistaj pocetnicke teme i pitanja i odgovore i ostalo.
kad bi svaki put svakome ko dodje nov sve objasnjavali od pocetka, nastao bi haos.

ukratko, najbitnije sto dobijas (ako platis live, ili u prvih mesec dana koje imas besplatno) je igranje online. mozes da igras sa nasumicnim ljudima sirom sveta, a ako imas drugare sa xbox-om (ili ih steknes igrajuci sa nasumicnim ljudima) mozete da se dodate kao prijatelji i igrate zajedno, chatujete (kako tekst tako i glasovno), pratite sta ko igra itd.

takodje dobijas mogucnost besplatnog update-a igre (za ovo ti je dovoljno da si povezan, ne moras da placas)
i mozes da kupujes igre / filmove / teme itd.

onda se ne isplati igranje na net-u kad cu da popijem ban ybog pirata :tmi: dyaba mi live :smiley:

niko to ne moze sa sigurnoscu da ti kaze.

kada ce biti banwave, da li ce ga biti i da li ce nas microsoft otkriti. ko to zna.

u principu konzole sa poslednjim LT firmware-om se jako, jako malo razlikuju u odnosu na originale, ko zna, mozda vise banwave-a nece ni biti.

a mozda i hoce, u tom slucaju ti ostaje da prodas banovanu konzolu i doplatis za novu.
i opet si prosao jeftinije nego da si kupovao originale (osim ako ne igras jednu ili dve igre, ili ono… do pet.)

Koliko sam video ovde se pominje povezivanje kutije na net preko adsl modema,ja imam SBB kablovski internet,jel je drugacija procedura?Jer nemam tih 4 ethernet porta ili sta vec?

Kablovski?
Znaci da ti se umesto telefonske linije u modem ubacuje od kablovske kabl?
Vecina tih modema ima 1 ethernet port, i 1 za USB (kao sto je moj). Kompjuter prikaci na USB prikljucak a Ethernet ostavi za Xbox.

Aaaa OK,hvala na pomoci:)

irreal, kako se izvodi to bridzovanje? Jel` komplikovano?
Ja sam trenutno vezan za modem bez lan ulaza, samo usb, pa bi mi to koristilo, bar privremeno.:hm

zavisi. ako nemas na kompu relativno noviju mreznu karticu, onda ce ti trebati crossover kabl da bi se oni videli kada ih direktno povezes.
ako imas noviju mreznu, ona ce raditi u oba moda, pa mozes bilo koji kabl.

a bridgeovanje se svodi na obelezavanje lan-a, obelezavanje internet konekcije desni klik -> bridge.

eventualno, ako bude potrebno, ukucas ip adrese (na kompu i na boxu) ali moze da se setuje i da sam odradi to.

ako ti to ne proradi, imas i connection sharing u properties-u tvoje internet konekcije, verovatno mozes i preko toga da povezes.

u svakom slucaju tvoj prijatelj je google : connect xbox through pc. hiljadu foruma / clanaka :slight_smile:

ok, hvala :slight_smile:

ja imam ruter zanima me kako da povezem internet preko kompjutera na xbox zanima me samo to
sta treba molim vas !!!

hvala!!!