XBOX360 JTAG - Noob Friendly F.A.Q

[SIZE=4]EDIT: Tema je starija ali je prebacena ovde jer joj je tu mesto sada :slight_smile:[/SIZE]

Pošto se otprilike u svakoj drugoj temi barem jednom spomene Jtag, probaću da na što prostiji način objasnim šta je to u stvari, koje su prednosti i mane i generalno da svi od sada znaju o čemu se tu zapravo radi. Da vam odmah napišem da ovo nije tutorijal kako jtagovati vašu konzolu.

Pa da krenemo :slight_smile:

1. Šta je JTAG :

Jtag je hack koji otključava sve moguće zaštite na Xbox360 kao što je to nekada bio slučaj sa originalnim xbox-om. Sa ovim hackom je omogućeno praviti Region Free igre, skidati upisanu zaštitu sa svih LIVE Arcade igara, takodje skidanje zaštite sa svih DLC-ova, pokretanje skoro svih emulatora za ranije konzole (pa čak i PS2) kao i ono što najviše privlači pažnju a to je igranje igara direktno sa Hard Diska i to bilo kog USB eksternog HDD-a kao i samog Xbox360 hard drive-a a da ne morate da ubacujete potrebni DVD za datu igru. mala napomena a to je da LIVE Arcade igre i DLC-ovi radi isključivo i samo na originalnom Xbox360 Hard Drive-u dok retail rade na bilo kom drugom HDD-u kao i originalnom…

2. Princip JTAG-a

Srce samog xbox-a ne leži u procesorima nego u NAND memoriji (flash). Svaka xbox360 konzola ima u NAND chipu upisan jedinstveni kod, tzv CPU key koji se upisuje u sve što radite na konzoli. On služi i kao neki jedinstveni sistem zaštite. Npr. kad skinete neki DLC ili LIVE arcade igru u nju se odmah upisuje vaš CPU key pa je zato nemoguće jednostavno izvadti vaš HDD i odneti kod druga, i kopirati tu igru na njegovu memorijsku karticu ili internu memoriju. Zato što čim se igra pokrene, ona odmah prepozna CPU key upisan u toj igri i poredi sa ključem u dotičnoj konzoli i čim se kodovi nepodudaraju, xbox prekida sa izvršenjem zadatka. Upravo tu stupa JTAG hack koji zaobilazi taj deo zaštite i omogućava čitanje i kopiranje praktično svakog materijala.

3. Objašnjenje JTAG Hackovanja

Sam postupak JTAG hackovanja se sastoji od toga da je potrebno zalemiti potrebne kablove da bi se konzola spojila sa računarem pomoću kojeg možete da isčitate NAND memoriju. Kad se memorija isčita, sledeći korak je vadjenje samog CPU key-ja i modifikovanje istog, da bi se na kraju taj modifikovani CPU key upisao nazad u NAND memoriju. Xbox hackeri iz celog sveta su napravili brdo programčića koji će 90% hackovanja odraditi sami, vaše je samo da pratite proces i odgovarajućem trenutku upišete par komandi. Od svih programa je najbitiniji Xell program koji služi za isčitavanje CPU ključa. Sam program se upisuje u NAND memoriju i to tako da otprilike briše sve, tj. svodi vašu kompletnu konzolu na jedan programčić od 5kb. naime, gube se sve funkcije xbox360 konzole i kad upalite samu konzolu pojaviće vam se program čije okruženje nenormalno podseća na Commodore 64 i ispisaće vam vaš CPU ključ. normalno svako ko se uhvati u jtagovanje, a normalno da će raditi po nekom tutorijalu, naići će na veliko upozorenje da pre upisa ovog programa backupuje njegov isčitan NAND flash, da bi posle dobijanja ključa upisao nazad i povratio xbox360 u prvobitno stanje. posle sledi modifikacija dobijenog ključa kao i njegovo upisivanje i jtagovanje je završeno.

evo i mala sličica kako izgleda kad Xell isčita CPU ključ

4. 2.0.8955 killed the JTAG

Uvek se pominje, ako ti je konzola updateovana na 2.0.8955 update (ili noviji), onda nije moguće jtagovati konzolu. Tužno ali istinito. Microsoft je ovim updateom nekako uspeo da zakrpi ovu golemu rupu. Nisu to postigli niti zaključavanjem, niti kojekakvim prženjem JTAG chip-a. Ovo će vam najverovatnije zvučati kako čudno tako i smešno ali jedna jedina stvar koju su oni uspeli da urade jeste da onemoguće gore pomenutom XELL programu da radi. i to je to. Čim taj program ne radi, nije moguće isčitati CPU key a samim tim i jtagovati konzolu. A drugog programa nema. Ili jednostavno su ljudi došli na ideju kako da isčitaju ključ ali neće da se hvale po internetu kako Microsoft ponovo ne bi našao načina kako da onemogući tom nekom XY programu da isčitava ključ i sve iz početka. Normalno moguće je uraditi postupak opisan u odeljku 3. ali kad upišete XELL program u konzolu i upalite konzolu dobićete RRoD ili tri crvena svetla. Naravno ponovno upisivanje backup-a NAND-a će ukloniti tri crvena svetla i sve će se vratiti u normalu. Tako da se era Jtagovanja nije završila. Kad tad će neko pustiti programčić da se isčita ključ i opet ko uhvati JTAG do sledećeg update-a biće jedan od srećnijih.

5. Prednosti, mane, i modifikacije dashboarda na Jtagovanoj konzoli

Mislim da ste upoznati sa prednostima jtagovane konzole a i ja sam ih već napisao na početku ovog teksta. Što se tiče modifikacija, ljudi su ovde otišli dosta daleko. Normalno možete ostaviti da vam dashboard izgleda kao i pre ali možete uz pomoć par programa da modifikujete vaš dashboard tako da izgleda kao PS3 npr.

E sad. Mane. Njiih teoretski više ni nema. Pa u suštini najveća mana Jtag-a je bilo instant banovanje čim se priključite na LIVE. Medjutim otkako se pojavio Freebot 0.32 program za JTAG, ljudi normalno igraju na LIVE-u bez bana. Normalno sve je to pod uslovom da imate originalni dashboard, pošto bilo kakva ostala modifikacija xbox-a dovodi do bana. Priče o tome da se konzola više greje i da JTAG-ovana konzola brže RRoD-uje od obične su priče za malu decu. Vi ste tu odradili softverski deo posla a niste zakačili neki dodatni tranzistor pa da se konzola više greje ili ne znam već šta. Normalno podrazmeva se da ste odlemili kablove koji su vam bili potrebni za JTAG :stuck_out_tongue:

E i ovde dolazim do kraja ovog kratkog guide-a za neupućene u JTAG. Ako vam nešto nije jasno, slobodno pitajte u temi _ Pitanja i Odgovori_ ili me pitajte na PM. samo nemojte od mene tražiti neki tutorijal kako se JTAG-uje konzola toga imate na pretek na netu. guglajte malo. I ako primetite negde na forumu otvorenu temu vezanu za JTAG ili neko pitanje za JTAG, slobodno linkujte ovaj članak.

Pozz
Akiris the Darksider :bandit:

Jel moze samo pojasnjenje oko ovoga, sa Freeboot 0.032 sa JTAGovanom konzolom moze da se ide na Live isto kao i sa flashovanom? Sta se podrazumeva pod originalni dashboard, jel sme da se koristi piratski DLC i pokrecu igre sa eksternog HDDa na Liveu? I u slucaju banovanja, da li konzoli ostaju sve JTAG mogucnosti, samo ne moze da se ide na Live?

Da, otkako se pojavila 0.032 verzija, bezbedno je ici na LIVE sa eksternog HDD-a, kao i przenje DLC-ova. originalni dashboard ti je onaj koji imas sad na boxu a kad jtagujes konzolu, uz pomoc par programa mozes da modifikujes izgled dashboarda.

npr.

i ako te banuju, ostajes samo banovan, sve funkcije JTAG-a ti ostaju

da li ovo znaci da ako te banuju, a imas jtag, hard i dalje radi samo je nemoguc pristup live-u?

ako te banuju i sa “normalnom” konzolom, tebi i dalje ostaju sve funkcije HDD-a!

negde sam procitao da ako te banuju nije vise moguce igru snimiti na hard, bar tako ostali pisu…

To su bila mracna vremena mali nidzo… -.o salim se :smiley:
Microsoft se opametio :wink:

znaci toga nema vise :sun:

jel danas ne mora da se vrsi jtag nad xbox-om posto sve to obavlja img?

Nastavi sa ovakvim pitanjima i BANOVAĆU te sa foruma. Ceo božiji dan postavljaš jedna te ista pitanja na koja već postoje odgovori i to u temama u koje smo te već ranije uputili. Daj uozbilji se!

E hvala ti, upravo mi je ovo trebalo.

Žao mi je što nemam Jtag :cry:
Ovaj meni je baš ekstra :slight_smile: Nego, jesu to instalirane igre ili uopšteno?

Gledao sam negde na netu da kad imas Jtag ima neki software sa kojim mozes da surfujes netom.
Da li to stvarno postoji ili je to obicna laz?

moguce, prestao sam da pratim Jtag scenu, smorila me :smiley:

Pa, JTAG može linux potjerati,pa može.

Mene zanima…Posto nemam hard a ni memoriju za xbox. Da li ako jtagujem xbox mogu nekako da namestim usb flash ili hard za pc da mi bude memorija za xbox?

da, ali procitaj prvo ceo clanak

ma mozes sve. procitaj opet tekst ocigledno si nesta promasio

Procitao sam i tu pise to, ali da li moze neko da mi predlozi neki dobar tutorijal. Na sajtovima nadjem samo onaj sa nand20 i nemogu da ih ukapiram. Mislim znam ja to da uradim, ali sta posle. Koji kod treba da menjam?

jesi procitao deo clanka pod brojem 4?