Xbox zamrzava na određenim igrama

Imam ogroman problem sa svojom konzolom! Naime, na nekim igrama mi se dešava da slika i zvuk zamrznu i jedino rešenje je da se konzola ugasi. Stvar je što se ne dešava na svim igrama, a one kod kojih se javlja taj problem uvek zakucavaju na istom mestu.
Konkretno:

  • Tekken 6 tokom prvog fajta u vs ili arcade, cim neko padne na 50%
  • Bayonetta odmah nakon klika na new game
  • Brutal Legend posle introa kada pokupim sekiru
  • Vanquish je dole na videu

https://youtu.be/M1JKpj8E1Ts

Konzola je kupljena polovna, Falcon ploča, nedavno flešovana na LT+ jer sam mislio da će se novim firmverom otkloniti problem al jok. Ostale igre šljakaju super (Fable 2 pređen bez zapinjanja, Soul Calibur 4 klizi super, Dante’s Inferno takođe…), sa problematičnim igrama sam probao nekoliko primeraka od kojih sam Tekken 6 probao i original i na identičnom mestu je konzola zamrzla. Instalirao na HDD (Vanquish iz videa sam tako pokretao, isto ko i sa diska), čistio cache iako za to nije bilo potrebe jer konzola nikad nije išla na Live (niti će), probao bez HD-a i mem. kartice, menjao profile i ništa.

Nemam više ideja šta da radim, ako ne uspem da osposobim odlepiću i uvaljati konzolu i nikad više neću da imam posla sa Kutijom.

hmmm ne znam sta bih ti rekao… Ja imam problema s Black Ops jer mi je x2 zamrznuo na istom mjestu (balkon - zombi mod) i jedamput mi je zastekao na RE5 i to je to… Iskusniji clanovi ce ti nekako pomoci

Meni je Red Dead redemption undead nightmare blokirao na jednom mestu i nije mi jasno sto. morao sam da ugasim i upalim, npr NFS:HP cepam bez problema…
Desava se da blokira, na jasperu mi se desilo par puta verujem da je do nekih igara i updatea

Mozda je do cd-ova…sve zavisi kako narezes…gde skines igru…
jel si probao da instaliras na hdd ?

Meni se to desava povremeno. Razlog je hard disk (bar u mom slucaju). Taj hard sam dobio od ortaka, kome se ista stvar desavala, sa istim hardom, kad je zamenio hard, sve je prestalo. Doduse, problem se ne pojavljuje ako je igra instalirana na (isti taj) hard.

Dobar savet, probaj sa drugim hardom ako imas prilike. Ako ne, mozda da probas format?
How to format an Xbox 360 Hard Drive or Memory Unit

Da li igras originale ili pirate? Ja mislim da na originalima tako nesto ne moze da se desi.

Samo warez furam na konzolama, probao sam Vanquish da instaliram na hard i identicno se ponasao kao da ide sa diska. Probao sam i bez harda, ista stvar, al ajde formatiracu ga pa mozda i pomogne. A testirao sam i sa original Tekken 6 i na moje zaprepascenje igra je zamrzla na istom trenutku kao i kopija.
Posto je konzola kod drugara probacu nadam se do kraja nedelje pa javljam

A sto si uzimao polovan i to jos Falkon? Ko zna koliko je stara konzola, i koliko se predhodni lik izivljavao na njoj?

Desilo se i meni 2 mozda 3 puta do sad da zablokira konzola. Ali kad je ponovo upalim, nastavljam bez problema tamo gde sam stao.

Dali se to moze desiti ina jasperu?? Koji je razog da dolazi do zamrzavanja??

Moze. Ja imam Jasper-a i u pola godine desilo se jedno x4 puta (x2 na Black Ops / zombi mod). Imas mali milion razloga zasto se to desilo. Ukoliko se zamrzava u dash-u konstantno onda je ram otisao (mislim da je ram ili neki chip)

jedino je to bilo koliko-toliko povoljno
nas narod neverovatno precenjuje polovnu tehniku i Xboxevi se tesko nalaze za neke razumne pare polovni

Ja sam bacio 145e za xbox iz 2006. kome je crko citac posle 2 meseca a jos je imao flesh od pre 2 godine,hdd 20gb i 1 dzojstik…uspeo sam da izvucem 75e…jbg. nism se razumeo bas i zaleteo sam se,da sam znao i dodao 40e da uzmem nov…zato sada cekam slim i da uzivam lepo kao covek u igranju :smiley:

Moze da dodje recimo zbog igre, tj kada se zakuca, tj ima neki bug. I moze zbog napajanja, tj ako imate lose instalacije, ili vam EPS ne isporucuje stabilan el.napon. Kod pregrevanja bi se obicno pojavili prvo artefakti

Najjednostavnije rješenje je najčešće ono pravo… Javi je li pomoglo.

Probao sam vec sa brisanjem cache-a, mada konzola nije ni imala sta da cisti posto nikad nije bila online (a koliko sam razumeo cache cine apdejti igara)

Pogledaj da li ti se power brick pregreva posto je to kod mene bio problem.

Ni moja nije bila online, pa sam morao brisati cache zbog zakucavanja na Bioshock 2. Nisu samo update-i u cache-u, ima tu dosta drugih stvari… Ali to nije ni bitno, bitno je da nismo riješili ništa… Pošto ti se igre zakucavaju na istom mjestu bio sam ubijeđen da je cache, a druga je opcija da ti hdd nije u redu kao što su ti rekli iznad. Prije nego formatiraš hard, probaj ga skinuti, pa igraj par dana bez njega pa vidi da li će ti i dalje zakucavati. Ako ne, izolovao si problem pa onda probaj sa formatiranjem, ali možda ćeš ipak trebati novi hard. U slučaju da nije hard, može biti da ti se konzola pregreva, ali sumnjam da je to jer bi ti se zakucavala na random mjestima. Provjeri da li ti je datum u konzoli namješten dobro. Ko ti je radio taj zadnji flash? Ako ništa od ovog ne pomogne, jedini izlaz je da potražiš stručnu pomoć.

Ej ljudi…ja iz znatizhelje hteo da se prikljuchim ovoj temi kad kao po kazni mi je iskrsao problem sinoc…

imam slim i kinect vec skoro pola godine…sve je radilo savrsheno…preshao sam ceo gta IV i igrao ga dosta i nikad se nishta nije desilo…dobro desilo se mozhda 2x ukupno da se zapuca pa da ga iskljuchim, ukljuchim i sve ponovo radi super…update-ovao sam dashboard pre neki dan i reko danas da skinem neke nove demo-e da ih isprobam (dok ne stigne flash za slim) i skidam u pozadini, pokrenem crysis 2 multiplater demo i zapuca mi u uchitavanju mape…reko ok…ajde ponovo da probam…kad ono opet na istom mestu…reko necu vishe ni da ga njakam…probao neki drugi demo, igrao, zavrshio i vratio se u dashboard kad ono mi zapucao…iskljuchim, ukljuchim…nije se ni kinect ko svet ukljuchio zapucao…iskljuchim, ukljuchim…opet isto…bash sam se uplashio…jer se to nije deshavalo ranije…konzola mi se nalazi u ormanchicu ali ima iza otvore sa strane tako da ima hladjenja…a i kazhem od samog starta je tamo stajao i nisam imao slichnih problema…ne znam shta da radim…danas sam ukljuchio konzolu i sve radi ok…nije mi zapucao…da li zna mozhda neko u chemu bi mogao da bude problem? kakve veze ima brisanje tog kesha i shta se tu tachno brishe i da li je ozbiljniji problem ako pochne da zakucava u dashboard-u umesto u igrama?

Thanx!

Na to bi ti neko iskusniji mogao odgovoriti. Probaj da sve izvuces iz struje, ali SVE, sve kalove iz konzole i tako cekas jedno 10 minuta i ponovo sve vratis.