Xbox series X objavljen (Project Scarlett)

Stvar je u tome što su igre loading maskirale nepotrebnim delovima, poput pomenutog ili kada se u Mass Effect ide liftom. Kod open world igara ovo će biti još više primenjeno, npr dok radiš fast travel u Witcheru 3, ja na X čekam i po pola minuta nekad više da se učita lokacija. Sa ovim toga nema, klikneš na mapi gde želiš da odeš i puf - tamo si. Umesto da se developeri dovijaju kako da sakriju loading, sada mogu to vreme i resurse da potroše pametnije.

2 Likes

Ja nesto mislim da se zove Seires X jer kontam da ce biti vise konzola kao sto su pomenuli u toj jednoj seriji pa kome kako godi. I onda kad izadje neka igra, ne moraju u traileru da pisu kako dolazi na Ps, Pc pa Xbox one, oneX, One5, One15 itd nego je sve kao Xbox Series X i dovidjenja kao sto sada vec pise, jer ce sigurno da bude mid gen upgrade ako ne u samom startu.

Da, verovatno ce se neka sledeca verzija zvati XL pa ona sledeca 2XL, to su neke moje prrtpostavke. Inace mi bas lepo izgleda konzola, realno ako vam ne smeta kako su kucista dizajnirana pa ne bi ni ovo trebalo.

Ma zašto bi mi uopšte smetao dizajn ? Može da vam se svidja ili ne ali nije deal breaker. Konzolu uzimaš zbog njene namene i šta krije u tom kućištu a ne zbog toga kako ona izgleda. Pa nije to pamučna majica pa je jedino bitno to kako ona izgleda.

4 Likes

Da, ovo je tacno, kolicina RAM-a ce biti dovoljna da se sve drzi u memoriji. Developerima je bilo jako tesko da maskiraju ucitavanja i uglavnom su to radili samo oni sa neogranicenim budzetom.

Medjutim to vazi samo za danasnje igre, sta kada se poveca kolicina ili velicina aseta. Obrni-okreni svodi se na inteligentan dizajn.

Moguće je da će se držati S i X kao do sada pa će biti

Xbox series S (jeftiniji model, bez blu ray drajva)
Xbox series X (premium model)
Xbox seriec C (mini uređaj/stick za cloud streaming)

Ok to vec ima smisla. Al kako ce razliovati stari S od novog?

Memorija je bitna ali je je još bitnije prisustvo SSD-a, koji omogućava veoma brzo učitavanja aseta u memoriju.

moze da se zove i Margot Robbie, ovde ce ga zvati Xbox a PS5 ce zvati Sony :smiley:

A realno, funkcionalnosti na konzoli, ako se ja pitam who cares, daj da se igra pokrene sto brze, nema loadinga i to je to. Ti social aspekti, pa cuda muda, dosadi za par dana. Multiple resume games, hm ne znam koliko je potrebno, ali samo zato sto do sad nije bilo. Ko zna, ne gasimo igre, bole nas, samo alt tabujemo :smiley: Ali generalno taj rest mode ove generacije je pobeda. Vidim sad kad igram WiiU koliko mi fali ta opcija, pogotovo ako igram neku stariju igru kao sto je recimo Twilight Princess, gde kad udjes u dungeon, mucics se da nastavljas dalje. Mozes ti da snimis, ali kad pokrenes igru, kreces od pocetka dungeona, iako si utabao put moras da trcis. E sad zato sto konzola nema rest mode, kad dodjem do dungeona bukvalno cenim, ocu li kretati uopste ili ostaviti za sutra.

kaze mi zena pre neko vece, ajde vec je pola 10, aj da gledamo seriju. Reko evo samo da ubijem bossa. Ona meni, sta je ovo? 1992 godina? A ja nemam rest mode niti manual save na zeldi :smiley:

5 Likes

Super mi je ovaj detalj sa diskretnim zelenim svetlom

8 Likes

Ima li gde koja bliza konkretnija slika novog dzojstika ?

Nisam siguran da je ovo dobro resenje sto zbog hladjenja i izduva na vrhu sto zbog kablova ili mozda roma sta znam. Sigurno je s razlogom na svim slikama i klipovima prikazan u ovom polozaju u kome i treba da bude.

@jahalang0112 meni lici na neki fensi preciscivac vazduha :smile:

Uh da, detalj je mega cool. Ne vidi se na onom prvom renderu.

Pa da, ili to ili da je Series X, a samo modeli unutar te serije budu S, M, L ili šta god. :smiley: Ali opet nama svakako nije bitno toliko, samo eto možda malo smisla za to ime koje su namenili, ko zna…

Meni je dizajn boxa extra, izgleda prelepo, dok mi je ps5 (ako ostane onakav kakav je trenutno) kao neka konzola sa aliexpressa.

1 Like

Mislim da će biti identični kao u ovoj generaciji

Ok, meni se definitivno sviđa. Izgleda kao premijum Hi Fi oprema.

2 Likes

Staviš ih pored zvučnika i svi će pitati koja je sad ovo marka :grin::joy:

Ja mislim da ovo series x nije finalni naziv nego samo pokazatelj da ce biti vise serija ondosno par razlicitih konzola. Ova konzola ce se zvati xbox nekoime X, onda lockhart ce biti xbox nekoime S/D/L/sta znam pa neka eventualno treca/cetvrta konzola za par godina u istom fazonu. Jos uvek nemaju ime pa su stavili series x samo za pocetak.