Xbox series X objavljen (Project Scarlett)

Meni bas simpa izgleda, onako kao neko kučence :grin:.

Nisu ludovali ovaj put sa dizajnom, novim konceptima (tipa Kinect i One box za sve medije), otprilike kao novi telefon, samo se ulogujes na svoj nalog i sve je spremno za download. Dobro je sto su toliko pojacali CPU jer je bas bottleneck ove generacije.

Ipak, osim brutalne snage, ne vidim nista posebbo uzbudljivo u vezi sa novom generacijom. Mnogo me vise interesuje PSVR 2.0 i unapredjenje VR platforme koja bi mogla mnogo vise da promeni nacin kako se igramo. MS za sada kao feature izdvaja samo mutitasking mada moze biti da vece objave cuvaju za E3 a imace i potencijalno najmocniju striming platformu, servere i broj igara u startu.

Sta je jos interesantno, prostrano i siroko vertikalno kuciste nagovestava modularan dizajn i mogucnost da se pojacava dodavanjem komponenata slicno PC-ju.

Mogli su ga jednostavno nazvati Game Cuboid :grin:

Kad se tako prikaže to izgleda mnogo elegantnije. Nije loše, plus neće imati problema sa hlađenjem i neće da zvuči kao usisivač.

Lol

https://scontent.fhmo1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/79283246_1303615623155267_8639266019426172928_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ohc=J76GAFjD6T4AQkpOJNOiuxBricKqDlUAvn-nHnIhf3szHQYUR_pLS9LYw&_nc_ht=scontent.fhmo1-1.fna&oh=ab7d67f202757e2c10b43e58336bc4a5&oe=5E857853

8 Likes

Dolazi i u srebrnoj boji.

9 Likes

Ja video ovo jutros i ladno nisam ni citao da je u pitanju najnovija generacija :sweat_smile: Dizajn ko dizajn, sto rece neko, samo ko prvi put kupuje konzolu birace je po dizajnu. Meni je bitno ono sto se krije u kucistu. Deluje ovo skroz dobro.

Meni se svidja.

2 Likes

Ma nebitno. Mnogo frke ni oko cega. Ionako ce 90% ljudi drzati vodoravno. Vertikala odgovara samo gamerima sa monitorom.

Ko zna sta se krije iza ovoga, mozda i dobijemo HTPC na kraju i to bude jako opasan kec u rukavu Microsofta.

Generalno kvadar nije toliko los mada bi kocka bila mnogo vise cool jer bi bas bio box.

2 Likes

Mada sam ja ovakav dizajn očekivao od Nintenda :smiley: Sve u svemu, hlađenje je meni najbitnije, pogotovo kada govorimo o tome da neke igre igramo po nekoliko sati, da to ne bude bučno i da sve radi u 60… Živeo sam 4. godine gledajući one :smiley: Preživeću 4. godine gledajući ovo čudo. Mada mene zanima da li će uskoro pokazati halo na mašini… :smiley:

Hladjenje je vrhunsko na X-u, sto se mene tice moze da bude i u obliku R2D2 samo da se ne cuje.

uopste nisam upoznat sa tim kako su radile prve xbox konzole ove generacije, ali nekako imam utisak da treba sacekati sa prvim revizijama, a opet ko ne bi voleo da ima day one novu konzolu.

Znam ja da je reseno hladjenje, ali prve igre koje izlaze samo malo golicaju masinu. Kad se malo razviju nove igre, onda ce se videti. Evo moj vanilla PS4 je medju prvim konzolama, i dok sam igrao na monitoru i nisam se preselio u sobu sa tv-om, leptejebo, pa nisam cuo dijaloge na God Of war, ono je strasno. sad u velikoj sobi 3 metra od TV-a je maltene i ne cujem. nadam se da ce resiti hladjenje i MS i Sony.

Multiple game pause/game funkcionalnost je meni vrh. To mi se mozda i najvise svidja kod novih konzola (3ds, Vita, Switch, PS4, Xbox One)

1 Like

U izgled ne bih mnogo ulazio iako ocajno izgleda po meni ali ovo ime je skroz skandalozno i neverovatno. Kako li samo dodjose do series x da mi je znati ? Nidje logike…

Recimo nekoliko stvari koje nisu bile moguće do sada:

  • suspend/resume nekoliko igara od jednom
  • nema loadinga u toku igre
1 Like

Koliko me zabole kako izgleda. Au bre kao da ste tinejdzerke od 12god…
Gde je ono dete u vama kada je bilo bitno sta je na ekranu a ne kako izgleda glupa kanta.
Da li graficka svetli, da li ploca sija. Da li ventilator menja boje…
Gde je bre otisao ovaj svet. Gori ste bre od onih derista sto idu na splavove i salju selfije.
Sramota bre…

Sto se mene tice samo me ovo zanima!!!
From a technical standpoint, this will manifest as world-class visuals in 4K at 60FPS, with possibility of up to 120FPS, including support for Variable Refresh Rate (VRR), and 8K capability
I sve igrice koje su ikada bile moci ce da se igraju.
Meni dosta.

8 Likes
  • Suspend vise od jedne igre mi, iskreno, nesto i ne treba
  • Vec vidjeno, God of War ima seamless loading, aseti se ucitavaju dok se otvaraju vrata, u cut scenama, itd.

Ali dobro bice jos nekih novih stvari kao sto je hardverski ray tracing…

Uopšte mi nije bitno kako izgleda, ionako mi one stoji na stolu pored monitora, tamo će zauzeti mesto i ova nova konzola… Čak mi je štaviše lep jer izgleda kao neki mini pc…

3 Likes

Malo mi smešan izgled, zaista sam prvo pomislio na kantu za smeće :smiley: Ali, nije ni bitno kako izgleda, kad uglavno niko neće gledati pravo u nju.