Xbox Series X igre u Inside Xbox epizodi 7. maja

Pa to stoji, kontam biće i dobrih stvari od first party studia, šta znam. To su uglavnom ekskluzive. Nova Forza, Halo, Hellblade… Mislim da će to možda da budu launch naslovi ali opet mislim da ćemo da se načekamo malo za više naslova dok ne usmere sve na novi hardver. Valjda će i Sony da se oglasi malo da vidimo šta oni muljaju, ima li novih ekskluziva i sl.

Ništa posebno nije pokazano a opet to je dobro za male studije kojima treba prostor… Ali definitivno sam očekivao AC gameplay a ne trailer. Mada koliko oni trailers izbace za svaku igru to je uvek bilo zabavno brojati… Ovo ostalo nije ništa toliko da ne može i na ovoj generaciji da se igra… Prosto za sada ništa posebno, videćemo dalje …

1 Like

Bas smor event, nijedna od ovih igara mi se nije svidjela i kao sto neko rece ovo kao da je bio neki Indie game event… Ocekivao sam gameplay Assassina i na kraju smo vidjeli gameplay samo u naslovu :rofl:

Da, svi su generalno dosta razocarani, ja sam totalno zaboravio tako da sam na miru sada odgledao par trejlera i preskocio taj korporativni bullshit od prezentacije. :smiley:

Onda, bice neke AAA next gen igre na E3, pretpostavljam?

Jel su ove igre danas prikazane samo za Series X? Nalazim na netu vesti gde piše da će biti dostupne u Game Pass-u za Series X, a znam da su rekli da prvih godinu dana neće biti ekskluziva?

Epizoda sama po sebi je bila skroz ok, daleko bolja od skoro svih Inside Xbox izdanja, ali je problem u tome što su je nepotrebno vezali za next-gen i XSX, a plus su je nahajpovali u pogrešnom pravcu.

Da je bio običan IX sa dodatnim informacijama o igrama koje su Smart Delivery za XSX ili drugim specifičnostima, to bi bila druga priča.

Kakav očaj i neverica posle pogledanog.
Zašto MS uvek uradi istu glupost, par sjajnih koraka i onda ujebu sa kriminlnim postupkom tamo gde je najpotrebnije da izbriljiraju, a to su igre.

Po specifikacijama najača konzola, sjajan prikaz kako izgleda i rastavljanje konzole, pokazali kako izgleda instant puštanje nekoliko igrara odjednom, sve super i skockano kako treba i onda kada treba pokazati kako će igre da izgledaju i da naprave taj zadnji finalni korak koji bi digao hajp u nebo, oni pokažu ovo govno (izvinite za izraz, baš su me razočarali).

Tipa najavljeno gameplay na XSX, a ono ni g od gameplay-a, sve sami traileri i sve u najbolju ruku osrednje igre. Da nema AC Valhalla, Medium-a i one igre što podseća na Diablo, da podignu malo nivo, smatrao bi da se neko zezao sa ovom prezentacijom.

Zar nije bilo bolje da su uzeli 2-3 igre, pustili za svaku trailer i par minuta igre (ostalo je 6 meseci do izlaska konzole, barem deo od svake igre koja se planira za day 1 launch mora biti gotov i moguć za pokazivanje). Dovoljno je bilo da su pustili gameplay neke igre i rekli, evo ovde je korišćeno to i to, radi u 4K/120fps, ovakve stvari nije bilo moguće uraditi na prethodnoj konzoli zbog ovoga i ovoga.

Ovako niti sam video nešto zanimljivo, samo su mi smanjili hajp. Iskreno više sam video sa Gears 5 prikazom od pre par nedelja, nego sa ovom gluposti. Počinjem da cenim to što Sony ćuti.

1 Like

Da ja mislim da je ovo cisto trebalo da bude basic prikaz da ljudi malo bace pogled na par igara koje dolaze, čisto da se razbije sumnja da li se uopste prave neke igre za nove konzole. E sad ja sam ovaj event shvatio kao nesto bitno gde ce biti konkretan gameplay ozbiljnih igara a ne samo nekih manje bitnih. I onda je normalna reakcija da se smoris jer nije ono sto si ocekivao, nije da ista fali ovim igrama ali to nije ono sto smo hteli da vidimo. U svakom slucaju ovo nije bio E3 gde ce svasta biti prikazano tako da mi nije ni jasno sta sam ocekivao od eventa od pola sata na YouTube u emisiji gde se inace ne prikazuje nesto spec bitno.

2 Likes

hype

Istina, ja sam pao na ono što mi je obećano u tom trenutku :), no regrets.
To je bilo pre četiri dana, a već prekjuče su stigle neke najave da nećemo puno toga spektakularnog, moj lični hajp se spustio, samo nisam pisao o tome. Nije da se pravdam, ja se lako zapalim!

Ovo je bio odličan Inside Xbox ali sa promašenom temom i hajpom, za koju je najviše kriv MS. Gledam sada online, izgleda da su to skapirali i drago mi je da o tome pričaju umesto da ignorišu kritike.

2 Likes

Ja licno nikakav hajp nisam imao, tako da sam bio ravnodusan i na prezentaciju i na prikazane igre.

Ono sto sigurno mogu reci je da ako je ovo ono sto nudi sledeca generacija konzola, moje uzbudjenje je jos vise splasnulo. Veca rezolucija i bolje osvjetljenje nije nesto sto me posebno zanima.

1 Like

I dobar rezime cele stvari:

Možda celo objašnjenje ovog nemilog dogadja se može videti u ovom klipu:

Možda se samo mi previše nadamo, a na kraju ćemo dobiti jedva primetnu razliku u prvih 2 godine nove generacije. Sada se tek razmišljam šta raditi po pitanju kupovine konzole u novembru ili čekanja par meseci po izlasku. Iskreno se nadam da će Sony i MS napraviti neki dostojan event u skorije vreme, tipa jun mesec i pokazati malo magije sa nove generacije, jer ako tako ne bude, zašto menjati postojeću, kada igre izgledaju praktično isto.

aman zašto odmah propast sveta. tako smo govorili i za 360-ps3 generaciju da bolje ne treba… biće dupe i oko razlika, samo treba neko vreme da trenutna generacija ispari…

Pa videćeš koliko je Horizon Zero Dawn lepši i brži na PCu. PC će uvek imati najbolje verzije igara.

Heh, ja licno krivim novinare, Dzef Kili je paljevina zesca, ali i njihov posao je da “loze” ljude. Dodatno Phil i Major Nelson nekom supljom retorikom potpaljuju mase.

Ipak sve deluje kao da malo na silu dizu hype u nedostatku konkretnih AAA najava, kao oni fejk renderi konzola, sto ima samo kontraproduktivni efekat i dodatno se gubi vec poljuljano poverenje.