Xbox Series X: Bliži pogled na tehnologiju sledeće generacije

Ili da citiram Djoleta

edit: brate ovaj lik iz videa ima burn in na televizoru.

1 Like

Video sam vest, totalno je bezveze.

Sada svaki dan takvi naslovi, bivši Sony developer kaže da je xbox zver pa onda obrnuto :smiley:

Pa realno on je prvi i najavio da je xbox jaci od PS5, dok je 99% youtubera pricalo da je PS5 uvjerljivo jaca konzola. Definitvno je da je Xbox jaci od PS5, mnogi daju prednost Sony-u zbog igara, ali vecina zaboravlja da je Microsoft kupio dosta studija za izradu igara.

Bilo bi dobro da trziste bude podijeljeno ravnopravno, odnosno jaka konkurencija, jer cemo samo tako mi potrosaci profitirati.

1 Like

Podeljenije trziste je naravno dobro za sve. Ali pitanje je koliko su novi studiji spremni da izadju na crtu Santa Monici, Naughty Dog-u, Insomniacu, Guerilla Games-u, Media Molecule, koji decenijama prave vrhunske igre, Nadam se da gresim, i da MS nece samo da ide na kartu jace konzole i gamepass-a. Sto je daleko od loseg, ali nije dovoljno. Nije dobro sto je Phil zadovoljan, ne treba da bude.

Ne svidja mi se ni sto su ostali po strani VR trike. Ali, ko sto Gejb rece, to ce vrlo brzo da postane pitanje prezivljavanja, kompanija kao MS ce samo da istrese planinu novca i reseno. Medjutim, to nije aktivan uticaj na game industriju nego reakcionisticki. MS mora da ima aktivniju ulogu, vise da inovira. Satija Nadela je priznao da je MS vise “value” oriented, da im je bitan stav akcionara a VR je i dalje visokorizicna tehnologija za ulaganja. To je sve bitno, a ne samo ko ima jacu konzolu. Sony ima mnogo vise da pokaze, state of the art SSD tehnologiju, inovira na polju zvuka, a iskreno se nadam da je PSVR2 dzoker u rukavu. Sirova snaga je nista, ideje su sve, um caruje i tako to. X je veoma mocna, ali dosadna kutija. Mnogo vise me zanima kako ce izgledati Astro Bot 2, pa cak i sledeca Nintendo konzola. Voleo bih takav preduzetnicki duh u Microsoftu. Samim ulaskom na trziste konzola pokazali su veliku hrabrost, Halo je napravio pometnju i uveo multiplejer na velika vrata u svet konzola, prvi Gearsi su bili neverovatni. To se ocekuje.

Po Sony nema toliko kvalitetnih studija koliko se predstavlja i oni ne mogu da izbace veliki broj igara. Santa monica je izbacila jednu igru na ovoj generaciji ND 1 za sada i uskoro ce i drugu, koju su mogli da ostave i za ps5. Guerilla games 2 od kojih je samo jedna top, onaj killzone sa pocetka generacije je u najmanju ruku nista spec.

1 Like

God of War, Horizon Zero Dawn, Uncharted 4, Spiderman a dolaze jos Ghost of Tsushima i Last of Us 2 sve igretine realno, Xbox je pociscen sto se tice SP naslova a obzirom da izlaze i nastavci od par navedenih igara gore i ako Xbox ne izbaci par AAA igara nece se dobro provesti+je pitanje kakve ce te igre biti ako ih uopste izbace jer su ove Sonyjeve vec dokazan kvalitet i nastavci ce biti nevjerovatno iscekivani.

Ali to su 4 igre za sada izasle od Sony glavnih studija, i to je za celu generaciju koja traje 7 godina. 4 single player igre za 7 godina od top studija. Te 4 igre mogu da se predju za 2 meseca laganog igranja. Ako ms studiji malo podignu nivo igara koje su izbacili ne vidim nikakvu prednost za sony pogotovo sto ce imati slabiju konzolu.

Ms je izbacio 2 dela gearsa, 2 haloa, 4 forze, plus recimo sunset overdrive, Quantum brake, 2 Oria, ima tu jos igara. Nisu sve te igre za poredjenje sa najboljim studijima sonya ali i ukusi su razliciti. Meni je U4 generalno bezveze, spiderman me takodje na zanima.

Ovu generaciju svakako sony ima vise kvalitetnih igara ali razlika i nije bas ogromna, a cinjenica je da sony AAA studiji za celu generaciju mogu da izbace oko 5 stvarno top igara. To bas i nije nesto toliko puno kada je na mene Witcher ostavio bolji utisak nego sve te sony igre koje si nabrojao.

1 Like

Zaboravio sam da pomenem i Infamous Second Son koji je top a radi ga Sucker Punch koji izbacuje uskoro Ghost of Tsushima. Ne svidja ti se U4 i to je ok ali milionima se svidja i nije dzabe dobio 10/10 na Gamespotu i ostalim sajtovima a Spiderman je najprodavanija ps4 ekskluziva, ps5 samo moze da pruzi vise a ne manje nego ps4…

Sve to stoji slazem se ja sa tobom U4 je top igra koja po meni nije nista spec ja cekam LoU 2 ali inafamous nije u toj kategoriji top AAA igara, Ghost ce verovatno biti ali pricam o igrama koje su izasle i znamo kakve su.

Pricam o tome da svaki Sony AAA studio a ima ih 5-6 izbaci jednu igru po generaciji, u najboljem slucaju ce izbaciti dve i to samo poneki. Realno za generaciju koja traje 7 godina po meni se stvari nikako ne vrte oko 5 6 igara koje su signgle player, koje predjes i obrises. Vise vremena ces provesti na konzoli igrajuci multiplatform ili multiplayer igre u ogromnoj razlici u poredjenju sa ekskluzivama.

Ms ce imati jacu konzolu pitanje koliko, vec imaju dosta studija koji su ovu generaciju generalno izbacivali losije igre od sonya ali im ne treba puno da se poprave pogotovo sa gomilom studija koje su kupili.

Pa da slazem se samo kazem da bih se uzdrzao od konstatacije Sony ima mngo vise boljih studija. Ovu generaciju je tako, proslu su stvari bile dosta izjednacenije. Uz jacu konzolu i nove studije, kao i stare koji bi mogli malo da podignu kvalitet ne bih se bas opkladio u to da ce Sony imati daleko vise dobrih igara, to ostaje da se vidi svakako ali je moja poenta bila da Sony studiji za generaciju jednostavno fiziki ne mogu da nastancaju neki veliki broj AAA igara. Ovu generaciju je to tako, proslu bas i nije, ne bih bio siguran da ce isto kao i u ovoj tako biti i u sledecoj. I jedna i druga kompanija imaju dosta dobrih studija iza sebe.

Jednostavno ako ms podigne malo nivo igara uz nove studije i jacu konzolu, izbor moze biti na tome koja konzola pokreće bolje multiplatform igre u kojima ce i onako svi provesti vise vremena.

Ovo je samo oznaka za model, nije glavni logo. Glavni logo je okrugli koji će biti glavni, ovaj ide samo uz model X. Kao što će za S biti slovo S ili D, E, kako ga već budu nazvali. Uvek ćeš prvo videti Xbox logo i onda ovaj dodat pored da pojasni koji je model. Ovo što je registrovano nije isto što i PS5 logo i neće se koristiti u istom rangu, jer je za to zaslužen glavni Xbox logo.

1 Like

Ah, to vec bolje zvuci.

Sa sonijem znas na cemu si i nema greske. Imaju par vrhunskih studija koji prave vrh igre i u svakoj generaciji ce izaci odredjen broj igara koje svako ko sebe naziva gejmerom mora da odigra. Kakva god da je konzola/dzoj/cena/nestu drugo oni ce nastaviti da rade to sto rade vec preko 20 godina i to je ono sto je vecini gejmera najbitnije. Uvek su imali i imaju najbolje igre i zato su na vrhu. Sa ms-om je uvek kocka i nikad ne znas na cemu si i sta moze njima da padne na pamet. Sad kad su vec doneli sve na pc i nastavice to da rade ubedljivo najbolja kombinacija po meni je ps5 i solidan pc i kraj price.

PC gamepassu nedostaje dobar deo 3rd party AAA igara. Drugo, trebace ti prilicno jak PC da isprati X. Vec sada ti treba da bi mogao da igras igre u nativnih 4K, ne mogu da zamislim kakva zver ce biti potrebna da isprati sledeci X. Racunam da ne mozes proci bez 1000+ eur. Ok, svakako da ti i za konzolu treba minimum toliko ako ukljucimo i TV u racunicu, ali TV sluzi i za druge stvari. Dodatna prednost PC-a je za sada sto na njemu mozes igrati Alyx - ali headset kosta kao next gen X.

Najbolje je imati sva 3. :sob:

Pitanje je da li će ms Sony-u da ostavi nekoga da im radi igre :joy::joy::joy:

3 Likes

Pa sa tolikim novim studijima i ljudima ako ne naprave konacno nesto dobro onda stvarno sramota…

Nadam se da ovu sramotu ne mogu da ponove, za sada se trude da sve bude kako treba, ali videćemo…