Xbox Series S|X tema

Ja imam Arctis Nova 7x i prezadovoljan sam. Bukvalno najbolja investicija u zadnjih par godina. Radi na sve 3 konzole savrseno. Jedino je malo cimanje sto šaltaš resiver iz xsx-a do ps5 , po potrebi koju konzolu igras ali u sustini vrhunske sluske.

1 Like

Dobra je to cena za te slušalice. Samo ga pitaj da li su noviji ili stariji model. Ako si koristio nešto ispod 100€ do sada, ovo će ti biti nebo i zemlja razlika.

Ja ne mogu iskreno da se naviknem na njih nakon Razer Blackshark V2 Pro koje koristim na kompu. Nije nešto gori zvuk, ali je drugačiji i ne mogu da potrefim equalizer dobro.


Ove su u pitanju. Generalno ako uzmem posto je preko madjara nema garanciju, ali me zanima dal se upustiti u to ili ne.

@Dacha ove su samo za Xbox i PC, na Playstation ne idu.

4 Likes

Uzmi brate, ako ti se ne sviđaju te pare ćeš lako izvući.

1 Like

Imao sam te iste. Tj jos ih imam ali ih ne koristim. To je prethodna varijanta, nije ova “nova”. Imao sam problema sa konekcijom, cesto je imalo smetnje. Testiraj to ako mozes pre nego sto uzmes. Takodje nisam bio zadovoljam mikrofonom.

1 Like

Hvala, ovo je bilo dovoljno da ih ne uzmem :slightly_smiling_face:

2 Likes

Ja nemam problema sa konekciojom. Nekada treba dva puta da ih uključim doduše, ali kontam da je to do baterije jer u putu se odlepila unutra pa mi lupka i strašno me nervira.

9X su u rangu svih “nova” sluški, isti driver i sve ostalo, samo baterija i konektori su drugačiji. Možda je range za nijansu bolji kod novih, ali jbg “novi” model “novi” priključci i ostale zajebancije, mada ja nemam rpoblem što je micro-usb, jer još igram na elite 1 kontrolerima tako da mi je uvek tu onaj od 3m.

EDIT: Heh evo čitam na netu da Arcis Nova 7x imaju gori kvalitet zvuka od 9x, iako je manja baterija i nema usb-c

@Scalper
Da znaš da možeš sam da staviš bateriju većeg kapaciteta u slušalicama, ako ti oslabi baterija. Meni i dalje drže ~15-20h otprilike.

Vecina slusalica iz tog vremena, koja se konektuju direktno na xbox imaju te probleme sa kvalitetom konekcije. Zato sve wireless slusalice koje u danasnje vreme izlaze, koriste 2.4 Ghz dongle. Pogotovo ove od 100e + cenovnog ranga. Sve su kompanije su odustale od direktne konekcije u korist 2.4 Ghz dongle.

Kapiram da postoje slučajevi, kao što svuda piše na netu.

Meni je konekcija okej i kada sam u dnevnoj kroz dve sobe.

Znam da za dosta sluški konekcija zavisi i od broja uređaja u prostoriji, stanu, wirelessa i ostalih zajebancija.

Inače, konekcija 9x sluški sa konzolom treba da bude identična kao kontroler sa konzolom jer koriste identični chip za povezivanje… jelte… sa konzolom.

Ubacivanje donglea je samo stvar fleksibilnosti, fazon kupiš sluške za “xbox” i dobiješ xbox dongle, a da bi ih povezao sa PS4/5, treba da dokupiš drugi dongle.

Na dongle imas slider switch. Levo (zeleno) Xbox, desno (belo) ps5, PC, sta god…ja sam prezadovoljan. Sluške kidaju!


Ovo se gura u slušalice?

ne, dongle se ubaci u uredjaj

Nije samo fleksibilnost nego kvalitet konekcije.

Eksterni transmiter utaknut u konzolu ce imati uvek bolju konekciju sa slusalicama nego onboard chip na xboxu. Mada zavisi i od uredjaja. Recimo sa Xbox-ovim orginalnim wireless slusalicama nisam nikada imao problema sa konekcijom. Verovatno sam i ja dobio Arctis 9x sa nekom manom.

Nije mana, lutrija bukvalno

Ljudi ili dobiju i radi im okej, ili im zajebava. Nemam pojma od čega zavisi, ali sam čitao da može da bude na kom kanalu ti je wireless ruter podešen recimo :D. Mislim i Xbox kontroleri se nekada zajebu i diskonektuju se, tako da možda xbox proprietary konekcija nije baš najsavršenija kao externi dongle.

@Dacha
Znači, kačiš usb a to usb c na xboxu, dok ti visi kabl oko xboxa, pa onda tako igraš, pa ako hoćeš na playstationu onda ubodeš u usb c u konzolu,a ako hoćeš na PC-u ako nemaš usb c ti treba usb a to usb c kao i za xbox i da ti visi na/sa kućišta…

Mnogo to drkanja ako mene pitaš, ako imaš sva tri uređaja. Više sam za opciju ako postoji univerzalni uređaj koji se na klik menja (ne postoji mislim ili ne u prihvatljivom cenovnom rangu) ili da svaki uređaj ima sluške za sebe.

Svakako se više isplati kupiti recimo sonijeve sluške nego neke third party jer su em jeftinije em podržavaju Pulse 3D reprodukciju.

1 Like

Nema drkanja sa kablom jer sam porucio nekoliko ovih sa allyexpresa. Mislim da su mi stigla 4 komada za 300 din.:grinning: jedan je u Xbox, jedan je u PC-u. U principu samo šetam dongle i to je jedina fizikalija. I ne pada mi na pamet da kupujem 3d pulse pored ovih

1 Like

Vala fin line up igara se izređao… The Quarry je odlična igra, Hot Wheels ne moram ni da pričam :ok_hand: Evil West sam pisao pre nedelju dana otprilike, odlična :ok_hand: Jedina mana svega ovoga je što sam ove igre kupio relativno skoro :joy:

7 Likes

Molim Vas za preporuku za bezicnu tastaturu i misa koje bi koristili za AoE, Company of Heroes igre na XSX konzoli. Hvala. :slight_smile:

Kada su za Xbox i PC to racunas odmah da rade i na PS5 jer konzola prepoznaje PC sluske ali ih batali puca im konekcija.

1 Like

Zato što nemaju licencu. U teoriji bi trebalo da radi na PS5, ali čim sistem vidi koji su model, odbije konekciju, iako ih vidi u bluetooth accessories

Xbox handheld može

2 Likes