Xbox Series S|X tema

Sad ce neko da ti kaze da su izbacili Starfield i dosta :skull: Sto je najgore ako oni misle da je to dovoljno da se takmici sa Ratchet and Clank-om, God of War-om, SpiderMan-om, Returnal-om… delulu su.
Gde je Senua? Gde je Indiana Jones koja ce biti kompeticija Unchartedu?!

Iskreno ne vidim razlog ovako lose prodaje jer je odlicna konzola (govorim za X) i ima odlicnu uslugu u vidu gamepassa. Takodjer nije ni losa godina bila po pitanju igara. U Europi su ljudi navikli na Playstation, vecina nikada nije ni imala bilo koji Xbox. Sony trenutno vlada na trzistu konzola, kao sto je nekad vladala Nokia za mobitele, bukvalno se svaki model mobitela prodavao bez obzira bio los, dobar ili odlican.

1 Like

MS je mnogo jak,mnogo bogat ali i mnogo trom!
Toliko su se rasirili i prosto im kaplje lova sa toliki strana da nemaju potrebu da budu brzi.
To je naravno i usud… ali ok.
Nadao sam se i ja da ce brze, jace, bolje ( nije sns :grin: ) da udare u ovoj generaciji.
Ali posto upravo ulazimo u 4god postojanja ne verujem vise u to.
U najboljem slucaju MS ce pomeri sa mrtve tacke kada se najavi nova generacija.
Tvrdim da je ova generacija propala…

Pa nije im ni cilj da budu najbolji. Propala je mozda teska rec, dobra je zarada i dalje. Svi su se pomirili sa drugim mestom, i fanovi i menadzment.

Na duge staze, MS ima ipak neke opcije, jake fransize, gomilu studija, azure servere… A Sony je na putu da sam sebe upropasti, ako se malo ne trgnu iz letargije. A eno ga i grafik par postova iznad koji pokazuje da ce prvi put da presisaju Sony u revenue-u nakon akvizicije. Prodaja konzola je samo jedan deo njihovog poslovanja, tu je mobilni segment. Apsurdno je malo da mi pricamo o propasti ako ce da prestignu Tencent i postanu najprofitabilnija gaming kompanija.

Niko i nije rekao da propadaju. Nego prosto da nema bas sta da ponude iz nase perspektive.
Ne pricam ja o njihovom profitu bla bla…
Zabole mene za njihove akcije, deonice bla bla…
Pricam kao mali covek koji samo igra igrice…
A jos jedna stvar nije lose biti drugi to je tacno.
Samo je malo cudno biti drugi od dva takmucara :grin:

1 Like

Zanimljiv odlomak iz neke knjige o konzolama o počecima Xbox-a i kako su oblikovali današnji gejming.

1 Like

Jedno pittanje,na konzoli na mom acc imam uplacen game pass i igre,ako napravim novi acc na istu konzolu hoce mi raditi i na njemu game pass i igre?
Sta treba u podesavanjima da namestim?

Hoce, samo taj acc gde je gamepass stavis kao Home i to je to

2 Likes

Jel isključujete konzolu na dugmetu na konzoli ili ono kroz meni ? da li ima neka razlika što se tiče dugovečnosti konzola u tome kako se isključuje ? ja za sad isključujem na dugmetu na konzoli (držim par sekundi dok se ne isključi) .

Ja sam uvek iskljucivao putem kontrolera, kroz meni. Generalno bi uredjaje trebao da gasis “softverskim” putem, power taster kad zaglibi prva opcija.

3 Likes

Nekad iz quick meni-a (xbox dugme na kontroleru zadrzis dugo) nekad direkt iz power meni-a, to mi dođe full shut down.
Power plan držim na onom koji manje troši struje, ne znam kako se zove :sweat_smile:

2 Likes

Uštedeo si 134,50 dinara ovog meseca. :clap::clap::grin:

Ne držim zbog uštede :sweat_smile:

Nego iz inata :joy::joy:

Aj sto je dobra usteda, nego sto je spasao planetu. :smile:

1 Like

uvek preko kontrolera, ali ako radiš kao i ja možeš da odrediš vreme kad je konzola isključena, kod mene je recimo skroz isključena u vremenu od 03h-16h, posle toga je na “soft” a uvek je gasim i palim preko kontrolera

Opa, sleteo Remnant (oba dela) na GP

3 Likes

https://x.com/turtlebeach/status/1730270848404136311?s=46&t=nrdnHcuQLnrP54cvvGagJg

3 Likes

Jel u Vranju beše dostupan Walmart :grin:

4 Likes
1 Like