Xbox Series S|X tema

@ph1beropt Nije poenta u tome da se zajedno kupuje na profilu, time spustas trosak samo za 50%, ali njega posle ne mozes da povratis. Nego da se napravi namenski nalog za svaku novu igru, podelis taj nalog na pola (jedan igra sa svog main naloga a drugi sa tog namenskog), ali glavna fora je sto se onda ta dva fragmenta naloga mogu slobodno prodavati, i obe strane prakticno besplatno ili za neke najmanje pare odigraju day 1, izgube neku minimalnu sumu koliko igri padne cena na dan prodaje u odnosu na prvi dan. I to je cela mudrost, ako brzo odigras za dve tri nedelje, mozes i za iste pare ili 500 dinara manje da prodas svoj deo naloga. Na desetine hiljada naloga se tako “vrte” na razmeni, cim nesto novo izadje napravi se po 50 novih share grupa i posle prodaje.

2 Likes

Slicno je bilo i sa Halo 5. Redovno smo igrali BTB, ne u customs ali protiv drugih ljudi, a najcesce 5v5 medjusobno

Kad ih bude ms kupio ima da se igras na kutiji i pevas :smile:

Toliko o kupovini Sege

Japanese Minecraft community creativity ? ok …

3 Likes

Na xboxu otvoris racun, kupis jednu igru na njega pa ga dalje prodajes, to bi bilo otprilike isto koliko sam shvatio?

S regijama mozda malo komplicira doduse, osim ako su samo ogranicenja da kupujes na drugom storeu a ne da se logiras s profilom druge regije


Nema pojasnjenja nikakva, jel Microsoft kupio tiktok ili sta vec?

1 Like

Phil Spencer je izjavio da se nada da ce Sony postici uspeh sa VR-om kako bi i za njih ulaganje u VR bio “no brainer”. Meni je ovo kljucna razlika izmedju dve kompanije, jedna je spremna da se direktno ukljuci u cutting edge razvoj novih tehnologija a druga sve probleme resava tako sto na njih baci gomilu novca. Mozda Phil stvarno voli VR ali nije uspeo da ubedi menadzment u njegovu vrednost - pocinjem da verujem u to je njegova bitka duga i teska za Xbox i da je cak i ulaganje u Windows gaming bio vise ustupak jednoj kompaniji koja je okrenuta ka Windowsu. Videcemo.

Ja mislim da se jedino ti jos cimaš oko tog VR-a i gameshare.
Ajde gameshare to bi svi voleli što bolje da bude, ali VR mislim da ne zanima 95% ljudi.

1 Like

Posle su dodali i Holandiju.

3 Likes

Kontroler ipak ima usb-c ulaz ali je upotrebljiv samo ako se kupi i rechargeable battery za 24,99$…

Zar nije nintendo wii napravio originalne motion kontrole i posle Sony bacio gomilu para da napravi kopiju i sad pravis od Sony korporacije neko nevinašce pa sve su živo kopirali od nintenda i to neuspešno čak i penale platili i stvarno mi više nisi jasan šta želiš dokazati da je loš pristup ako neka kompanija u ovom trenutku ne vidi budućnost u vr a vrati se nazad u istoriju kad je wii napravio bum pa Sony odmah za njima.

1 Like

ComputerlandGames ima XSX i XSS za preorder. To je jedino mesto gde moze da se preorderuje sem naravno kod “Madjara” i ovde na XBR uskoro.

Bas mi je krivo sto je tako slabo zastupljen na domacem trzistu i prosto mi je neverovatno da je PS i dalje popularniji u Srbiji gde su plate male.

1 Like

Evropa je klasicno uporiste Sonija. Mislim da nema tu neka prica kada je materijalno stanje u pitanju. Pa Srbija je svojevremeno bila preplavljena Segom i Nintendom pre izlaska PS1 i onda se to drasticno menja. Preplavljena je mozda jaka rec ali ih je imalo. Izgradili smo takav kult da za nas u 95% slucajeva postoji samo Sony. Mozda su za to krive i igraonice koje nisu nabavljale Xbox. Manjina mozda jesu. To sam video kod svojih nekih prijatelja, nevezano za formalno obrazovanje ili za zainteresovanost za gejming. Za njih samo dolazi PS u obzir, bez obzira sto ne znaju sta sve Xbox pruza, kakva je lepota igrajuci na njihovom kontroleru. PS pa PS pa makar na njemu igrali samo PES. Nekima je i danas cudno kada im kazem da razmisljam o Xbox-u.

Bogami, iako sam ocekivao cenu, nije mala. Bogotovo za Series S sa samo 512 Gb ovo je manje vise must buy. A kosta isto ko konzola skoro.

Nadam se da ce Seagate ili neki 3rd Party prodavati nesto jeftinije varijante.

Edit: Sad vidim da si gore postavio cene za Seagate, au.

1 Like

Moram priznati da sam prilično zadovoljan cenama konzola u našim radnjama. PS5 je mizerno skuplji u odnosu na EU, a ni XSX nije mnogo skuplji od EU proseka.

Svaka čast retailerima, konačno pristojne cene. Ako ostanu na ovim cenama, moguće da ću prvi put uzeti iz prodavnice, makar zbog garancije tih 5.000 više vredi dati.

https://www.computerlandshop.rs/konzole_28/xbox-series-s-512gb.html
https://www.computerlandshop.rs/konzole_28/xbox-series-x-1tb.html
Da da cene su super kod nas. XSX je i cak 1000 kinti jeftiniji od ps5. :smiley: