Xbox Series S|X tema

7 Likes

Ja sam uspeo jednog druga sa faksa da nagovorim da sa PS pređe na Xbox. Čovek nije ni planirao da uzme Next-Gen, ali kad je video Series S i ponudu Game Passa, odlučio je da uzima Xbox.

Ma kakav lekar. Sve to je sasvim ok. :slight_smile:

Prelepo :heart_eyes:.

1 Like

Razmišljajući sad o obe konzole, igrama, cenama snazi… Imam jedno ozbiljno pitanje, od osno kako ja razmišljam.
Zar nije logičnije uzeti prvo Xbox koji je jači, jeftiniji za gaming(bolji controller i ui, subjektivno ali dobar deo ljudi to misli) sa odličnim MP igrama a uskoro i SP.
A PS5 kupiti za 2-3 godine kad se nakupi 516 odličnih single player igara(taman će i da pojeftine sa 80 na 20-30$).

I tako ne propustiš ništa a za najmanji novac dobiješ najviše.

Naravno vi po Eveopi možete odmah obe nije problem, ali pričam za nas što još uvek nismo pobegli.

8 Likes

Fantazija

5 Likes

Realno malo je glup video. Uporedjivati babe i žabe :smirk:

Ovaj video je vec dva puta postavljen, cini mi se…

Moguce. Nisam video. Ali zaista je svima jasno da je Series S brzi od obicnog S. Cemu video na zvanicnom youtube nalogu.

Navodno XSS ce imati brzi loading od XSX jer ima manje memorije koju mora da napuni :smiley:

Zaboravljas najbitniju stvar.

Ljudi u Srbiji mogu i dalje jeftinije da se igraju kupujuci i prodajuci naloge na Razmeni, a DE je i 100e jeftiniji. Cekanje 2-3 godine je velika zrtva, propustati igre onda kada su najaktuelnije, kada se o njima prica i pise, glasa za najbolju igru godine, kada izazivaju uzdahe zbog grafickih dostignuca.

Licno ne bih mogao da idem unaokolo i mirne duse nagovaram ljude da predju na Xbox, ali je dobro da budu edukovani i svesni prednosti obe konzole.

Nije fer sto Xbox nema razmenu naloga kao Playstation, to je zalosna posledica slabijeg interesovanja domaceg trzista.

Ukoliko se pokaze da se S zaista dobro nosi sa X-om i PS5, uz ne prevelike zrtve u rezoluciji i performansama, pretpostavljam da ce se dobro prodavati kao sekundarba konzola, ali ne vidim da moze zaista da skine PS5 sa trona.

Ukoliko Sony zabrlja nesto sa gamesharingom, zacas ce se svi prebaciti na Xbox.

Pomislite samo da svi uzmemo novi Xbox(kao primarnu MP konzolu, nebitno X ili S, koliki bi community inali za apaolutno sve igre. Od Halo Battlefield, pa sve do coop Destiny Monster Hunter igara.

Bilo bi fenomenalno, nije nemoguće :slight_smile:

@robotnjik pokrrni inicijativu ti si glava kuće i da se prebrojimo ponovo😃

@padawan sto se share tiče xbox ina toliko prost i dobar share da ne vidim sonijevu prednost tu sa fantomima nosiocima itd.
I na xbox da nas ima 50-100 menjali bi naloge.

Mi na xboxu nas cetvorica imamo par naloga na koji kupujemo sp igre i igra jedan po jedan. Sa svog profila najnormalnije.

2 Likes

Ne znam gde si gledao😊

@ph1beropt @ninja @SlobeX @Stefan92 npr mogu da potvrde.Druga je stvar sto smo se u zadnjih godinu dana rasuli po drugim igrama. Mada u zadnjih godinu dana i ne postoji krstena mp igra.

3 Likes

Ovo bi moralo masovnije da zazivi nekako. Znam da ima isti sistem kao Sony, tehnicki Sony nema prednost, ali do dana danasnjeg mi nije jasno zasto nije oformljen domaci community za razmenu. Nema razloga da se hoarduju igre na svom nalogu i ulazi u besmislen trosak, dobra stvar je deljenje na pola, ali ljudi vec dve generacije igraju bukvalno za dzabe igre za Playstation.

Multiplejer ekipa na Xboxu je uvek bila najjaca, tu nema sta.

Grešiš profo, to je stanje poslednjih godinu dana kao što sam i napisao.

@padawan pa na xboxu sa gamepass za 8$ mesečno imaš blizu 200 igara.

A kad podeliš na pola nove igre ni to nuje skupo. A single player igre odavno nemam zelju na dan izlaska da igram, cast izuzecima.

@all ja sam samo napisao, zamislite samo da svi odavde imamo Xbox kao primarnu konzolu, party bi uvek bili puni za raznorazne igre. a kako stvari stoje, nije nemoguće.

Ja ne pamtim da je ikada bilo vise ljudi u party u i online nego sa vreme Halo 5.

Ali generalno je u nasem krugu protekla godina jako susna, osim BF1 nismo nista igrali zajedno.

Bice bolje kada izadje Battlefield 6 I Infinite u isto vreme dogodine.

2 Likes

Meni je Battlefield main igra tako reci. Najbliza mi je srcu sto bi rekli jos od Battlefield 2. Malo je reci da su poslednjih par godina bile teske za nas HC fanove… nadamo se blistavoj buducnosti od 2021 :joy:

1 Like

Jedini nacin da se vecina prebaci na Xbox je da se organizuje share po ugledu na Razmenu, i da se aktivno menjaju nalozi. Sve to moze i mora da funkcionise isto kao na Playstationu. Niko sem vas Xbox fanova nije kriv sto to ne funkcionise, i onda se pitate zasto je Playstation popularniji, pa zato sto su bolje organizovani i preduzimljiviji.

Sjecam se da kada je izasao Halo 4, igrali smo doslovno BTB izmedju sebe. Steta sto igra nije bila popularna medju casual igracima, kasnije su ostali samo ovi hardcore sweaty igraci kakav sam i sam.

Ja nemam pojma sta vam znaci ta razmena, nosioci itd… zar je to stvarno toliko bitno? Mislim, kontam, kupujete zajedno igre na nekom profilu. Mi radimo isto na Live u. Ne znam, meni to nije odlucujuce, ali funkcionise… mozda samo ja ne kontam u cemu je prednost.

1 Like