Xbox Series S|X tema

2 Likes

Negde sam pročitao da će igre na XSS zauzimati manje nego na XSX.

Trebalo bi jer neće skidati 4K materijal, od tekstura do modela i videa.

4 Likes

Jel neko video leak da Assasins Creed Valhalla dolazi u gamepass? :thinking:

Ne mislim da ovaj download pre kupovine, to moze sa svim igrama.

Da, procitao sam ja isto nesto o tome, ali nesto ne verujem bas :thinking:

Bogami, ja verujem… MS je sada :fire:

1 Like

Jesam ja jedini razoracaran onim videom o brzini ucitavanja?

Toliko su pricali kako je s ovim novim azdajama ucitavanje proslost, a sada nam puni ponosa pokazuju kako im za last-gen igru, koja uz to prilicno prosecno izgleda, treba citavih 10 sekundi da ucita nivo?

Sta ce onda biti kad stvarno krenu graficki napredne igre da prave?

2 Likes

Ne bi trebalo da bude vise nikakvih ucitavanja unutar same igre, ceo dizajn koncept ce se promeniti. Ovo su sve crossgen kompromisi. Zbog I/O brzina, nema vise potrebe da se svi asseti kopiraju u (ogranicenu) memoriju u startu, mogu isto tako brzo da se dovuku sa SSD-a.

Hoces da kazes da ce ipak trebati da se saceka neko prvo ucitavanje, a posle toga ce sve biti strimovano direktno sa ssd-a?

Ja sam nekako zamisljao da bi vizuelno prosecne igre poput Outer Worldsa trebalo ocas posla da ucitaju, kad je sve tako brzo.

“Citavih 10 sekundi” :grinning:

Inace to su ne optimizovane igre, koje nisu pravljene primarno za Series X/S, i pored toga je citavih 10 sekundi. Kada bude optimizovano, bicemo ispod 5.

1 Like

U najmanju ruku. Mozda cak i nece biti potrebno inicijalno ucitavanje.

1 Like

Pri startovanju igre ucitavanja ce uvek biti iz prostog razloga sto memorija mora da se napuni. Dakle ako XSX ima 2.4GB/s SSD to znaci da treba minimum 7 sekundi da se napuni svih 16gb rama pri startovanju igre. To takodje zbaci da bi XSS u teoriji imao brzi load time jer ima manje memorije ali developeri ce verovatno vestacki blokirati da ne bude brzi od XSXa.

1 Like

Nisam razmisljao na ovu temu ali ima logike. Naravno moze opusteno eksterni usb hdd da se nakaci, ali ne mogu se igrati Optimized for Series X igre…

1 Like

Samo sa prošlih generacija igre sa eksternog a ostalo za sad samo sa internog ili ove skupe kartice

1 Like

Ma to ce braca kinezi da naprave neki adapter koji se bućne u konzolu a sa druge strane ima izlaz za SSD. Sad nece bas raditi deklarisanim brzinama kao ovaj SSD ali radice i to sam siguran 100% da ce imati neko nabudzivanje storage-a.

1 Like

Sumnjam da ce to moci. Microsoft je bio vrlo jasan da zeli da svaki SSD bude identicne brzine zato su i napravili deal sa Seagate.

Upravo zato rekoh video je glup. Ne treba porediti sa starom generacijom kad je ssd umesto obicnog harda. Nadam se i ja da ce sve biti mnogo bolje od ovoga.

Ok, sada vec ozbiljno vracaju Sony-ju za PR ass-kicking na pocetku prosle generacije. :sunglasses:

9 Likes

Video sam ovo, umro od smeha! I ako je prvi tvit sasvim ok, ovaj drugi je zakucao poentu. 5+ za njihove admine.

7 Likes

2 Likes