Xbox Series S|X tema

Fenomenalna je ideja, samo će morati ozbiljno da se uloži u infrastrukturu, a ne da to bude dostupno samo za USA i nekoliko EU država.

1 Like

Ovo ko da citam Vuciceve botove…

3 Likes

Pozdrav svima. Trebalo bi da mi stigne xbox series x u petak i sada me zanima na koji region nalog da kreiram? Ako stavim US region, koja drzava? Moze li se placati paypal-om posto mi je linkovana kartica za US paypal, tako i kupujem sa playstation US store-a.

Cini mi se da jos dobijam 6 meseci ultimate game pass ali to je kao neki poseban nalog. Kako sad to funkcionise kad ja napravim svoj glavni nalog?

I jel trebam jos nesto znati? Nemam iskustva sa xbox-om. Uglavnom koristim playstation.

Pretrazi temu o argentinskom nalogu tu sve imas.

1 Like

Procitao sam ali ne razumem bas najbolje. Ja nemam nalog uopste, odmah pravim argentinski nalog? Malo mi je konfuzno.

Ne, nalog pravi kakav hoces, posle samo prebacis na samoj konzoli lokaciju na arg.

Aha a ovo preko telefona? Kakav sada tu nalog? Ovaj koji sam napravio? Ili moram napraviti jos jedan nalog kako bih dodao ovaj glavni kao prijatelja?

Koliko razumem napravim jedan glavni i jos jedan nalog i sa ovog drugog dodam ovaj glavni u prijatelje? Nebitno koji je region

Dva naloga, tako je. Primarni na ome ces da igras igre, i sekundarni sa koga ces da saljes giftove na primarni nalog, sa same konzole. Prethodno ga samo sprijateljis jer se gift samo prijatejima salje. Kada primis gift, onda redeemujes taj kod (koji ce ti stici u inbox tj chat na primarnom nalogu), koristeci argentinski VPN, svejedno da li preko telefona ili preko racunara.

Bitno je samo da razgranicis region naloga i konzole - u ovom slucaju region samog naloga nije bitan vec promenom lokacije konzole, menjas i sam live store gde ti odjednom prikazuje cene u pezosima.

2 Likes

Znaci kada kreiram oba naloga, mogu da stavim neke adrese iz US i posle samo promenim lokaciju konzole? I samo VPN mora da bude upaljen na argentinski region kada ukucavam kod koji je stigao u poruci?

Ma da, adrese su nebitne, stavi nesto samo da prodje registracija.

Uopste nije bitno koja US drzava? Znam da za playstation neke ne drzave naplacuju dodatno. I samo ovo mi ne malo nejasno, kaze mi da dobijam na poklon nalog sa 6 meseci ultimate game pass, jel te igre isto mogu da se bez problema igraju na glavnom nalogu?

Aljaska

2 Likes

Mozes da igras iz gamepassa normalno, pogotovu ako redeemujes gift na svom nalogu, onda imas ultimate na svom nalogu i nemas brige.

Mozes bez ikakvog problema da igras i ako je gamepass aktivan na sekundarnom nalogu ako je postavljen kao “home xbox” na tvojoj koznzolu. Ja sam npr ortaku uzeo 3 godine i postavljen mi je njegov nalog kao “aktivan” na konzoli, na svom nalogu imam dostupne igre u gamepass sekciji, iako me stalno spamje sa reklamama da uzmem gamepass za 1$.

Problem u tom aranzmanu je sto mozes da delis samo 2 naloga, tj, samo jedan moze da bude postavljem kao home xbox.

Drugaciji je koncept nego kod Playstationa. Nalozi nisu (toliko) regionalno ograniceni, mozes da koristis nase kartice ali sa nekim restrikcijama, ali sa druge strane, ne mozes da imas vise aktivnih “nosioca” na konzoli.

1 Like
2 Likes

Nesto mi rece ovaj lik da dobijam na poklon ultimate game pass ali nije kod nego neki njihov email na kom je aktiviran game pass. To me malo zbunjuje i kako da se to podesi.

Znači dobijaš nalog na kojem se nalazi GP.

I taj nalog onda mora da bude postavljen kao “my home xbox” na konzoli. I samo na tvojoj toj konzoli, nigde drugo. Druga varijanta je da igras sve direktno sa tog naloga, da ti to bude primarni.

Znači samo aktivaram taj nalog i imaću na glavnom takođe aktivan game pass?

Jel mogu da obrišem posle aktiviranja?

Da, mora da se “aktivira”.

Ne mozes da ga obrises sa konzole.

Ovaj mi reče da kad se aktivira onda može i da se obriše. Bojim se da ne zeznem nešto :roll_eyes: