A road to ps3 taj nisam gledao ![]()
U industriji je za sada uvek bilo gore dole. Prvo PlayStation, jedno dve generacije, onda Xbox, pa PlayStation ponovo dve generacije, pa sada, nadam se da Äe ponovo krenuti Xbox da se vraÄa.
Sa jedne strane MS može da prihvati te udarce da budu dve generacije u sranju, jer eto, imaju tonu para, a Sony baŔ i ne može jer im Gaming divizija jedino pravi pare.
Od kada je skoÄila cena PS konzola, u UK se PS5 prodao za 400 komada viÅ”e od Xboxa. Samo 400 komada.
Budu li samo neke vremenake ekskluzive, ne treba ni da ih rade onda.
https://x.com/i/status/2062652323013578965
Dobra stvar Å”to je rekla da nemaju pritisak da ostvare 30% profitnu maržu. Bilo je i prije glasina da je Microsoft malo popustio ali dobro je ovako direktno Äuti.
I Å”to je rekla da nisu na āhealthy spotā. Ne sjeÄam se da je Phil ikada rekao tako neÅ”to.
Moram da priznam da su ove godine genearlno svi pokidali sa prikazanim igrama Å”to se mene tiÄe. Bio sam skeptiÄan ali prijatno iznenaÄen na kraju. I Sony, i Xbox i generalno prikazano van njih na Summer festu. Tona igara koja me zanima, gomila igara kojima se radujem day one⦠Što first party igara, Å”to indie naslova, baÅ” je bogato na sve strane. Konkurencija prÅ”ti svuda i to me raduje. 80% igara nam dolazi za koji mesec bukvalno. Rayman radim preorder odmah, tu nema govora.
BiÄe ovo zanimljiva jesen za igre. Ne znam Å”ta je 24. septembra ali bar sedam igara izlazi tog dana. ![]()
Ja zadovoljan ![]()
Ja iskreno mislim da Äe taj septembar da se rasÄisti, odnosno da Äe neke igre biti odložene, tamo negde za januar. Kad malo splasne GTA euforija.
Mnogo je blizu sve da bi se odložilo. Preorderi za sve te igre su veÄ krenuli. Jedina igra koju su odložili nakon septembarskog releasea, tj late summer. je Phantom Blade 0. Na kraj oktobra, bukvalno odmah nakon prezentacije.
Gomila igara je u stvari odlozena za 2027, sve sto nije spremno na brzinu za septembar, oseca se jak avoidance vibe.
Sve je prikazano sem GTA gameplay-a.
Licno mislim da ova godina nece biti tako jaka zbog GTA, 2027 ce tek da pokida sa igrama. Od Maja do Septembra, ogromna rupa i 3-4 meseca nicega.
Mislim necu mnogo da se zalim, backlog moze da me pokrije do (Cyberpunk) 2077 + prokletu Fifu, samo kazem.
Aj se kladimo u sta ocete da GTA VI nece ove godine. Novembar samo sto nije a od igre ni traga ni glasa
Niko nije rekao niti je optimista da ce GTA izaci ove godine. Sasvim je sigurno da ce krajem sledece izaci, ako i tad ne odloze
Ja sam optimista. Urezano u kamen Å”to se mene tiÄe. Nema nikakvih indikacija za suprotno. Sada su potvrdili joÅ” jednom da izlazi u novembru i da marketing poÄinje na leto.
Pa kako niko nije rekao a igra je zvanicno najavljena za 19.novembar :)⦠I sva ova ložana oko izbacivanja igara pre GTA VI a ovaj ce 101% da bude opet odložen. Tipujem mart-april 2027 izlazak
GTA 5 i RDR 2 gameplay su pokazali 2 mjeseca pred izlazak igre.
Ja isto mislim da neÄe odložiti ovaj put.
Koliko uopste nije problem hoce li GTA VI da izadje ili ne. Kad god igra izadje nece imati problem, ali to drndanje mozda hoce, mozda nece je razbila jesen sto se tice ostalih igara. Sve je nabijeno u kraj avgusta, septembar i pocetak oktobra.
U slucaju da ne izadje u Novembru, imacemo dva prazna meseca i ponovo istu situaciju za period za koji je pomere. Nek skupe vise ācojonesā i izbace je kako bi svima bilo lakse.
Ne znam zasto su nabili sve moguce igre od septembra do kraja oktobra. Jun, Jul i Avgust prazni.
Pa bre logiÄno je ![]()
Svi su na moru, po odmorima tad i neÄe izbacuju igre kad su svi napolju i gledaju kako da se rashlade⦠zato se istorijski Äeka Sept.
Istorijski se Äeka 19.novembar. Septembar je tu da proÄe vreme.


