Xbox Series S ili Series X? šta da kupim

A na čemu si se do sad igrala ako nije tajna?

Ako je u pitanju xbox one x , generalno gledano series s je po čisto hardverskim specifikacijama slabija konzola od njega tako da tu može nastati problem jer se može potencijalno desiti da ti iskustvo bude možda i malo lošije nego što je bilo.

Ako imaš običan one , one s , 360-icu itd , šta god da uzmeš biće ekstra.

Razlika je primetna samo kad prelaziš sa nečeg boljeg na lošije , što bi narod rekao sa konja na magarca :joy:

A kao što neko reče ranije , ako planiraš da igraš nekoliko jakih naslova i 1tb ti može biti malo veoma brzo jer ni taj 1tb nije komplet za igre , nego i tu ti oduzme cca 200gb.

A da se niko ne uvredi , prema tvojim potrebama mislim da si ti bila etalon Microsoftu kada su pravili series s konzolu😁.

:rofl:

Ne zezajte curu. X je bolji i tu nema price i rasprave.

1 Like

Naravno da ces cuti podeljena misljenja, jedna strana je za X druga za S sto je normalno :grinning:

Moje misljenje je da sa X nemas greske, a sa S mozda nekad te zasvrbi kad vidis kako igre izgledaju i ne igras puni kapacitet i pokajes se.
Vise memorije
Lepsa slika
Brza konzola
120 je 120 a, ne na Series S kao sto neki kazu gura al uporediti se ne moze. Mozda pise ali ne daje sigurno, testirao jednu pored druge na istom monitoru.

I da je ne zasvrbi to je Series X, pusti ti mladju i Šibicarenje sa series Šibica :joy: a kao drugo, samo ti mozes da 100 puta kupis i prodas konzolu jer to je bolest brale :rofl::rofl::rofl:

1 Like

Šta napraviše zečica, će da se pobijemo zeleni među sobom :joy: Brat na brata zelenoga da udari :joy:

2 Likes

Svakako da jeste , mislim da to ovde niko ne spori , samo je pitanje da li se devojci isplati da da duplo više para , a da pritom ne iskoristi pun potencijal koji nudi , u tome je stvar.

A ona nek izabere , mi smo tu samo da pripomognemo😁

Sto sibicarim? Pa lepo kazem X. Imao sam ih obe. Znam ja sta je dobro ali nekad nemam uvek para za to :slight_smile:

Bolje X ako planiras i neki SP igru. Zacudices se kako neke igre znaju da budu blurovane na S a meni to smeta mnogo vise od 30fps… samo za MP naslove moze i S da prodje.

Pa nemaš kad trošiš na žene i provod :joy:

4 Likes

To si ti. :joy: ja bih bio odmah ustrojen :joy:

2 Likes

Ja sam za X i jos 2 žene pored mene :rofl:

2 Likes

Znači Triple X :joy:

3 Likes

1 Like

cloud gaming… na pcu koji maltene jedva radi

Secam se tvog legendarnog ali prekomplikovanog tutorijala za cloud gaming na nepodrzanom regionu. U odnosu na to i S ce ti biti odmor u banji Koviljaci. A lagan je i mozes da ga nosas po evropskoj uniji. Manje tech savvy kontrolora na carini mozda i ubedis da je prenosna bela tehnika.

Mislim, eto, ako ces korak po korak da menjas svoje gaming navike, nije ni najgora ideja na svetu da pocnes od S-a. Ja bih naravno uvek odabrao X jer mi se svaki kompromis u tehnici na ovaj ili onaj nacin obije o glavu i ispadne da nije vredan para. Ali sam ga najdalje nosio u vikendicu na Zlatibor. Staje u malo veci ranac, nije bas ni on toliko neportabilan, svakako je mnogo kompaktniji nego PS5.

A SK je Slovakia pretpostavljam. Sta ima tamo, kakva nevolja te snasla?

2 Likes

Series x naravno

1 Like

To je muka prava , naročito ako nemaš neki preozbiljan net.

Sa brzim protokom , ako si negde na odmoru recimo , poneseš džojstik i laptop i možeš solidno da se igraš , iz iskustva govorim.

Svakako konzola pod hitno dok još nije kasno😁

jeste Slovačka je u pitanju a ništa me potom pitanju je pitaj…

kući imam 150mbit down, ovde je blagi užas tho

1 Like

Dobro, “nista me ne pitaj” tumacicu kao da si deo medjunarodne grupe hakera pod poternicom interpola. :pirate_flag:

Nije losa ideja da uzmes i Switch/Rog Ally, to ti je vec opustencija za transport, ako ces da se akas tamo-vamo. Mada ti ipak vise nekako naginjes ka hardcre gamingu (iako mislis da si casual) tako da kontam da bi htela neki full shooter radije.

Inace, gamepass je na zalost poskupeo dosta preko Turske, propustila si period kada je moglo bas za male pare preko ARG da se igra. Ali nije strasno ni sada, oko 5-6e ispadne cini mi se mesecno, dve kafe…