Xbox Scarlett Cloud box and Traditional system info leaked

Halo, forza i Gears su itekako ubitacne exclusive…

1 Like

Skoro svaki Halo koji je izašao je bio system seller. Donekle se to može reći i za forzu i gearse. Za bilo koju od te tri se može reći da su “ubitačne ekskluzive”.

Da ne bi Halo pre 18 godina, još bi ti na konzolama igrao 2 i 3d platformere. Toliko o ubitačnim ekskluzivama. Najjača ekskluziva uz Zeldu i Super Marija.
Ovo prvo je činjenica, ovo drugo moje mišljenje.

1 Like

Pričamo ozbiljno :joy::joy:

Svaka čast Gowofworu ali ne verujem da prodaje konzole u tolikoj meri.

Za sada ćemo da vidimo kako infinite prođe, nisam pratio izlazak Halo 5 pa ne mogu tu mnogo da pričam. Ali halo 4 i pogotovo 3 su definitivno bili system selleri.

Pa sto neko napisa samo zbog Kinect-a.
E jos jedna stvar. Da li smatrate 50-100e za neku razliku.
Pa daj ni ovde nama u ovoj bedi 50e ne cini neku razliku na nesto sto ne menjas bas svaki dan.
A znas koliko znaci 50e prosecnom ameru ili nekomna zapadu… gde je pakla pljuga skoro 10e :joy:
Pa ne znaci nikome nista.
Tako da ce sve da se svede na ponudu igrica.
Xbox je puko u poredjenju sa PS na ovoj generaciji zato sto je izbor igrica pogotovo u startu bio sraman!

Ali ovde smo bas delili svi milion clanaka gde je MS kupio neke razvojne kuce itd…
Tacno se vidi da sada zivotare i samo cekaju novu rundu odnosno generaciju.

Ako sony ne izbaci neku xbox gamepass konkurenciju definitivno prelazim na xbox. Ne vrijedi tih 15h ekskluziva svega ovog sto sony manjka u odnosu na zelene

Kapiram da ta razlika u ceni možda deluje na casual ljude koji odu da kupe klincu konzolu pa idu na ono tipa “aj evo ti ovo jeftinije je”. Boli njih briga da li je playstation ili xbox :joy:

Apsolutno netacno, Doom je bila igra koja je bila breakthrough za ceo FPS zanr.

Ovo je veoma diskutabilno, ako si digital guy onda ti ovakve seme vise odgovaraju plus ako upadnes kasno u zivotni ciklus konzole onda definitivno da. Mada ako imas konzolu maltene od pocetka tesko ce sada da te rade outdated naslovi. Jos ako je to kao na PS da ti bukvalno pozajmljujes igre i cim nemas pretplatu gubis pristup tim naslovima.

Blockquote[quote=“Collector, post:35, topic:14767”]
Apsolutno netacno, Doom je bila igra koja je bila breakthrough za ceo FPS zanr.
[/quote]

Doom je bio kada je bio jedini fps. Halo je i dalje ogromna franšiza. Knjige, filmovi, stripovi, igre… Ogroman univerzum, koji je veći i jači od bilo čega što Sony ima. Oni mogu da štancaju igre i knjige dugo dugo vremena. Ono što ostaje da vidimo jeste halo infinite, kvalitet priče, MP-a …
Mada mene. Opet zanima fable 4, koji definitivno ima ogroman potencijal. A veliki broj studija radi na novim igrama, mora da bar neka ostane dobra franšiza za naredne generacije…

Diskutabilno jeste. Ja jesam PS fan i XB sam uzeo zbog njihovih ekskluziva. Mozda nisu na tom nivou kao sto je GoW, Uncharted ili Spajdi ali nisu ni lose. Pogotovo su mi Gears i Forza fantazija. Halo manje vise, mada mu iskreno nisam dao mnogo sanse. Ja sam od onih koji su kasno upali u taj zivotni ciklus i meni je game pass mama, pogotovo sto nemam bas
previse vremena za igranje kad uskladik sve svoje obaveze. Iskreno najava igara za 2020. mi je dovoljan razlog da GP produzim, sto ne verujem da ce biti sa PS+. Kod PS4 za 2020. jedino cemu se iskreno radujem je TLoU 2. Days Gone cu svakako recimo uzeti koriscen na disku kada cena bude normalna. Za te pare uplatim GP i imam zagarantovanu zabavu mesecima. E sad ponovo nekom kao meni odgovara jer ima odlicne igre, nekom ne jer su za njega to neke prosecne. U svakom slucaju ne moze nam se svima ugoditi :grin:

Nikada nisam video poentu u kupovini konzole da bih na njoj odigrao desetak singlepalyer ekskluziva i to je to. Na kraju sam ipak resio da kupim ali takve igre jednostavno nikada nece biti razlog zbog cega cu jednu izabrati pre nego drugu. Igre koje imaju u sebi imaju vise komponenti od suvog singlepalyera kao i bolja online infrastruktura ce mi svakako pre igrati ulogu. Ali mislim da je najbitnije gde vam vise odgovara da igrate iz kojih god razloga.

Mene jednostavo od psa duze vreme odbija sto ograman broj ljudi tu konzolu kupuje cak i ne znajuci da postoji nesto drugo, jako cesto sa argumentom ne znam sta je xbox ali tamo ne mogu da igram pes i slicno. Dok imam utisak da onaj ko ima xbox taj je koliko toliko vise u gaming vodama. Na stranu sto i pored svega mislim da je generalno ovu generaciju Sony mnogo bolje zaokruzio pre svega jer im je Ms svojim glupostima to bukvalno poklonio.

Sta ce biti na sledecoj ko ce ga znati, kupicu obe pre ili kasnije i opet necu imati vremena ni za pola konzole a ne za dve :grin:.

3 Likes

Sve igre koje rade na Xbox One radiće i na sledećem Xboxu. Svi kontroleri i periferije koje sada imaš radiće i na sledećem Xboxu. Game Pass samo premeštaš na sledeći Xbox i nastavljaš da igraš sve igre. Novu generaciju započinješ sa 250+ igara i svim novim Xbox igrama koje Microsoft objavi za Scarlett. Za $10. Sve to šeruješ sa nekim pola-pola, izađe te $5.

Za određeni sloj ljudi ovo je vrlo dobra ponuda.

1 Like

Sta ja znam, toplo hladno mi je ova prica. Kada izadje nova generacija, necu gledati da igram igre sa prosle generacije nego ulazim u novu pricu. Neki naslovi ostaju u blizini i igraju se s vremena na vreme, ali vecina generalno pada u zaborav. Zato mi je i ovo malo bzvz, sta ce mi 250 igara koje su stare 2-3-4 godine, neke i vise. Jos pogotovo ako ne prodajes svoje konzole onda te taj backward compatibility tek ne radi. Sto se periferija tice, to nije losa scena, moze biti handy i ovo za pristup MS igrama cim se pojave isto nije losa scena kada bi MS imao vise kvalitetnih ekskluziva da ponudi.

Ove dve konstatacije nemaju veze sa zivotom. Ova prva po meni nema smisla jer konzole se kupuju zbog igara i ako meni konzola ne moze da ponudi nesto sto na drugima nemam. Zasto bih nju odabrao?

Ova druga iz slicnog razloga nema smisla. Kakvi su ti to “gejmeri” koji su se u odabiru dve konzole uhvatili za losiju po pitanju igara?

Imao sam iskreno gomilu zabave pri igranju gowa, spidermana tlou i sl. Ali sve druge igre koje sam presao na ps su imale i na xbox gamepas. Evo pre koji dan poceo ponovo da prezalim cod mw2 i mw3. Nikad ne znam koja ce mi igra odgovarati koja ne, a posljednjih godina dam igri sansu samo jednom , ako me ne nakaci vise i ne pokusavam. Zbog ovog mi je mnogo vise gamepass odgovarao.

Mislim da nema veze sa zivotom tvoj odgovor, odnosno ovo sto si napisao je gomila gluposti koja uopste nije odgovor na ono sto sam ja napisao.

Ko kaze da je nesto losije ti? Meni je losije da igru predjem za 10 sati i obrisem za sva vremena kao film nego da igru mogu da igram bezbroj sati u multiplayeru, recimo primera radi.

Pritom tvoja konstatacija je, ako meni konzola ne moze da ponudi nesto sto na drugim nemam? Ti se decko drogiras, to bukvalno ne znaci nista.

Na kraju krajeva zašto neko mora da izabere samo jednu konzolu. Možeš uvek imati najbolje od svih opcija, jedna ne isključuje drugu…

5 Likes

Samo bez vredjanja, nema potrebe za takvim recnikom.

Naravno da Xbox ima “velike” ekskluzive po svim mogucim kriterijumima (ocene kritike, budzet, prodaja, znacaj za industriju…), e sad da li je to nekome dovoljno i moze da odnese prevagu je potpuno druga prica.

Halo je prakticno ako ne racunamo Dzems Bonda za N64 uveo ceo FPS zanr na velika vrata u svet konzola, Gears je “izmislio” moderne cover shootere, dok Forza Horizon brise pod sa svim drugim arkadama… Dok na primer Sony do dana danasnjeg nema tako jaku multiplejer ekskluzivu.

Ali sve to na stranu MS ce morati da zapne i nema druge, Sony je ubio sa current gen prodajom. Svidja mi se njihova resenost da ne prepuste tron Sonyju tako lako. Para vrti gde burgija nece, ogromna je to industrija, ima mesta za svakoga, a sto se mene tice izbor izmedju dve konzole je nesrecna okolnost: treba uzeti obe i tacka.

5 Likes

Druze da li ti shvatas da sve te igre sem Gears, Halo i Forza imas i na PS-u. Odatle potice moja konstatacija. Sta meni Xbox pruza sem ova 3 gore navedena naslova u odnosu na PS? Eto da ti ovako formulisem posto ti je mentalni sklop ocigledno zardjao pa se odmah hvatas za droge i ostale izlizane floskule.

Ajde koje su to igre koje ti prelazis za 10h igranja?

Ne iskljucuje ali cemu imati xbox uporedno sa ps4? Da bi igrao Halo, Forzu i Gears? Imas za to poprilicno dobre alternative.
Npr Switch je druga prica, ovde imas sirok spektar igara koje nemas na ove dve “main” konzole.

2 Likes