XBox One - Two... 3... 4

Ne objavljuje cifre, jer ih sramota koja je razlika u odnosu na Sony i sebe ce jos vise sa tim ukopati (makar oni tako misle), simple as that… a ovamo se vade da je broj aktivnih korisnika taj novi reper koji je bitan.

Da, VR je sigurno velika prednost, ali PS Now koliko znam ima ocajne cene i uopste nije user friendly, BC od microsofta iako drugaciji, mnogo je bolji za korisnike.

Trenutno imaju ocajnu cenovnu politiku za PS Now, ali je tehnologija zacudjujuce zrela i radi sa jako malo laga i bez vidljivih anomalija u prikazu. Da budem iskren, i Sony je samo kupio manje vise gotovo Gaikai resenje.

BC je definitivno odlicna stvar koju je MS uradio, zajedno sa izbacivanjem Kinecta iz bandla i spustanjem cene konzole, uz druge sitnice kao sto su 3.5mm headset jack na kontroleru, ubrzavanje OS-a.

Ako budu istrajni na “rusenju zidova”, mislim da bi kupci prihvatili model po kome dobijas crossbuy PC verziju za dzabe uz XO. Nisam siguran da je to bolje od ekskluzivnosti, ali bi bio korak u pravom smeru za XO vlasnike.

Phil je gostovao u Major Nelson podcastu i pricao o skorasnjim izjavama na njihovom eventu. Ovo je prvi intervju nakon kontraverzne izjave i nakon reakcije fanova. Pocinje negde na 35 min, a posebno bitno oko 50min.

Evo sta se znacajno moze izvuci iz svega:

  • backward/forward compatibility je njihov glavni fokus u buducnosti. Kad god izadje novi xbox podrzavace prethodne igre;

  • iako nije direktno pomenuo, moze se izvuci iz kontesta da nece uzimati model pametnih telefona, tj. jednogodisnji / dvogodisnji upgrejd;

  • nece biti nikakavih dodataka, a la 32x sega genesis add on, koji ce uciniti konzolu jacom. Totalna glupost, nije mi jasno kako je nekom ovo mogli pasti na pamet;

  • upgrejd o kome je govorio ce biti totalno nova plug and play konzola;

  • rekao je da je danas konzolni ciklus od 7-8 godina veoma dugacak, i da se nece cekati toliko na novu stvar, ali takodje da su trenutno zadovoljni sa proizvodom koji imaju i da je ovo dugorocna strategija.

Ne znam samo sto je MS pominjao sada bilo sta oko ovoga, trebali su objaviti kada je bilo spremno, ali vec znamo da PR nije njihova jaca strana.

Anyway, na osnovu svega recenog, onaj scenario koji sam predstavio sada deluje najverovatnije. Sledece konzola, bila to slim verzija ove konzole, ili next xbox, ce biti hardverski znatno pojacan ali sa istom infrastrukturom tj. bice backward campatible out of the box. Najrealniji ocekivani termin za ovo je kraj sledece godine.

Izmedju redova, MS zeli sto pre da pobegne iz ove trke koju gubi, da se otarasi prozivoda koji je sklapao genijalni Don Matrick i da trzistu ponudi superiorniju konzolu.

Ako bude ovako, meni savrseno odgovara, prodao bih staru konzolu koju necu trebati vise, library igara ostaje, dodao novca za novu konzolu i onda konacno mogu igrati igre u 1080/60 :lol:

Samo da zbog pobune MS ne odustane od ovoga. Oni su svakako uvek u lose-lose situaciji. Ubacili su kineckt, ljudima se to nije svidelo, svi su pljuvali, zbog toga je izbacen kineckt, i sada je MS kriv sto ne podrzava kineckt i sto je maltene beskoristan. Zahteva se od MS-a pojaca podrsku za PC, onda oni krenu da izbaciju igre za PC, ali sada je kriv sto igre vise nisu tako ekskluzivne. Sada svi traze da Halo takodje izadje na PC, ali ne bio u njihovoj kozi ako te urade.

Dobro, malo vise sam ja to ulepsao, motivi su drugaciji, ali internet zna ponekad da bude tako paradoksalan.

Znaci…

Ma od mikrosofta samo prozore kupujem i nishta vishe :emoticon-0100-smile

Sve ostalo - kod mene!