XBox One - Two... 3... 4

Dok izlaze odlične igre za xbox one meni je totalno svejedno jel ih ima I za pc jer nisam pc igrač nego konzolni.Mislim da je pozitivna stvar što se dešava ovo sa spajanjem serijala sa xone na pc jer je bitan novac za razvoj a pošto svi znamo kakva je prodaja one konzole oni su prisiljeni da traže prihode sa druge strane.Jednostavno takva je situacija.Imam dosta prijatelja koji imaju ps4 I jedva čekaju geow ultimate za pc

Izasao je GeOW Ultimate za PC (Win 10) 1. Marta.

Realno, kuknjava za tim sto “nase” xbox one igre mogu da igraju i ljudi koji nemaju konzolu jer stvarno detinjasta. Svako izabere platformu koja mu iz raznih razloga odgovara. Na kraju i to moze lako da se promeni.

Bitno da se dobra igra prodaje, i da se ima pare za sledecu jos bolju.

Nije toliki problem što igre izlaze za pc, bar ne meni. Problem je ako se konzole izjednače sa pc-em, i ako budeš primoran da menjaš konzolu na godinu-dve.
Ok, kapiram da je sve to još uvek u teoriji, ali ako se to stvarno desi, ne vidim razlog za posedovanje konzole.

Na godinu dve stavrno hoce biti veliki problem, mislim da se oko toga svu slazu, i ovde u threadu. Ali cak i tako da bude, stvar je tu tome sto nismo primorani ni na sta, opet cemo imati izbor gde da igramo.

Ako neko nece nikako pc, uvek postoji ce postojati i druga konzola koja nece raditi ovo. E sad da li su tu zeljene igre, jbg.

Ja se ne protivim ovome. Ako bi zamjena bila na dve godine, to je otprilike taman. Vjerovatno bi bio i neki model kao kod iPhone-a, da potpises ugovor na njihov servis, placas mjesecno npr 60$, imas pristup svim igrama, i svake dvije godine doplatis 200$ za novi model Xbox-a. Naravno da mi ovde nismo arsin za tako nesto, posto se ovde konzola uzima zato sto je jeftina i zato sto si rjesio problem sa gamingom na par godina. U USA i drugim jacim trzistima to nece biti problem.

Potpisujem svaku reč!

Vise izbora obicno je dobro za gamere. Ako malo razmislimo, zasto ne onda tastatura i mis na xboxu? Cemu Gold? Ako su npr zajednicki serveri, xbox igrac na dzojpedu je limitiran u svakom pogledu… Em mora da placa, em ima jedan jako uzak izbor periferija. Nesto ce tu morati da se menja i to u vise pravaca.

Sticem jak utisak da MS u sustini ne zeli tu neke posebne inovacije, nego samo da zahvati sto veci deo kolaca, da poveca prodaju sotvera i hardvera jer nisu zadovoljni dosadanjim rezultatima. To je sasvim ok, vise novca je cilj kome mora da tezi svaka kompanija.

Kada malo trezvenije razmislim, mislim da shvatam kako je ovo primamljiv koncept za MS. Windows korisnika treba da bude 1 milijarda do kraja 2016, XO userbase je srazmerno manji. I sad, ti treba da platis, i to ozbiljne pare, da bi limitirao recimo 3rd party developere na svoju platformu, da platis da igra ne bude dostupna milijardi ljudi, a zauzvrat za to kupujes brand loyalty i kompetativnu prednost. MS-u je Xbox brend devalvirao jer to nije prosto dalo rezultate, a Windows 10 guraju kao sledecu veliku stvar. Oni sada kazu, ok, nije realnoda smanjimo gep za Sony-jem, oni rade bolji posao i napravili su bolju konzolu, ajmo da vidimo sta drugo mozemo da uradimo da bi povecali prihode. I odjednom se otvara ceo novi svet zato sto su next gen konzole u sustini brendiran PC koji radi u jednom zatvorenom ekosistemu. PC gaming trziste raste, roknuce Denuvo na svoje Windows store ekskluzive gde ce moci da ubiraju procenat od svake prodaje. Odjednom, svaki iole pristojan PC postaje Xbox One, ako nabavi kontroler i wireless adapter. Rise of the Tomb Raider se nekoliko puta bolje prodao za PC a tek sto se pojavio. Moci ce da ga prodaju zauvek na svakom PC-u u sledecih 100 godina.

MS ne zanima PC u sustini, niti Xbox, nego Windows store. Kako ce to proci na jednom mnogo otvorenijem PC trzistu na kome caruje Steam, ostaje da se vidi. Razlika je u tome, i to ogromna razlika, sto na Xbox platformi za svaku 3rd party igru oni dobijaju procenat. Na PC-u ce ljudi jednostavno kupiti ruski kljuc ili preko steama. To sto ga vrti MS-ov operativni sistem nista ne znaci nit im daje za pravo na udeo u prodaji svakog parceta intelektualne svojine na Windowsu. Ja mislim da je tako nesto neizvodljivo.

Ostaje jedna prilicno hladnokrvna racunica po kojoj bi MS manje mogao da izgubi na lojalnosti brendu nego sto ce da dobije na sirenju korisnicke baze i potencijalno vecoj prodaji ekskluzivnog softvera kroz svoje prodavnice. Hardver je posebna prica jer je jasno da 270e koliiko sam juce platio Xbox One nije uopste isplativo za njih… Koja bi se normalna kompanija zadovoljila sa tim? Oni imaju jak interes da smanje period ciklus, predstavljajuci kao da je to u najboljem interesu igraca. Ono sto se meni nikako ne svidja je sto jedan plan usmeren ocigledno na povecanje prihoda pokusavaju da opravdaju praveci igrace ludim. Pa naravno da ih je briga na cemu ce se igrati. Sto kaze loodacha, koliko juce su vrteli Only on Xbox One slogane a sada smo svi odjednom ludi kada se to vise ne uklapa u strategiju.

And just like that, stigli smo do argumenta gde zli Microsoft zeli da ostavari samo svoje ciljeve, a ne radi iskljucivo u nasem interesu. A kao da je juce bilo, moja suza u oku, Phil obecava da ce Gamer biti u centru svega. Damn you MS. Jos nas pravis budalom iznosis svoj podli plan prerano. :(-o

Sta je sledece, saznacu da nasa vlada ne radi iskljucivo u interesu gradjana, da imaju kojekakve licne interesa…ali taj smireni glas…ta samouverenost…nemoguce. Mnogo je ovo za mene, ne zelim slomljeno srce :headbang:

sarcasm off

U pitanju su proizvodjac i proizvod, kao i sve ostalo, ne treba se emicionalno identifikovati :slight_smile: Odredis budzet, prioritete i to je to…

Trenutno me ovo ne dodice jer sam korsinik PS4-ke.Ali me brine ako im ovo prodje kako ce se to odraziti na Sony i da li ce preuzeti slicnu politiku.U principu mi je svejedno za ekskluzivne naslove i sta izlazi na kojoj konzoli.Ne volim da djuskam igrice na PC-ju jer mi posle 8 sati sedenja na poslu nije do sedenja pored kompa, zezancije oko pokretanja igrica, konfiguracije, da li mogu da poteram ovu igricu ili i slicno.Ne svidja mi se ideja o kupovini ili nadogradnji konzole na svake dve,tri godine.Jedan od razloga kupovine konzole jeste da minimum 5 godina budem miran i djuskam nove naslove.To je poenta konzola.Ukoliko dodje do slicnih stvari, a da Mikrosoft bude odgovoran za to(kao pokretacka snaga nove ideje), Windows mi nece ostati u porodici ni na babinom racunaru.Ma ni krekovana verzija…Ustvari mozda krekovana ukoliko ih tako nesto bitno ostecujem.

Trenutno me ovo ne dodice jer sam korsinik PS4-ke.Ali me brine ako im ovo prodje kako ce se to odraziti na Sony i da li ce preuzeti slicnu politiku

Moze se desiti i da Sony preuzme preveliki deo tradicionalnog konzolnog trzista, u zavisnosti od toga kako Nintendo odigra sa NX-om, sto opet ne bi bilo dobro po korisnike PS4. Vec sada mozes da primetis posledice. a to je losija Plus ponuda. multiplejer paywall i sve vece account share restrikcije. Niko pri zdravom razumu ne bi zeleo da MS propadne. Dok su jurili MS, imao si jednu AAA igru u okviru pretplate mesecno, a vid’ sada.

@[COLOR=midnightblue]padawan
Da, da…Pa znaci kako god da okrenemo uticace negativno za korisnike PS4-ke ova situacija.
Sto se tice Plus ponude, ja sam sa RGH 360-ce presao na Ps4, i pri kupovini konzole me je tesila cinjenica da iako moram da platim Plus, barem cu dobiti jedan kvalitetan naslov mesecno…Yup…zajeb.
[/COLOR]

A da vi svi sacekate a ne da ovde nagadjate vec 5 dana sta bi bilo kad bi bilo :slight_smile:

Nas balkanski mentalitet. Hiljadu rijeci, a od toga na kraju ne bude nista…

Znaci MS je odgovoran i za **** PSN plus ponudu?

U poslednjem Podcast Unlocked-u, Ryan je obavio 15-minutni intervju sa poludelim menadzerom Phil-om, zanimljivo za pogledati / poslusati (intervju je negde na 20:00). Intervju je obavljen na dogadjaju gde je MS “najavio” nesto, ne posle toga.

On kaze da ce ostati verni konzolama, I da je konzola I dalje bitan deo njihove strategije. Pominje backward/forward compatibility kao nesto na sta zele da se fokusiraju. Ono sto je jasno, definitivno nesto planiraju, o cemu jos ne smeju da pricaju i o cemu cemo najverovatnije saznati na E3-iju ove godine.

Kako u svakoj generaciji u toku zivotnog veka izadje Slim verzija konzola, mozda ce taj slim sada biti sa mnogo jacim hardverom. Takvu reviziju jednom u generaciji bi rado podrzao, jer bi ostali up to date sa tehnologijom koja brzo evolvura. A posto sam rano uzeo konzolu i cini mi se da je imam dovoljno dugo, taman negde sledece godine bi mi prijalo osvezenje. Novo parce tehnologije je uvek zanimljiv event u nasim malim zivotima.

Mislim da je 7-8 godina nerealno predugo za ovu generaciju gde konzole nisu hardverske zveri, a pogotovu xbox one. Takodje razumem ljude kojima ovo smeta, zele da traje toliko dugo, i ne zele ponovo da ulazu u konzolu. Naravno veliki problem ce tada biti raskol izmedju starih i novih vlasnika.

Sve u svemu, mozda i bude nesto dobro, mozda bude nesto lose, mozda je ta Phil-ova cela prica full of crap i nece nista biti od toga. Uglavnom, bice interesantno cekati E3 ove godine.

Po svom obicaju MS baca anti consumer patke a onda puj pike ne vazi. Odlican nacin da se ojaca poverenje u brand. Istu stvar su radili sa always on, Kinectom u bandlu, sharing restrikcijama na XO, Windows store restrikcijama kada je krenuo metro koncept sto je razbesnelo Valve i naterao da razmotre OpenGL i Linux alternative. I na kraju od svega toga nista.

Ali slazem se da bi 4 godine u principu bilo prihvatljivo. 7 godina jeste predugo, a hardver stvarno smesno jeftin i to od samog starta. Poslednje 2 godine zivotnog ciklusa konzole ionako samo slusamo PCMR kukanje zbog portova hardverski limitiranih konzola koje koce industriju, a prve dve godine kompanije gube na hardveru. S druge strane i ta trzista telekomunikacija, televizora, automobila… morace malo da spuste loptu jer to prolazi samo na bogatim trzistima gde bacaju parce 2 godine stare tehnologije u kontejner. U Indiji je proizveden quad core smartphone koji kosta nekoliko dolara i trzista se globalno okrecu vise ka servisima i pronalazenju nacina da se opipljivi deo IT industrije proizvede po sto nizoj ceni u ogromnim fabrikama u Kini.

Definitivno MS pokusava nesto novo, a nije prvi put, ali jbg trend je njega mrzeti i kriviti za sve, a ne znajuci ni sta ni kako. Sony jeste napravio odlican proizvod, ali nakon tako nije radio bas nista, samo objavljivao cifre prodatih konzola, i odugovlacio sa igrama, verovatno krpi mnogo rupe u drugim divizijama, Srecom po njima, bas taj broj prodatih konzola im je doneo sjajnu 3rd podrsku i to ih odrzava na vrhu.

Onaj sto cuti uvek izgleda pametnije i dobrocudnije, a onaj najglasniji uvek budala, bilo tako ne bilo…

Cini mi se da je Sony uradio znatno vise nego MS, pre svega na razvoju servisa i stabilnosti PSN-a.

Dva kljucna future-proof razvojna pravca za koje MS jos nema odgovor su PS Now striming i Playstation VR. Microsoft ce verovatno po svom starom dobrom obicaju samo da kupi gotovo resenje manjih kompanija, ukoliko konstatuje usvajanje novog trenda.

Da se razumemo, imam razloga da ih volim mnogo vise nego Sony jer svi zaboravljaju sta je MS uradio za PC; i sta je uradio ulaskom na konzolno trziste. Mnogo toga dobrog. Naprimer, unificirani X-input za PC i Konzole sa identicnim promptovima je sjajna stvar koja nikome ne moze da smeta. Ali MS mora da pocne da vuce prave poteze ako zeli da promeni percepciju - a za to je potrebno pravo vreme i pravi ljudi, promena vizije koja je okrenuta ka zeljama korisnicika a ne ka sopstvenim fantazijama.

Zasto Microsoft ne objavljuje svoje cifre - zar transparentno poslovanje nije bolje? Jako cudna kompanija…