XBOX One rezime - diskusija, info, slike, video

Osjecaj te dobro sluzi
Ovo ce biti high end i siguran sam da ce biti jaci od znate vec koga

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

U svakom slucaju microsoft planira da stvori sistem koji treba da bude centar zabave i da pruza dosta stvari,skoro kao comp, problem je samo sto vecina tih opcija nece biti odmah dostupna kod nas i u regionu…

Ne verujem da ce biti jaci, nope, nope, nope…- moje misljenje, mislim da ce da budu tu negde slicni po jacini masine…

EDIT: A bumo videli, jos malooo.

Here Comes the Next Xbox
Microsoft’s next Xbox will be revealed in a series of events in the first half of 2013

Price. Microsoft will initially offer two pricing models for the console: a standalone version for $499 and a $299 version that requires a two-year Xbox LIVE Gold commitment at an expected price of $10 per month.

Here Comes the Next Xbox | Paul Thurrotts WinInfo content from Windows IT Pro

Cekaj, 10 dolara mesecno? I to kad se racuna period od 2 godine za koji se kupuje? Ili su cisto rekli cenu za jedan mesec (pretpostavljam ovo drugo)… Inace, ja se nadam da nece toliko smarati sa ovim entertainment sistem i sta vec, jer meni su konzole samo to, konzole, sprave na kojima se igraju igre. Stvarno ne moraju da mi kuvaju kafu, ne znam ko jos nema bar bilo kakav pc ili nekakav plejer… U svakom slucaju cena je ok, tako sam ja i rekao jos onomad kad se nagadjalo, oko 500e, verovatno ce toliko pustiti u evropi, naravno kod nas se mozda nasale sa cenama kao i obicno. :slight_smile:
In any case, nadam se da nije tacno ovo sto svi pricamo, da ce stvarno biti znatno slabija od sonija, jer cak i da su tu negde, ako microsoft nastavi politiku ove generacije sa par ekskluziva, a sony isforsira pregrst, nece se povaditi na lajvu i multiplatform, jer je sad i sonijeva arhitektura bliska developerima pa nece biti ono par igara izgleda bolje na kutiji. :slight_smile:

WHat ?? no no, MS cuti po mojoj slobodnoj proceni radi poslednje brze promene revizije hardware-a, dodavanje nove grafike i nove GDR5 memorije sa mnogo rama… Mozemo da nagadjamo do sutra ali mislim da je moguce da ce nas MS lepo obradovati i iznenaditi kao i konkurenciju sa svojim hardwareom, mozda ?!.. Sacekacemo dan zvanicnog izlaska i onda ili cemo pohavliti ili zustro kritikovati MS-ov potez i razvodj next GEN konzole.

Ja se iskreno nadam da ce strelice da budu makar kao na ps2/ps3 controlleru, jer je meni bar za neke igre amoguce ako se potenciraju iste.

@ficicaaa vecini ljudi se ne svidja PS kontoler ne znam iz kog razloga meni XBOX-ev savrsen za ruku nozda najveci nedostatak sto je malo tezi nego sto bi trebalo. Sto se tice strelica, mislim da ce morati da srede neke sitnice ipak Sony-ju je ovo 4 konzola a MS je 3 pa mozemo reci treca srece :slight_smile:

Kontroleri su diskusija za sebe… I slazem se sa svakim ko kaze da PS3 ima preciznije analoge i da ima bolje strelice… Ali isto tako kazem da je xbox kontroler u svakom drugom aspektu bolji… Sa druge strane, obe kompanije ce da zrtvuju prvu generaciju igara, kao sto je to bio slucaj sa ovom generacijom… Oni ce do zadnjeg momenta da ubacuju brze komponente… Sto je i normalno i logicno… A sto Mirko kaze, slazem se sa tim, MS je za primer uzeo Wii U izgleda… A sony novije PC karakteristike… Ali sa druge strane, MS store je zaradio 6.06 milijardi $ u Q3… Tako da novac nije problem i razvoj konzole ce se nastaviti sa vise $ upumpanih u hardver i tim… Sa druge strane jedini deo Sony-a koji je u plusu je gaming deo kompanije… Tako da sony nece dozvoliti da neko drugi preuzme musterije, a taj deo kompanije potone… Ovo ce biti zanimljiv rat… :slight_smile:

Kako citam komentare tako sam sve vise uzbujden,jedva cekam.Kad bi videli gears 4 ,ne neki tamo prequel,mass effect 4,fable 4,alan wake 2,i novi halo,vise mi nista ne bi trebalo :D.Elem jedva cekam.

Za alan wake i halo sam siguran jer kako sam vec naveo nas pounati pisac je vec u produkciji isto kao i halo odmah nakon dovrsavanja 4 dijela,a za ostale igre nisam siguran,e da jos mozemo ocekivati i novu FM

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

Tako je to je lista sto sam postavio par postova prije

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

Koliko ja shvatam - ono prvo.

Dakle nude mogućnost

  • da kupimo konzolu za 300 dolara (230 evra), ali da se obavežemo na korišćenje i plaćanje Live-a naredne 2 godine po 10$ mesečno (7,6 evra). Ako pomnožimo 7,6 sa 12 meseci to je 91,2 evra godišnje, što je duplo skuplje nego sada godinu dana Live-a.
  • da kupimo konzolu za 500 dolara (384 evra), bez obaveze za korišćenje Live-a.

Šteta ako daju takve opcije. A nisu ni oni mutavi. Ko nema 500$ kupiće onu jeftiniju varijantu, ali će na takvom zaraditi više.
Mada, sveukupno, ne mnogo više. 230 evra + 182 evra (za 2 godine) je 412 evra. A bez Live-a 384 evra.
Ko hoće na Live više mu se isplati da uzme to sa 2 godine pretplate, jer bi morao za normalne 2 godine da izdvoji bar 80 evra. Ko neće, neka bira.
Ne znam samo kako će da plaćaju ljudi po svetu, konkretno mi u Srbiji, tih 10$ mesečno? Preko čega?

Ja cu licno cekati da hakuju ili box ili ps4 pa da padne cena pa tek onda da kupim…
Moje licno misljenje je da cu od momenta izlaska novih konzola u prodaju cekati bar godinu dana da bi kupio.U suprotnom da jede zivu decu ne bih kupio.Ili “narodne igre” ili nema igranja.
Moj stav :smiley:

Bome, ti ćeš se naigrati za sve pare…

“Razbice” ih samo je pitanje kad, ko i sve do sad :smiley:

haha samo ti spavaj na to uvo ,ali tamo neke 2015. tek najranije mada je i to za sada nerealno :wink:

Necemo nagadjati…:smiley:
Shto pre i shto jeftinije to bolje…

Bit ce piratizirana odmah iduce godine u to sam siguran
BTW Konzolu kupujem odmah po izlasku:emoticon-0100-smile